با PM Oli زیر آتش نپال حذف 2 جدید پاسگاه مرزی در نزدیکی Uttarakhand

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

نپال Sashastra Prahari (NSP) و یا نپال مسلح پلیس که منینگ شش مرزی جدید پاسگاه راه اندازی در امتداد مرز با هند در نزدیکی Dharchula منطقه Uttarakhand را Pithoragarh منطقه یکی دو تا از آنها را چند روز پیش دولت روز دوشنبه گفت:.

توسعه آمده است در میان گزارش نپال نخست وزیر KP Sharma Oli آینده تحت حمله از خود حاکم حزب کمونیست نپال (NCP) برای ضد هند استقرار. یک کمیته دائمی از NCP نیز به برگزاری یک جلسه برای تصمیم گیری Oli آینده در روز دوشنبه بود اما به تعویق افتاد تا چهارشنبه.

شش پاسگاه مرزی جدید راه اندازی شد با نپال حدود یک ماه پیش پس از یک شکاف در روابط با دهلی نو هند پس از افتتاح یک جاده مهم استراتژیک اتصال Lipulekh عبور با Dharchula شهر در Pithoragarh منطقه.

از آن پس Oli دولت ادعا کرده است که Kalapani, Lipulekh و Limpiyadhura مناطق Pithoragarh منطقه بودند نپال سرزمین. نپال مجلس نیز با تصویب یک نقشه جدید نشان سه حوزه در آن است.

تایید حذف پست مرزی, Anil Kumar Shukla زیر بخشی بازپرس Dharchula گفت: “دو پاسگاه مرزی سرنشین دار توسط برنامه همبستگی ملی برداشته شد و دو روز پیش.”

Shukla گفت: “ما متوجه شدیم آن را در طول یک جلسه کوتاه با مقامات نپال چند روز پیش در این پست. هنگامی که ما پرسید: در مورد آن گفتند آن انجام شد دستور از مقامات بالاتر.”

یکی دیگر از رسمی ضروری برای توسعه گفت: به شرط ناشناس ماندن “دو پاسگاه بودند که حذف شدند, واقع در Ukku و Bakra مناطق خود Darchula منطقه در نزدیکی هند و نپال از مرز.”

“گزارش وجود دارد که سه بیشتر به تازگی راه اندازی نپال از مرز پاسگاه به زودی برداشته شده است که عمده توسعه,” او گفت:.

SDM Shukla گفت: هزینه های بالای نگهداری پست ها در مناطق دور افتاده شده است می تواند یک عامل در حذف آنها.

“به نظر می رسد حرکت خود را پس از هدف که برای آن مرز پاسگاه بودند راه اندازی شد و خدمت نمی,” او گفت:.

“آنها تا حد زیادی راه اندازی میان اختلاف ارضی به بررسی فعالیت های غیر قانونی در صورت وجود و حرکت نیروهای هند در مرز. اما به عنوان فعالیت های غیر قانونی به طور عمده محدود به قاچاق مواد مخدر یا قاچاق کالا و ارز در یک مقیاس کوچک از طریق این مرز به هدف خود نمی شد خدمت کرده است. و در بالا از آن هزینه های نگهداری این پست با مردان در یک مکان از راه دور بود به طور قابل توجهی بالا است. از این رو آنها حذف دو پست” گفت: Shukla.

کارشناسان در هند و نپال روابط در Uttarakhand نامیده نپال حرکت قابل توجه یکی در میان تنش در روابط دوجانبه است.

L L Verma, استاد بازنشسته علوم سیاسی در Kumaon دانشگاه و یک ناظر از هند و نپال روابط گفت: “حذف از پایگاه نپال نشانگر تغییر در رویکرد خود را به سمت هند در میان تنش ها و ساعت Oli را لغزش گرفتن در دولت است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>