چرا فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک مهم است ؟ یک مطالعه جدید در سرفه قطرات…

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

یک مدل ریاضی نشان داد که قطرات تنفسی سفر بین هشت تا 13 قبل از تبخیر و یا فرار در یک مطالعه جدید در coronavirus بیماری است.

محققان شامل دانشمندان از موسسه علوم (IISc) در بنگلور. تحقیقات منتشر شده در مجله فیزیک سیالات.

از زمان شروع این بیماری همه گیر آن شده است به خوبی تثبیت این واقعیت است که قطرات تنفسی مسئول انتقال SARS-CoV-2 زا باعث می شود Covid-19. این قطرات خارج کردن زمانی که مردم سرفه و عطسه یا صحبت کنید.

مدل ریاضی طراحی شده توسط محققان ومیزان در آیرودینامیک قطرات به درک چگونه آن را آلوده یک فرد سالم است. آنها در مقایسه با قطرات ابر خارج توسط یک فرد آلوده به یک توسط یک فرد سالم است.

“اندازه قطرات ابر فاصله آن سفر و قطرات طول عمر هستند بنابراین همه عوامل مهم است که ما محاسبه شده با استفاده از حفاظت از محیط زیست توده, حرکت انرژی و گونه گفت:” یکی از نویسندگان Swetaprovo Chaudhuri, از دانشگاه تورنتو در کانادا است. آزمایشات انجام شده در تماس با ما-کمتر محیط زیست.

او در ادامه توضیح داد که مدل برآورد حدود چه مدت قطرات می توانید زنده ماندن آنها تا چه حد می تواند سفر و که اندازه قطرات باقی مانده برای چه مدت.

محققان با این حال اشاره کرد که وضعیت واقعی می تواند پیچیده و باد و تلاطم هوا-چرخش و یا چیزهای دیگر.

“بدون باد و بسته به شرایط محیط و وضعیت ما در بر داشت قطرات سفر بین 8 تا 13 فوت قبل از آنها تبخیر و یا فرار” گفت: Abhishek ساها یک شرکت-نویسنده از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو در آمریکا.

این یافته حاکی از آن است که اجتماعی فاصله شاید در بیشتر از شش پا ضروری است با توجه به محققان. اندازه های اولیه زنده ماندن طولانی ترین قطرات در محدوده 18-50 میکرون معنی ماسک در واقع می تواند کمک به آنها گفت.

این یافته ها محققان گفتند می تواند کمک به اطلاع رسانی اقدامات برای بازگشایی مدارس و ادارات به دنبال دانشجو یا کارمند تراکم.

در حالی که اشاره کرد که این مدل ادعا نمی کند برای پیش بینی دقیق گسترش Covid-19 محققان اشاره کرد که در آن می تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند در روشن شدن نقش محیط زیست بر گسترش عفونت از طریق قطرات تنفسی.

قطرات تبخیر و یا خشک زمان بسیار حساس به دمای محیط و رطوبت نسبی آنها گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>