خواهد شد ‘تحریم چین’ استراتژی واقعا کمک می کند ؟

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

چین و هند روابط خود را بازگشت به حالت عادی برای مدت زمان طولانی. دیپلماتیک و نظامی تلاش برای بازگرداندن وضعیت موجود در حول و حوش خط کنترل واقعی (LAC) ادامه خواهد داد. اما وجود یک اجماع گسترده است که چین و هند رقابت خواهد بود در نهایت تصمیم گرفت در عرصه اقتصاد است.

اقتصادی چین با افزایش همراه است با آن صادرات منجر به رشد. این است که چرا هر وقت ما یک درگیری با چین وجود دارد خواستار تحریم کالاهای چینی. کسانی که در دفاع از این ایده ها بر این باورند که ما را تحریم خواهد صدمه دیده است چین از لحاظ اقتصادی. چنین نمایش ها در نیمه پخته. رقابت اقتصادی بین کشورها به ویژه آنهایی که به عنوان بزرگ به عنوان هند و چین بسیار متنوع تر. آن نیاز به استفاده طولانی مدت چشم انداز استراتژیک. تجارت خارجی در بهترین حالت تنها می تواند یکی از جنبه های آن است. همچنین نظامی و دیپلماتیک متحدان ممکن است مایل به کمک می آید به اقتصاد است.

هر گونه بحث جدی در چین و هند رقابت اقتصادی نیاز به دنبال در ایالات متحده-چین شکاف و چین-هند شکاف. سابق چیزی است که رانندگی در چین بزرگتر جاه طلبی. دومی مسائل به دلیل آن را به ما می گوید در مورد توانایی ما برای گرفتن.

چین ممکن است رسیدن به ما از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP), اما آن را نمی خواهد ما رسیدن به استانداردهای زندگی.

رشد اقتصادی چین از سال 1980s بی نظیر است. بین 1960 و 1980 سهم خود از تولید ناخالص داخلی جهانی از افزایش 1.1% به 1.2%. توسط 2018 سهم چین از تولید ناخالص جهانی در حال افزایش به 13 درصد. تولید ناخالص داخلی چین بود فقط 5 ٪ از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 1980. این افزایش به بیش از 60 درصد تا سال 2018 است. هند دستاوردهای شده اند بیشتر از متوسط ،

رشد همگرایی در چین و آمریکا تولید ناخالص داخلی است ترجمه خود را متناسب از نظر استانداردهای زندگی. چون جمعیت چین در حال حاضر به طور قابل توجهی بیشتر از آن از ما, چینی, درآمد سرانه بسیار پایین تر است. حتی اگر چین در رتبه دوم از نظر حجم تولید ناخالص داخلی آن است و نه حتی با درآمد بالا امروز در کشور. بانک جهانی طبقه بندی چین به عنوان یک درآمد متوسط بالا کشور است. کشورهای با درآمد بالا باید یک درآمد ناخالص ملی (GNI) سرانه از $12,376 یا بیشتر. بالا-متوسط درآمد کشورهای GNI سرانه بین $3,996 و $12,375. هند در میان پايين تر از متوسط کشورهای با درآمد که GNI سرانه از بین $1,026 و $3,995. از 218 کشورهایی که این طبقه بندی در دسترس است 80 در بالا گروه درآمد. (نگاه کنید به نمودار 1 و 2)

جمعیتی تغییر خواهد نیروی چین را مجددا آن استراتژی اقتصادی.

بر خلاف آنچه معمولا اعتقاد بر این در هند, جمعیت بالا نیاز نمی شود کامل و نفرین برای رشد اقتصادی است. یک جمعیت بزرگ در واقع می تواند ایجاد دم باد برای فعالیت های اقتصادی است. دلیل این است که آن را نیز به ارمغان می آورد بیشتر کار دست. دو عامل تعیین اینکه آیا این اتفاق می افتد یا نه. یکی ترکیب سنی جمعیت است. این تعیین سهم آن در واقع می تواند کار کند. دیگر این است که آیا وجود دارد یا نه به اندازه کافی منابع برای کار با.

چین با رشد بالا فاز همزمان با مساعد سن ترکیب جمعیت آن است. داده های بانک جهانی نشان می دهد که سهم جمعیت در گروه سنی 15 تا 64 سال شروع به افزایش به شدت در چین پس از 1980s. این نسبت به طور قابل توجهی بالاتر از آمریکا یا هند است. آن راکد در سطح بسیار بالایی در دهه گذشته و در نهایت شروع به کاهش در حال حاضر.

