است که صدای هیچ کس شنیده

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Vandana Kalra | منتشر شده در تاریخ: 24 فوریه سال 2020 12:20:37 am

Nepal Picture Library, NEpal royal family, guruama of Nepal, Chandra Kanta Devi Malla, indian express news, indian express talk یک دانش آموز و یک معلم از Shree کریشنا Ratna دبیرستان در Chautara. (منبع: کیت هال)

با آگهی ها در دست خود را مصمم به مبارزه برای عدالت صدها نفر از زنان جمع آوری در خیابان های کاتماندو در سال 1981 در اعتراض به تجاوز به عنف و قتل دو مدرسه رفتن دختران Namita و سونیتا Bhandari. مظنون شدند و اعضای خانواده سلطنتی است. مورد بود inconclusively بسته در سال 2003. پژواک اعتراض با این حال شنیده می شود تا تاریخ. در حالی که این عکس ها از بی باک بودند روند در پی #MeToo جنبش به تازگی آنها در حال بحث در هند نمایشگاه هنر. در یک جای شلوغ گوشه عکاس NayanTara Gurung Kakshapati از بنیانگذاران نپال کتابخانه تصویر بود های نگرانی های خود را با بازدید کنندگان کنجکاو. او به معرفی آنها به دیگر مصمم زنان از نپال که ویژگی در پروژه “زندگی عمومی از زنان فمینیستی حافظه پروژه”.

تشابه بین این جنبش به رهبری زنان در نپال و هند در حال تردید به خصوص در زمانی که زنان معترضان از شاهین باغ شده اند بسیار مورد صحبت کردیم. “بسیاری از دوستان به طور فعال درگیر در آنچه اتفاق می افتد در اینجا می گوید:” کاتماندو-بر اساس Kakshapati. او ساخته شده تکرار سفر به شاهین باغ در دهلی نو دیدار همچنین نشست عکاسان جوان و فیلمسازان در این منطقه است. “زنان نه تنها شرکت بلکه در نظر گرفتن نقش رهبری در بسیاری از جبهه… (کسانی که به نمایش گذاشته) داستان از زنان عادی است که شرکت کردند و چراغ در بسیاری از راه های مختلف. بسیاری از مبارزات خود را نامرئی بودند برای مدت طولانی و در نتیجه ما احساس نیاز به حفر این تاریخ و سند آن می گوید:” Kakshapati.

Nepal Picture Library, NEpal royal family, guruama of Nepal, Chandra Kanta Devi Malla, indian express news, indian express talk چاندرا Kanta دوی Malla, شناخته شده به عنوان اولین ‘guruama’ از نپال با دیگر مدرسان و دانش آموزان است. در زمانی که آموزش و پرورش عمومی دیده می شد توسط نخبگان حاکم به عنوان خطر ناک و زنان, مدرسه, بی سابقه, چاندرا Kanta موفق به متقاعد کردن رعنا دولت در برابر شانس به او اجازه باز کردن یک مدرسه دخترانه در Makhantole. (منبع: چاندرا Kanta دوی Malla مجموعه/نپال کتابخانه تصویر)

اعتقاد به رهبری او را به راه اندازی نپال تصویر پروژه کتابخانه ها و عکس.دایره در سال 2010. این طرح بودند در جهت ایجاد یک بایگانی تصویری از نپال تاریخ اجتماعی و فرهنگی از طریق عکس های قدیمی از نپالی خانواده. “من متوجه شدم که عکاسی نه تنها یک ابزار به داستان و سند بلکه برای به دست آوردن مردم به قانون می گوید:” Kakshapati. در طول سال های پلت فرم جمع آوری کرده است هزاران نفر از عکس ها و تحقیقات مواد است که به مطالعه به حاشیه رانده تاریخ محور در زنان, Dalit, Madhesi بومی و عجیب و غریب مردم است. “ما تلاش کرده اند به تصور جایگزین ساختار است که اجازه می دهد تا برای مشارکت بیشتر در مورد فرآیند” او می افزاید. به تدریج مواد شروع به سازماندهی و ارائه به عنوان فصل های مختلف. در سال 2016 پروژه Dalit تاریخ نپال ثبت مبارزات جامعه است. اما آنچه که شاید یکی از مشهورترین پروژه های جمعی است “فمینیستی حافظه پروژه” آغاز شده در سال 2018 است. “این تعریف و اصلاح جریان اصلی روایت است که در طول تاریخ شده است تحت سلطه مردان می گوید:” Kakshapati.

