ما اسلش کمک به افغانستان توسط $1bn بیش از رقیب رهبران عدم توافق در دولت…

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان و تهدید کاهش بیشتر در همه اشکال از همکاری این کشور و رقیب رهبران موفق به توافق بر سر تشکیل یک دولت جدید است.

تصمیم به قطع کمک های اولیه ساخته شده بود روز دوشنبه با وزیر امور خارجه مایک Pompeo پس از او ساخته شده یک سرزده فوری سفر به کابل و دیدار با اشرف غنی و عبدالله عبدالله رقیب سیاستمداران افغان که هر یک خود را اعلام کرده رئیس جمهوری این کشور پس از انتخابات بحث برانگیز سال گذشته است. Pompeo امیدوار به شکستن بن بست بود اما قادر به.

در غیر منتظره ای خشن بیانیه Pompeo ناودان دو مرد برای اینکه قادر به همکاری با یکدیگر و تهدید بالقوه صلح معامله است که می تواند در نهایت امریکا طولانی ترین جنگ است. ایالات متحده شده است نخست حامی دولت افغانستان پس از آن حمله کرد این کشور در سال 2001 و سرنگونی رژیم طالبان پس از 9/11 حملات.

“ایالات متحده عمیقا تاسف است که رئیس جمهور اشرف غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله را به اطلاع وزیر Pompeo که آنها نتوانسته اند به توافق در یک حکومت فراگیر است که می تواند با چالش های حکومت صلح و امنیت را فراهم کند و برای سلامت و رفاه شهروندان افغان,” او گفت:.

Pompeo گفت: آمریکا بود “نا امید” در هر دو مردان و رفتار آنها را که او گفته بود “آسیب آمریکا و افغانستان روابط و متاسفانه بیحرمت کسانی که در افغانستان آمریکایی ها و شرکای ائتلافی که زندگی خود را قربانی و گنج در مبارزه برای ساختن یک آینده جدید برای این کشور است.”

Pompeo گفت: عدم توانایی خود را به کار با هم مطرح شده یک “تهدید مستقیم” به ایالات متحده آمریکا منافع ملی است و دولت آغاز خواهد شد بررسی فوری تمام حمایت خود را از برنامه های افغانستان شروع با کاهش از $1 میلیارد دلار در سال کمک این سال است. او گفت: آن را می توان کاهش می یابد یکی دیگر از میلیارد دلار در سال 2021.

“ما را ساخته اند روشن به رهبری که ما نمی خواهد به عملیات امنیتی هستند که با انگیزه های سیاسی و نه حمایت از رهبران سیاسی که منظور از جمله عملیات و یا کسانی که برای حمایت و یا حمایت از موازی دولت” Pompeo گفت.

صحبت با خبرنگاران داخل هواپیما را در پرواز بازگشت به خانه Pompeo گفت که او امیدوار غنی و عبدالله “خود را دریافت کنید با هم عمل می کنند و ما نمی خواهد که به” قطع کمک. “اما ما در حال آماده به انجام این کار است,” او گفت:. او در دفاع از خود بیانیه نوشته شده است از تفسیر آن است که بیش از حد خشن آن گفت: “نه امیدوار و نه تهدید. آن را واقعی است. این انتظارات است که ما داریم.”

Pompeo, که پس از ترک کابل در دیدار با یک مقام ارشد رسمی طالبان در قطر نیز گفت: غنی و عبدالله بودند اقدام مغایر با توافق آنها ساخته شده است برای حمایت از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافقنامه صلح امضا شده در ماه گذشته. که معامله به نام برای داخل افغانستان مذاکرات صلح آغاز خواهد شد در عرض 10 روز در مارس 10, اما آنها آغاز نشده است. غنی و عبدالله هنوز حتی توافق کردند که باید بخشی از غیر هیئت طالبان و نه آنها به توافق زندانی معاوضه با طالبان به عنوان پیش بینی کرد.

“این همه باید گرد هم می آیند” Pompeo گفت. پرسید: اگر طالبان نیز شده بود اقدام “متناقض” با توافق او پاسخ داد: “نه. آنها متعهد به کاهش خشونت و آنها تا حد زیادی انجام شده است و آنها در حال کار به سمت ارائه تیم خود را برای نهایی مذاکرات است.”

Pompeo گفت که ایالات متحده ادامه خواهد داد برای خروج نیروهای خود از افغانستان تحت شرایط قرارداد خود را با طالبان که خواستار کاهش در چند ماه آینده از حدود 13,000 به 8,600.

