چه کسی است ؟ سازمان بهداشت جهانی تحت بررسی

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در کانون توجه بیش از عملکرد خود در جهانی مبارزه با کروناویروس جدید پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اطلاع داد آن را ترک بدن در زمان یک سال.

مغلوب ساختن پیشی جستن را متهم کرد که از تبدیل شدن به یک عروسک خیمه شب بازی برای چین در طول coronavirus بیماری همه گیر.

که روز پنج شنبه گفت: این امر راه اندازی پانل مستقل به نقد و بررسی آن با دست زدن به همه گیر و پاسخ توسط دولت.

در اینجا ویژگی های اصلی که در آن کار می کنند:

* آنچه در آن است ؟

این است که یک آژانس سازمان ملل متحد در سال 1948 به بهبود سلامت در سطح جهان است. آن را تا بیش از 7000 نفر مشغول به کار در 150 کشور دفاتر شش دفاتر منطقه ای و ژنو مقر.

مدیر کل آن – در حال حاضر اتیوپی Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus – انتخاب برای یک دوره پنج ساله. Tedros’ دوره پنج ساله آغاز شد و در تاریخ 1 ژوئیه 2017.

* چه کاری انجام دهید ؟

که اظهار داشت: هدف این است که “برای ترویج سلامت نگه داشتن جهانی امن و خدمت به آسیب پذیر”.

آن است که هیچ قدرت برای تحمیل سیاست های بهداشت در دولت های ملی گرفته اما به عنوان یک مشاور و ارائه می دهد راهنمایی در مورد بهترین عمل در پیشگیری از بیماری و بهبود سلامت.

این سه رشته های اصلی کار:

– هدف برای جهانی بهداشت تحت پوشش در هر کشور

– پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری و حاد

– ارتقاء سلامت و تندرستی برای همه

* چه کاری انجام نشده است ؟

مانند بسیاری از نهادهای بین المللی این است که رنج می برد از برداشت نادرست در مورد دامنه آن و منابع است.

این است که “جهان دکتر”: آن فراهم نیست و یا به درمان بیماری انجام نظارت – اگر چه این توصیه های ملی و بین المللی و مقامات در آن مهم است.

آن است که هیچ قدرت تحریم و اطلاعات آن را collates و منتشر است تنها به عنوان خوب به عنوان اطلاعات و تخصص آن را می شود از کشورهای عضو و متخصصان فنی.

* در هر کشور بخشی از آن ؟

این است که 194 عضو: هر کشور به جز لیختن اشتاین است که عضو سازمان ملل متحد است اما نه از آن بهداشت جهانی سازمان. آنها تعیین نمایندگان به مجمع بهداشت جهانی که سالانه برگزار و مجموعه که سیاست. این سیاست در حال اجرا که هیئت اجرایی متشکل از اعضای مجرب فنی در سلامت است.

* که برای پرداخت آن است ؟

که کشورهای عضو ارائه کمک های مالی از طریق دو راه: ارزیابی کمک ها و مشارکت های داوطلبانه. که بودجه دوسالانه پوشا دو سال است. آن 2020-2021 بودجه است که تقریبا $4.85 میلیارد دلار تا 9% از قبلی دو سال دوره.

ارزیابی سهم محاسبه می شود بر اساس یک کشور را به ثروت و جمعیت در حالی که کمک های داوطلبانه اغلب هدف قرار دهنده در مناطق خاص و یا بیماری هایی مانند فلج اطفال و مالاریا و یا مرگ و میر نوزادان در مناطق فقیر.

بشردوستانه پایه و چند ملیتی گروه هایی مانند کمیسیون اروپا نیز اهدا کنندگان عمده به چه کسی است.

ایالات متحده بزرگترین کلی دهنده بود و باعث شد بیش از 800 میلیون دلار تا پایان سال 2019 برای 2018-2019 دوسالانه بودجه دوره است. بنیاد گیتس دومین کمک کننده به دنبال آن انگلستان است.

* آنچه دیده می شود که عمده آن موفقیت ها و شکست ؟

این است که به طور گسترده ای با اعتبار پیشرو 10 سال مبارزه برای ریشه کن کردن آبله در 1970s و نیز رهبری تلاش جهانی برای پایان دادن به فلج اطفال یک نبرد است که در مراحل نهایی آن است.

در چند سال گذشته این است که همچنین هماهنگ جنگ در برابر ویروسی همه گیر از ابولا در کنگو و Zika در برزیل.

در زمان COVID-19 شیوع بیماری در حالی که بسیاری از ستایش که رهبری نسبت ناروا متهم کرده است که چین محور و دادن مشاوره بد در مورد این بیماری همه گیر در حال ظهور.

مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد توقف موقت به ایالات متحده کمک های مالی در ماه آوریل باعث محکومیت از بسیاری از رهبران جهان. سازمان ملل متحد گفت: در این هفته آن را دریافت کرده بود رسمی اطلاع از تصمیم ایالات متحده برای ترک بدن سال آینده.

در گذشته این بود که متهم به زیاده به 2009-10 H1N1 flu pandemic و همچنین در مواجهه گسترده انتقاد واکنش نیست به سرعت به اندازه کافی گسترده شیوع ابولا در غرب آفریقا در سال 2014 که به کشته شدن بیش از 11000 نفر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>