این مجموعه تا به حال شده است به طبقه بندی به شش بخش موضوعی از جمله “خواندن در زیر نور شمع” که اسناد در آموزش و پرورش; “کلمات زنان” شامل کسانی که نوشت: ادبیات فمینیستی و “در جهان” شامل عکس از زنان که در سفر جهان. یکی از شناخته شده ترین این دسته بندی ها — ‘زندگی عمومی زنان” — ارائه شده در این نمایشگاه است. در و دیوار به حال داستان از زنانی که تا به حال جرأت به چالش کشیدن هنجارهای. در میان آنها یک عکس بود از دنگ یکی از Tharu زنان از Karjahi که رهبری دهقانان’ شورش در برابر سوء استفاده از محلی صاحبخانه در سال 1980. یکی دیگر از عکس تا به حال مددکار اجتماعی Punyaprabha دوی Dhungana که تاسیس همه نپال زنان انجمن در سال 1951 و مبارزه علیه سرکوب زنان. نیز وجود دارد نپالی سیاستمدار Hisila Yami رفت زیرزمینی در سال 1996 پس از آغاز به کار حزب کمونیست نپال (مائوئیست) رهبری مردم را به جنگ. در نامه ای کتبی به او ارائه می دهد کافی مشاوره از جمله نحوه برخورد با دوره گرفتگی.

Kakshapati خود تعامل با عکاسی آغاز شد و با پدرش دوربین زمانی که او یک کودک بود. به عنوان یک نوجوان او داوطلب در خانواده برنامه ریزی انجمن نپال. پس از فارغ التحصیلی از تن Holyoke College, ماساچوست در رشته روابط بین المللی و استودیو هنر و دانش آموخته عکاسی مستند در نمک موسسه مطالعات مستند و زندانی با دسترسی برابر یک سازمان غیر انتفاعی است که اداره جامعه رادیو در کشورهای در حال توسعه از جمله نپال. “من شنیده ام چند قسمت ساخته شده است که من فکر می کنم آنچه که من انجام در San Fransisco وجود دارد بسیار اتفاق می افتد در نپال” به یاد می آورد Kakshapati. در سال 2006 او به رهبری, صفحه اصلی, که در آن او شروع به کار به عنوان یک عکاس آزاد و مستند دوم جنبش مردم آورده است که پایان دادن به سلطنت. Kakshapati وضوح به یاد می آورد که چگونه او دعوت شده بود توسط یک دوست روزنامه نگار برای شرکت در یک مائوئیست کنفرانس مطبوعاتی. این زمانی است که نهایی آتش بس بین دولت نپال و مائوئیست ها اعلام شد. در نتیجه این تغییرات در فضای سیاسی و مشاهده نزدیک از گروه های مختلف قومی به رهبری او را به کشتی سوار در یک پرتره مجموعه ای به نام “بودن نپالی” که نشان داده شد در تورنتو در سال 2016.

“وجود دارد تمرکز بر سیستم های ورود زیرا برای مدت طولانی مردم حذف شدند از تصمیم گیری که آیا آن دولت یا جامعه مدنی می گوید:” Kakshapati که می آید از یک مخلوط پس زمینه های قومی.

در حالی که این پاسخها به طور مداوم در حال گسترش در نپال Kakshapati و تیم او در حال آماده سازی برای نسخه سوم از عکس کاتماندو — بین المللی عکاسی جشنواره شرکت تاسیس شده توسط Kakshapati در سال 2015 — است که برگزار خواهد شد در ماه اکتبر. این بار تمرکز خواهد شد در جنسيت مردسالاری و قدرت و هویت و تمایلات جنسی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>