Pompeo افزود که آمریکا مایل به نگاه دوباره در کمک به کاهش, اگر رهبران دو کشور می توانند با تشکیل یک حکومت فراگیر و گفت: واشنگتن همچنان متعهد به همکاری با مردم افغانستان. به عنوان یک تظاهرات که به گفته او ایالات متحده را فراهم می کند 15 میلیون دلار در کمک به افغانستان در مبارزه با گسترش coronavirus.

Pompeo تا به حال سمت چپ افغانستان اوایل روز دوشنبه بدون گفت که آیا او قادر به واسطه یک توافق بین squabbling رهبران سیاسی. او می خواهم سفر هزاران مایلی با وجود نزدیکی جهانی سفر خاموش به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس در زمانی که رهبران جهان و دولتمردان در حال محدود کردن سفر رسمی.

اما او به عنوان ترک بود هیچ نشانه ای از بن بست بود و بیش وجود دارد گزارش در کابل که Pompeo داده بود غنی و عبدالله تا سه شنبه به آمده تا با یک سازش است.

از کابل Pompeo پرواز به دوحه قطر که در آن او تا به حال شاهد امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله در فوریه. 29 برای دیدار با مقامات طالبان از جمله ملا عبدل غنی برادر از بنیانگذاران طالبان و سر خود را به دفتر سیاسی در قطر. ملا امضا قرارداد از طرف گروه. وزارت امور خارجه گفت: Pompeo هدف بود “به مطبوعات طالبان به ادامه مطابق با توافقنامه امضا شده در ماه گذشته.”

از آنجا که ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله امضا شد, روند صلح متوقف شده میان آشفتگی های سیاسی در افغانستان به عنوان رئیس جمهور باقی مانده به بن بست رسیده بیش بود که رئیس جمهور در آخرین ماه سپتامبر انتخابات ریاست جمهوری. آنها هر دو خود را اعلام کرده رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی افتتاح مراسم در اوایل این ماه.

Pompeo ملاقات کرده بود به طور جداگانه با اشرف غنی و پس از آن عبدالله عبدالله روز دوشنبه قبل از جلسه با هم با هر دو مردان با هم.

ایالات متحده می پردازد میلیاردها دلار هر سال نسبت به بودجه افغانستان از جمله کشور دفاع کردند. افغانستان به سختی بالا می برد و یک چهارم از درآمد آن برای اجرا نیاز به این کشور به Pompeo قابل توجهی اهرم مالی به زور دو squabbling رهبران برای غلبه بر بن بست.

آشفتگی های سیاسی قرار داده است در انتظار آغاز روند گفتوگوهای صلح افغانستان است که عبارتند از طالبان. کسانی که در مذاکرات هستند دیده می شود به عنوان یک انتقادی گام بعدی در مذاکرات صلح, مذاکره اجازه می دهد تا ایالات متحده را به خانه نیروهای خود و به افغان ها بهترین فرصت در صلح است.

ایالات متحده و ناتو در حال حاضر شروع به برداشت برخی از نیروهای نظامی از افغانستان است. نهایی خروج نیروهای ایالات متحده است و نه وابسته به موفقیت در داخل افغانستان مذاکرات بلکه در وعده های ساخته شده توسط طالبان به انکار فضا در افغانستان به دیگر گروه های تروریستی مانند طالبان’ رقیب گروه دولت اسلامی.

اما در روز از ایالات متحده و طالبان از امضای قرارداد صلح در قطر و افغانستان غرق شده را به یک بحران سیاسی با غنی و عبدالله تربیع کردن بیش از نتایج انتخابات و غنی امتناع خود را به انجام برسانند بخشی از یک وعده ساخته شده در ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله به صورت رایگان به 5000 طالبان زندانیان. این ولسوالی به رایگان 1,000 مقامات افغان و سربازان آنها را نگه اسیر. ارز بود به یک ژست حسن نیت هر دو طرف برای شروع مذاکرات است.

ضرورت Pompeo تعجب مشاهده شد هایلایت شده توسط این واقعیت است که وزارت امور خارجه هشدار داد که شهروندان آمریکایی در برابر همه مسافرت های بین المللی با استناد به گسترش coronavirus. Pompeo آخرین سفر در خارج از کشور در اواخر ماه فوریه به دوحه برای امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح او در حال حاضر در تلاش برای نجات.

Pompeo بازدید نیز فوق العاده ای برای این واقعیت است که ایالات متحده مانند سازمان ملل متحد پیشتر گفته را نمی توان به واسطه اختلافات سیاستمداران افغان به عنوان آن را در سال 2014 انتخابات ریاست جمهوری. در حالی که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این زمان به نفع خود به غنی عبدالله عبدالله و کمیسیون شکایات انتخاباتی متهم گسترده بی نظمی به چالش غنی را برنده

____

آسوشیتد پرس نویسندگان رحیم Faiez در کابل و Kathy Gannon در اسلام آباد کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>