که در اوایل روز جمعه در زمان نادر مرحله از اعلام مداوم رمان شیوع کروناویروس که در چین نشات گرفته است اما به حداقل 17 کشور به عنوان یک بین المللی سلامت عمومی اورژانس (PHEIC).

ژنو-سازمان بر اساس توصیه نیست هر سفر و یا محدودیت های تجاری در چین است.

اعلام شده بود که مقامات بهداشتی در چین اعلام کرد که شمار تلفات ناشی از شیوع شروع به پریدن کرد به 213 در سراسر چین با حداقل 42 جدید مرگ و میر گزارش شده از بیشتر متاثر مرکزی چینی استان هوبئی.

با بیش از 1200 جدید عفونت گزارش شده از هوبئی تعداد کل عفونت در کشور عبور کرده 9000-خوانده شده را علامت.

در هوبئی به تنهایی وجود دارد 5806 موارد این بیماری همه گیر استانی مقامات بهداشت گفت: در صبح روز جمعه در اولین به روز رسانی در گسترش ویروس.

پیش از آن در ژنو که DG Tedros Adhanom Ghebreyesus اعلام کرد شیوع بیماری به عنوان یک “اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی” (PHEIC) پس از یک بسته-درب جلسه از آن اورژانس پنل.

این تنها زمان 6 که که اعلام کرده PHEIC از مقررات بین المللی بهداشت (IHR) مکانیزم تعیین شد تا در سال 2005.

چه در این اعلامیه چیست ؟

که تعریف آن به عنوان “یک رویداد فوق العاده ای است که تعیین می شود به عنوان ارائه شده در این مقررات: برای تشکیل یک خطر بهداشت عمومی به کشورهای دیگر از طریق بین المللی گسترش بیماری; و به طور بالقوه نیاز به یک هماهنگ بین المللی پاسخ”.

آن را بیشتر توضیح داد: “این تعریف نشان میدهد یک وضعیت است که: جدی است غیر معمول و یا غیر منتظره; حمل مفاهیم بهداشت عمومی فراتر از تحت تاثیر قرار دولت ملی مرز و ممکن است نیاز فوری بین المللی عمل”.

از آنجا که چارچوب تعریف شد در سال 2005—دو سال پس از سندرم حاد تنفسی (سارس) اپیدمی گسترش از طریق چین—آن استفاده شده است تنها شش بار: برای شیوع بیماری “آنفولانزای خوکی” در سال 2009 فلج اطفال در سال 2014 ابولا در سال 2014 و در 2019, Zika ویروس در سال 2016.

اضطراری بین المللی تعیین یک بیماری است که به منظور بسیج بین المللی پاسخ و منابع لازم برای مقابله با شیوع این که گفت.

آن را یک فرصت برای کسانی که هدایت از آن مقررات بین المللی بهداشت کمیته اضطراری برای اجرای “غیر الزام آور اما عملا & لحاظ سیاسی قابل توجهی اقدامات است که می تواند آدرس های سفر, تجارت, قرنطینه و غربالگری و درمان است. که همچنین می توانید مجموعه ای از استانداردهای جهانی از عمل” سازمان توییتی.

“سرعت است که با چین شناسایی شیوع جدا ویروس توالی ژنوم و مشترک آن با چه کسانی و جهان بسیار چشمگیر و فراتر از کلمات است. بنابراین چین تعهد به شفافیت و به حمایت از کشورهای دیگر” Tedros بیان شد که در کنفرانس مطبوعاتی توسط چین رسمی خبرگزاری ایسنا.

“در بسیاری از راه های چین است که در واقع تعیین یک استاندارد جدید برای شیوع پاسخ,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de