این نسبت را به دنبال مشابه مسیر برای چین و هند تا سال 1970. این بود تنها پس از چین اعلام کرد که یک فرزند سیاست در سال 1980 است که سهم جمعیت زیر 15 سال آغاز شده و در حال سقوط است و این گروه سنی 15-64 آغاز شده در حال افزایش است. استراتژی آورده به سود چین در گذشته است. آن را تا به حال بیشتر کارگران و کمتر وابسته در آن جمعیت است. اما آن را استخراج هزینه در حال حاضر. به لطف یک فرزند سیاست اقتصاد چین شده است با اضافه کردن کمتر از کارگران جوان به اقتصاد آن است. این به این معنی است که وجود خواهد داشت بیشتر وابستگان و کارگران کمتر رفتن به جلو. از آنجا که هند نیست آن را کنترل نرخ تولد در آن سهم بیشتری از کارگران و ادامه خواهد داد برای دیدن یک افزایش در سهم کار نسبت جمعيت. کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا با ثبات نسبت به دلیل آنها مشخص کم هنگام تولد و پایین بودن نرخ مرگ و میر. (جدول 3)

سقوط سهم از جمعیت کار به این معنی است که چین باید برای حفظ و افزایش ارزش افزوده به ازای هر کارگر به منظور حفظ رشد اقتصادی و بهبود استانداردهای زندگی. این کار نیاز به یک سمت حرکت بیشتر مهارت گرا شغل. برای مثال مونتاژ قطعات خودرو را مستلزم کاهش ارزش افزوده به ازای هر کارگر از ساخت یک موتور خودرو. آیا چین ایستادگی در برابر آمریکا و هند در این تعداد ؟ بانک جهانی می دهد و داده ها در بخش عاقلانه ارزش افزوده به ازای هر کارگر. حتی تا سال 2000 ارزش افزوده به ازای هر کارگر در چین و هند در مقایسه با زمانی که به آمریکا تقریبا مشابه است. چین ساخته شده است پیشرفت های سریع در تولید از آن پس و رسید جلوتر از هند است. (جدول 4)

افزایش شدید در چین ارزش افزوده به ازای هر کارگر در ساخت بزرگترین شواهدی از آن در حال رشد فن آوری دلاوری. نه همه از این آمده است از متفکرين به معنی. حق مالکیت معنوی و تکنولوژی سرقت مربوط به اختلافات پدید آمده است به عنوان یکی از بزرگترین منابع از درگیری بین چین و ایالات متحده آمریکا امروز. اگر چین موفق به گرفتن تا با نوآوری منحنی از آمریکا و دیگر کشورهای با درآمد بالا می توانید آن را سریع اقتصادی و استراتژیک پیشرفت.

چه توضیح می دهد که چین توانایی کمین کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده در تکنولوژی frontier? آن ساخته شده است قوی تحقیق و توسعه اکوسیستم در آن کشور است. این را می توان در افزایش شدید از برنامه های کاربردی ثبت اختراع ثبت در چین است که نه تنها راه بیش از هند بلکه ما. همانطور که دیده می شود هند است و در هیچ موقعیتی برای نفوذ در این رقابت در حال حاضر. هر گونه پیشرفت قابل توجهی در این تعداد نیاز به یک افزایش بزرگ برای آموزش و پرورش هزینه های هند. (جدول 5)

خواهد شد ‘تحریم چین کمک کند ؟

هر استراتژی و حتی تا حدودی شدید روابط تجاری با چین باید به دقت بررسی جوانب مثبت و منفی. این حرکت صدمه دیده خواهد شد و چین با در نظر گرفتن سهم کوچکی از صادرات آن درآمد. اما آن را نیز نیاز به پیدا کردن منابع جایگزین از جمله واردات داخل و یا در سطح بین المللی. یک HT تجزیه و تحلیل Vineet Rt با استفاده از داده های بانک جهانی نشان می دهد که بیش از 50 درصد از هند, واردات از چین هستند یا سرمایه و یا متوسط محصولات. کالاهای مصرفی که بیشتر احتمال دارد به یک ساخته شده در چین, برچسب, سهم کمتر از 20 درصد است. در حالی که افکار عمومی ممکن است رانده شده توسط ایده تحریم کالاهای مصرفی هر زانو حرکت تند و سریع واکنش می تواند تا پایان اخلال در کالاهای سرمایه ای و متوسط محصولات لوازم داخلی و در نتیجه زنجیره ارزش. مطمئن باشید این به این معنا نیست که هند باید در تلاش برای کاهش وابستگی به واردات در چین است. اما هر گونه سیاست باید کار را از طریق به طور همزمان توسعه داخلی قابلیت است که می تواند برآورده تقاضا برای واردات. این کار نیاز به دسترسی به منابع مالی و تکنولوژی و همچنین بازارهای صادراتی.

می هند امید به حمایت از ضد چین بلوک در چنین تلاش? بیایید نگاهی به عنوان مثال از ما. هند و آمریکا-اتحاد استراتژیک قوی تر از همیشه امروز است. نگرانی رو به رشد چین در قدرت شده اند مهمی راننده این داد. این استراتژیک موافقت کرده و نه منجر به یک همگرایی در مسائل اقتصادی است. بزرگترین اثبات این است که ادامه بن بست بر هند و آمریکا توافقنامه تجارت.

هند counter-strategising در برابر چین را تنها موفق خواهد شد اگر ما مطمئن شوید که ما دو جانبه و چند جانبه در واکنش به تحولات اخیر حداکثر رساندن منافع ما را در حالی که به حداقل رساندن هر گونه امتیازات ما را به صورت استراتژیک پشتیبانی می کند. هند یک دموکراسی بر خلاف چین است. داخلی و فشارهای سیاسی از دستیابی سریع و رادیکال دستاوردهای تنها پیچیده پیگیری این هدف

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>