شورای جهانی کلیساها بیانگر ترس بیش از ایاصوفیه

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

موقت دبیر کل شورای جهانی کلیساها نوشته شده به ترکیه رئیس جمهور بیان “غم و اندوه و ترس” بیش از تصمیم ترکیه برای تغییر وضعیت از استانبول نقطه عطفی ایاصوفیه از یک موزه به یک مسجد.

به عنوان یک میراث جهانی موزه “ایاصوفیه شده است یک محل باز بودن برخورد و الهام بخش برای مردم از همه ملل” Ioan Sauca گفت: در نامه منتشر شد شنبه ژنو مبتنی بر گروه.

عظیم ایاصوفیه ساخته شده بود از 1500 سال پیش به عنوان یک مسیحی ارتدوکس کلیسای جامع و تبدیل شد به یک مسجد پس از عثمانی و فتح قسطنطنیه در حال حاضر استانبول در سال 1453. سکولار دولت ترکیه تصمیم گرفت در سال 1934 به آن را به یک موزه شده است.

Sauca گفت: موزه وضعیت شده بود “قدرتمند بیان” از ترکیه تعهد به ورود و سکولاریسم.

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان روز جمعه به طور رسمی تبدیل ساختمان به یک مسجد و اعلام کرد آن را باز کنید برای مسلمان عبادت ساعت پس از یک دادگاه لغو 1934 تصمیم به تبدیل آن به یک موزه شده است.

اردوغان یک مسلمان مؤمن است و اغلب استفاده می شود بحث بر ایاصوفیه تا بر طبل حمایت خود را اسلامی ریشه دارد ، این تصمیم باعث عمیق ترس در میان مسیحیان ارتدوکس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>