تهویه کلیدی برای کاهش خطر

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

به اقتصاد باز می شود تا مردم بازگشت به کار و حمل و نقل و سایر خدمات رزومه وجود دارد افزایش تمرکز بر روی بهینه سازی تهویه و مدیریت داخلی airflows به منظور محدود کردن گسترش بیماری کروناویروس (Covid-19) در فضاهای بسته.

جدید کروناویروس (Sars-CoV-2) در درجه اول گسترش می یابد هنگامی که افراد آلوده اخراج آلوده به قطرات تنفسی هنگامی که آنها سرفه و عطسه یا صحبت می کنند و این در حال استنشاق توسط دیگران در اطراف آنها. معکوس آن موقعیت قبلی سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: به تازگی برنامه انتقال coronavirus ممکن است در داخل خانه به خصوص زمانی که افراد صرف مدت طولانی در شلوغ و تهویه ضعیف ،

تعداد فزاینده ای از شیوع بیماری دلالت نقش ذرات معلق در هوا در گسترش عفونت است که می تواند گسترش presymptomatic و علامتی مردم است. ذرات معلق در هوا هستند و قطرات کوچک که اقامت معلق در هوا برای بیش از قطرات بزرگ.

بازسازی و اصلاح حرارت, تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) سیستم می تواند کمک به کاهش خطر ابتلا به عفونت. “تغییر تنظیمات و طراحی سیستم های تهویه مطبوع است که مفید در کاهش انتقال است. ورود هوای تازه و کهنه اگزوز هوا و فیلتراسیون دو عنصر کلیدی. برخی از مردم سعی کرده اند اشعه ماوراء بنفش بیش از حد, اما من نمی توانم بگویم که آیا او اکریلیک اشعه ماوراء راه حل کار می کند اما دو نفر دیگر انجام دهد گفت:” دکتر Anurag Agrawal ، ریه و مدیر موسسه ژنتیک و یکپارچه زیست شناسی شورای پژوهش های علمی و صنعتی, Delhi.

داخلی گسترش

چند شیوع گزارش تحقیقات نشان داده اند که Covid-19 انتقال است به خصوص موثر در شلوغ محدود فضاهای داخلی مانند محل کار و رستوران ها, احزاب, مراکز خرید, خوابگاه کشتی های کروز و حمل و نقل با توجه به مرکز کنترل بیماری ها (ECDC) راهنمایی در تهویه فضاهای داخلی. در یک مطالعه از 318 شیوع بیماری در چین انتقال در تمام موارد به جز یکی رخ داده در فضاهای داخلی با تنها مورد از بیرون انتقال شناسایی شده در این مطالعه شامل دو نفر است.

مطالعات نشان داده اند که “حمله نرخ (درصد از افرادی که آلوده در خطراند) بستگی به مقدار زمان صرف شده در داخل خانه. شصت و یک نفر هزینه دو و نیم ساعت در گروه کر عمل در واشنگتن, ایالات متحده منجر به 85.2% حمله نرخ با 52 نفر آلوده شدن. یک مرکز تماس در کره جنوبی ثبت یک حمله نرخ 43.5% در میان 216 کارکنان نشان می دهد گسترده انتقال در شلوغ محیط داخلی. هیچ لینک خطر عفونت و فاصله از شاخص مورد نشان داد که مقدار زمان صرف شده در تماس با یک نقش بزرگتر از نزدیکی.

“در آزمایشگاه های ما را افزایش می دهد اگزوز با حداکثر هوای تازه و لازم نیست که تراکم حتی در اشغال کامل. در حال حاضر آزمایشگاه اشغال کمتر از نصف برای اطمینان اجتماعی فاصله گفت:” دکتر Agrawal.

دو شیوع بیماری در چین از سيستم درجه ثبت شده است. در ژانویه 10 نفر در سراسر سه خانواده رو آلوده پس از صرف ناهار در یک رستوران بدون پنجره در گوانگژو چین است. جداول خود را بیش از یک متر از هم جدا اما کسانی که آلوده نشسته بودند در امتداد خط تهویه مطبوع جریان هوا. Diners در بخش دیگر از رستوران بودند که آلوده نیست. افرادی که 100 دقیقه سوار اتوبوس با بیمار صفر تا به حال 34 درصد حمله نرخ (23 67 مسافر) اما کسانی که نزدیک به یک پنجره باز مانده سالم به غیر از فرد نشسته در کنار شاخص مورد.

تمیز کردن هوا

High efficiency particulate air (هپا) فیلتر های مورد استفاده در هواپیما و در مراقبت های بهداشتی تنظیمات نشان داده اند عملکرد خوبی با ذرات Sars-CoV-2 ویروس حجم (حدود 70-120 نانومتر) اما نقش آنها در ساختمان در خارج از مراقبت های بهداشتی تنظیمات در جلوگیری از انتقال بیماری های عفونی نامشخص است.

مطالعه ناسا مستند فیلتر هپا متوقف ذرات کوچک به عنوان 0.1 میکرون است که اندازه تقریبی coronavirus اما دیگر مستقيم تحقیقات محدود است با توجه به یک مک کینزی مقاله با عنوان ” می تواند سیستم های تهویه مطبوع کمک به جلوگیری از انتقال Covid-19?’ آن اشاره کرد که رسمی ما رتبه بندی سیستم را مشخص می کند اثر هپا تنها برای ذرات تا 0.3 میکرون.

در میان مراحل پیشنهاد شده توسط مک کینزی کاغذ را به داخل سالن ساکت و امن تر هستند پیکربندی سیستم های تهویه مطبوع کانالی به افزایش نرخ ارز از هوای تازه برای کاهش چرخش افزایش کنترل جریان هوا با جایگزینی ثابت-سرعت موتور فن با متغیر با سرعت آنهایی که اجازه می دهد نرم و صاف تنظیمات از جریان هوا با استفاده از سیستم های کنترل حساس به فشار و نصب بالا-عملکرد تهویه-سیستم های تصفیه. سیستم های تهویه مطبوع نیز می تواند ترکیب یونی تصفیه ازن ژنراتور و دستگاه های دیگر برای تمیز کردن هوا آن اشاره کرد.

گزینه های ارزان تر برای مدیریت جریان هوا از طریق استفاده از یک آرام عمودی به صورت آهسته و مداوم جریان هوا در یک مسیر مستقیم به فشار به طور بالقوه آلوده هوا. “آرام عمودی استفاده می شود در بیمارستان Icu عامل اتاق ها و هواپیماهای تجاری به حداقل رساندن آلودگی به طوری که جریان هوا سیستم های مستقیم هوا از سقف به کف” گفت: Dr Yatin Mehra, رئیس Medanta موسسه مراقبت ويژه و بی هوشی, Gurugram. ساده تر و ارزان تر تغییرات شامل نصب پرده هوا در درب و ایجاد بیش از حد فشار بر روی سقف.

این takeway? Recirculated هوا می تواند گسترش جدید کروناویروس ذرات معلق در هوا از طریق تهویه مطبوع سیستم برای مسافت های طولانی تر در فضاهای بسته و بنابراین نیاز به کاهش خطر با افزایش نرخ تغییر هوا کاهش چرخش و افزایش استفاده از هوا در فضای باز. هنوز هم خطر انتقال در شلوغ داخلی باقی مانده است که باعث می شود آن را حیاتی برای بسته نرم افزاری اقدامات پیشگیری مانند پوشیدن ماسک, اجتماعی, فاصله, شستن دست و sanitising فضاهای داخلی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>