جهان آلوده ترین شهرهای عمدتا در هند: گزارش

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

شهرهای مختلف چینی از جمله پکن را به طور چشمگیری بهبود کیفیت هوا در سال های اخیر در حالی که هند کلانشهرهای باقی می ماند برخی از بدترین آلوده با توجه به یک گزارش جدید.

پکن-یک بار بدنام برای آن سمی رقیق — کاهش می یابد دود سطح و کاهش یافته و در پایین لیستی از این جهان آلوده ترین شهرهای کاهش به 199 از 84 سه سال قبل با توجه به 2019 جهان کیفیت هوا گزارش منتشر شده روز سه شنبه توسط IQAir AirVisual. در مقابل هند هنوز هم تحت سلطه لیست smoggiest مناطق شهری حسابداری برای 14 از 20 بالا.

با وجود سیاست های دولت جدید به منظور رسیدگی به موضوع جدید دهلی کیفیت هوا کاهش یافته است از آن بود که پنج سال پیش به افزایش پنجم-بدترین نقطه جهان و ساخت آن تا کنون در جهان آلوده ترین شهر بزرگ در, این گزارش گفت:. بدترین رتبه بندی — شهرستان قزیبد — یک دهلی حومه به عنوان یک تعداد از دیگران رتبه بندی به طور جداگانه در بالا 20.

هند و چین و دیگر کشورهای آسیایی باقی می ماند به طور نامتناسبی تحت تاثیر سمی هوا به عنوان یک نتیجه از عوامل اعم از شهرهای شلوغ فضایی اگزوز نیروگاه با سوخت زغال سنگ کشاورزی سوزش و صنعتی تولید گازهای گلخانه ای. مسئله این است که به سختی مماسی. سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که هوا کثیف کشته شدن حدود 7 میلیون نفر در هر سال در حالی که بانک جهانی می گوید آن را تخلیه اقتصاد جهانی از $5 تریلیون دلار در سال است.

در حالی که مقامات چینی قادر به بسیج کشور را از بالا به پایین اقتدارگرا دولت برای اجرای — و اجرا — جارو اقدامات جدید هند, چهره کاملا متفاوت وضعیت. سراسر شمال هند کیفیت هوا همچنان فاجعه بار به عنوان سیاستمداران اولویت دادن به رشد اقتصادی و مشاجره بیش از مسئولیت. بسیاری از شهروندان هنوز هم غافل از نگرانی های سلامت و منابع گرسنگی سازمان مبارزه برای حمل کردن جدید-و یا حتی موجود — اقدامات طراحی شده برای جلوگیری از دود.

“در پکن آن را یک اولویت — در چین زمانی که آنها می گویند چیزی است که آنها آن را انجام دهید, آنها, قرار دادن منابع,” گفت: Yann Boquillod, AirVisual مدیر کیفیت هوا نظارت بر. “در هند آن را فقط شروع. مردم نیاز به فشار بیشتری را بر دولت است.”

یک سخنگوی هند, محیط زیست, وزارت, نیست, پاسخ به یک درخواست برای نظر.

چرا در زمستان به ارمغان می آورد مرگبار دود به هند پایتخت: QuickTake

نارندرا نخست وزیر دولت برنده است ستایش برای ترویج انرژی خورشیدی و بهبود استانداردهای انتشار. این دست از میلیون ها نفر از کپسول های گاز برای کاهش این تعداد از خانواده ها با استفاده از دودی خانگی پخت و پز آتش سوزی. در ژانویه سال گذشته دولت نیز راه اندازی ملی هوای پاک برنامه.

اما این اقدامات نه به حال یک تاثیر جدی بر افزایش زغال سنگ نیروگاه, استفاده از گرد و غبار به جا مانده از هزاران نفر از زیر-تنظیم سایت های ساخت و ساز و اگزوز از میلیون ها اتومبیل و موتور سیکلت. کیفیت هوا کارشناسان همچنین با انتقاد از برنامه ملی برای فاقد قوی و اجرای بودجه.

اگر چه بسیاری از شهرهای هند شاهد پیشرفت بین 2018 و 2019 “متاسفانه این پیشرفت هستند نه نماینده بسیار اخیر اما امیدوار ملی هوای پاک برنامه” و پاک کننده سوخت استاندارد با توجه به AirVisual گزارش.

این نویسنده گفت: آنها سیگنال عقب مانده اقتصاد است که رشد در حدود 5 ٪ — کمترین توسعه از سال 2009 — در مقایسه با 8.3 درصد در سال 2017. مرگبار هوایی نیز کشته شدن حدود 1.2 میلیون سرخپوستان هر سال با توجه به یک مطالعه اخیر در مجله لانست.

هند اما به دور از تنها کشور باقی مانده است که عمیقا به چالش کشیده دود. اگر چه شهرهای مختلف چینی — از جمله شانگهای — شاهد بهبود کیفیت هوا در کاشغر و هوتن در این ولایت غربی سین کیانگ منطقه در میان بدترین.

شهرستانها در سراسر آسیا-از جمله چیانگ مای, هانوی, جاکارتا و سئول — شاهد افزایش شدید در ساعت 2.5 سطوح. پس از سال 2017, جاکارتا دیدم آلودگی افزایش می دهد 66 درصد آن را بدترین در جنوب شرقی آسیا. در تایلند, چیانگ مای و بانکوک هم دیدم تعداد بسیار smoggy روز — که برخی از آنها منجر مقامات در پایتخت نزدیک به مدارس — ناشی از ساخت و ساز سوخت دیزل و محصول آتش سوزی در مناطق اطراف.

مشکل این است که به خصوص به چالش کشیدن برای کشورهای آسیای جنوبی. با استفاده از یک وزن جمعیت متوسط در بنگلادش بود که در واقع رتبه جهان, آلوده ترین کشور در حالی که پایتخت آن داکا شد بدترین دوم پس از دهلی نو است. پاکستان دوم-ترین-آلوده کشور افغانستان و هند و نپال شد همه در بالا 10.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>