حقوق و دستمزد تحت روستایی کار طرح MGNREGS می تواند مطرح شود

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

توسعه روستایی وزارت پیشنهاد افزایش دستمزد روزانه برای فقرا تحت مهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال طرح (MGNREGS) توسط بین Rs13 و Rs32 برای اجرای شاخص خود کار نسل برنامه در ایالات متحده است.

هر صعودی دستمزد را معنی پول بیشتر در دست کشاورزان و می تواند کمک به دولت در بهبود شل روستایی تقاضا است که پایین کشیده کلی رشد اقتصادی است. در بودجه سالانه ارائه شده در فوریه 1, دولت برآورد رشد اقتصادی در سال مالی جاری پایان ماه مارس خواهد بود 5 درصد که پایین ترین سطح طی 11 سال است.

ملی دفتر آمار (سازمان خدمات ملی) داده ها در روز پنج شنبه نشان داد که تورم مواد غذایی کاهش یافته و از 13.6 درصد در ماه ژانویه به 10.8 درصد در ماه فوریه سال 2020 باقی می ماند بالا است. املاک روستایی دستمزد شده اند برای کاهش 10 ماه متوالی با توجه به اطلاعات در دسترس تا دسامبر.

این افزایش پیشنهاد شده توسط توسعه روستایی وزارت برای سال مالی 2020-21 شده اند و بر اساس محاسبه شاخص قیمت مصرف کننده (کشاورزی کار) و یا شاخص تورم مصرف کننده (AL) است که شاخص تورم به تعمیر کار پرداخت روستایی کار تضمین طرح برای سال های بسیاری است.

شده اند وجود دارد تلاش برای جایگزین شاخص تورم مصرف کننده (AL) با شاخص تورم مصرف کننده (روستایی) اما وزارت مالیه این است که هنوز به تصویب نهایی آن برای تعویض مقامات دولتی گفت: به شرط ناشناس ماندن.

بسیاری از منتقدان استدلال کرده اند که شاخص بهای مصرف کننده(AL) می دهد بیشتر وزنها به مواد غذایی از این امر پیشنهاد شاخص تورم مصرف کننده (روستایی) و از آنجا که تعداد زیادی خانواده های روستایی تحت پوشش تحت امنیت غذایی عمل می کنند که آنها را فراهم می کند یارانه foodgrains هزینه غذا برای فقرا در مناطق روستایی هند نمی رفته تا زیاد.

مقامات نشان داد که تنها ماهاراشترا که در آن دستمزد روزانه در حال حاضر در Rs206 تحت MGNREGS ممکن است دریافت بالاترین پیشنهاد افزایش Rs32 بر اساس آن شاخص بهای مصرف کننده (AL) است.

در صورتی که در واقع اتفاق می افتد این حالت ممکن است به 20 ٪ افزایش در MGNREGS دستمزد. در حالی که متوسط افزایش است که هنوز هم در حال کار کردن به عنوان پیشنهاد نشده نهایی متحده مانند هاریانا و هند که در آن زمان دستمزد در Rs284 و Rs192 ممکن است دریافت افزایش از Rs30.

اوتار پرادش, هند پرجمعیت ترین حالت ممکن است افزایش Rs13—بالاترین پیشنهاد پیاده روی.

در سال گذشته این مرکز دریافت توپخانه ضد هوایی برای ارائه یک افزایش ناچیز در MGNREGS دستمزد. پیاده روی برای سال مالی 2019-20 در محدوده Rs1 به Rs17 با متوسط افزایش فقط 2.6% اما در این سال پیشنهاد افزایش حداقل افزایش Rs13 مطرح شده است و امید قابل توجهی افزایش می دهد.

نرخ های جدید خواهد بود قابل اجرا از 1 آوریل سال 2020 و دولت بیش از دو هفته به اطلاع آنها.

اتحادیه توسعه روستایی وزیر نارندرا سینگ تومار را پاک کردن فایل قبل از نرخ های جدید اعلام می شود.

شغل برنامه ارائه می دهد 100 روز’ مطمئن باشید اشتغال هر سال به حداقل یک عضو از هر خانواده فقیر روستایی در فدرال ثابت حداقل دستمزد و 60 درصد از بودجه خود را باید به کشاورزی و فعالیت های متفقین. این طرح تکمیل 10 سال در سال 2016. بیش از 127 میلیون نفر درگیر در MGNREGS شغل.

(با ورودی از Abhishek Jha)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>