ما در مسیر به کشیدن نیروهای خود از افغانستان با وجود آشفتگی

ایالات متحده در مسیر برآورده تعهد خود را به طالبان به برداشت چند هزار سرباز از افغانستان تا تابستان حتی به عنوان خشونت عود روند صلح متوقف شده است و کابل در مبارزات سیاسی بست.

مقامات ایالات متحده می گویند که آنها را کاهش می دهد به 8,600 نیروهای جولای 15 و رها پنج پایگاه. و بهار آینده همه نیروهای خارجی در حال فرض کنید به برداشت پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ. در عین حال چشم انداز صلح ابری در بهترین حالت. در شرایطی که افغانستان در مذاکرات صلح مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است چشم انداز به طور کامل برداشت و حتی به عنوان طالبان همچنان در جنگ با دولت است.

که نگران برخی از نمایندگان مجلس از جمله نماینده کنگره لیز چنی یک وایومینگ جمهوری خواه و عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس. او می گوید که ایالات متحده نیاز به نگه داشتن یک نظامی و اطلاعاتی حضور در افغانستان برای جلوگیری از گروه های افراطی مانند القاعده و دولت اسلامی افغانستان وابسته از تشکیل پناهگاه های که از آن برای حمله به آمریکا

“خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان نمی خواهد پایان جنگ — آن را فقط اجازه تروریست ها برنده,” او گفت: آسوشیتد پرس.

برخی از سوال که آیا آمریکا-افغانستان امضا توافق در دوحه قطر در فوریه. 29 که برگ برنده دولت در صورتحساب یا لیست به عنوان “یک گام اساسی برای رسیدن به یک مذاکره صلح” بود و به جای آن به طور عمده خروج توافقنامه است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به حال مبارزات انتخاباتی در آوردن سربازان از جنگ های خارجی. و هر چند دولت افغانستان علنا به حمایت از ایران در آن شرکت نکرد به طور مستقیم در مذاکرات و نه در واشنگتن نمایش با حروف بزرگ بر روی شانس خود را برای مذاکرات صلح.

“رئیس جمهور تهمت وعده داده شده را به سربازان ما به خانه از خارج از کشور است و پس از آن وعده,” کاخ سفید گفت که دوحه معامله امضا شد.

معامله مندرج است که طالبان خواهد شروع به داخل افغانستان در مارس 10, اما آن اتفاق افتاده است. طالبان و دولت افغانستان نیز باید squabbled بیش از یک وعده آزادی از هر یک از دیگر زندانیان است.

“بسیاری از این جوش پایین به این بود که ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق هر نوع مذاکره جدی در تمام و یا آن را فقط در مجموع یک برگ انجیر برای پوشش مطلق خروج? من گمان می کنم دومی گفت:” استفان Biddle, یک استاد دانشگاه کلمبیا امور زنان و مشاور سابق فرماندهان ایالات متحده در کابل ،

“آن را به دور تقریبا تمام اهرم ما تا به حال در ازای تقریبا هیچ چیز” او اضافه شده است. “به نظر می رسد بسیار بسیار شبیه به یک وضعیت که در آن طالبان به این نتیجه رسیده اند که این آمریکایی ها هستند و آنها در حال رفتن به بازی کردن رشته و ببینید چه اتفاقی می افتد زمانی که ما رفته است.”

ایالات متحده شده است نخست حامی دولت افغانستان پس از این حمله این کشور به زودی پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001 حمله و سرنگونی رژیم طالبان بود که در حال اجرا در این کشور و پناه دادن به القاعده به رهبری اسامه بن لادن است. با توجه به دولت ایالات متحده حسابرسان, واشنگتن متعهد شده است $86 میلیارد دلار برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان است و هنوز هم هزینه حدود 4 میلیارد دلار در سال است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ابراز نا امیدی با عدم حرکت به سوی مذاکرات صلح, اما آن را به تهدید علنی به جلو و عقب از تعهد خود را به طور کامل برداشت. آن را انجام یک حمله هوایی علیه طالبان در دفاع از افغانستان نیروهای زمینی در اوایل ماه مارس تنها چند ساعت پس از مغلوب ساختن پیشی جستن آنچه که او به نام خوب مکالمه با تلفن با یک رهبر ارشد طالبان را غنی اند.

اگر چه خروج مورد نیاز دوحه توافق آمریکا مقامات وزارت دفاع آمریکا گفته بود برای بسیاری از سال است که آنها می خواستند به کاهش به 8,600 — تعداد تقریبی نیروهای نظامی بودند که در حمایت از نیروهای افغان و انجام عملیات ضد تروریستی که مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان ،

مقامات آمریکایی ساخته دوحه توافق عمدتا به عنوان راهی برای پایان دادن به دخالت ایالات متحده در جنگ و نه به عنوان یک مسیر مطمئن برای صلح است. خروج منوط به طالبان اطمینان داد اما این کار نیاز به یک صلح حل و فصل است.

این معامله نیز دیده می شود توسط ایالات متحده به عنوان یک راه برای جلب طالبان در مبارزه با گروه دولت اسلامی. ارتش آمریکا در نظر این گروه در افغانستان وابسته به عنوان تهدیدی بزرگتر از طالبان.

آمریکا موافقت کرد که به برداشت نه فقط نیروهای نظامی بلکه همه سازمان اطلاعات پرسنل پیمانکاران امنیتی خصوصی مربیان و مشاوران. ناتو نیروهای متفقین نیز در برداشت.

دوحه معامله دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح و آرامش در دهه جنگ اما دولت پس از مصرف شده با آشفتگی های سیاسی. غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله که هر دو خود را اعلام کرده برندگان سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری و هر یک خود را رئیس جمهور اعلام کرد.

وزیر دفاع علامت Esper گفته است که خروج از افغانستان خواهد پیشبرد هدف خود را از وقف بیشتر نیروهای خود به منطقه آسیا و اقیانوس آرام برای مقابله با چین است که او را می بیند به عنوان شماره 1 در دراز مدت تهدیدی برای ایالات متحده است.

Esper شده است شک و تردید از طالبان تعهد به صلح و آرامش در مارس 5 گفت نه طالبان و نه دولت افغانستان است که مطیع توافق.

Esper گفت: طالبان باید بازگشت به کاهش سطح خشونت وجود داشت که در هفته قبل از Feb. 29 دوحه با امضای”. در آن زمان غنی خود قرار داده است نیروهای دولتی در یک موضع دفاعی اما در روز سه شنبه او دستور بازگشت به حالت تهاجمی ابراز خشم به صورت دو حمله از جمله یکی که به کشته شدن 24 نفر از جمله نوزادان در یک بیمارستان است. طالبان را رد کرده و مسئولیت ایالات متحده مقصر دولت اسلامی وابسته در افغانستان برای حمله است. طالبان روز پنج شنبه در گفت و گو با انجام یک بمب گذاری انتحاری به عنوان اقدامی تلافی جویانه برای داشتن شده است به دروغ متهم کرد.

پنتاگون سخنگوی سرهنگ سرهنگ توماس کمپبل نشان داد آمریکا موضع تغییر نکرده است.

“مطابق با توافقنامه نظامی ایالات متحده ادامه خواهد داد به انجام دفاعی در برابر حملات طالبان هنگام حمله ما (افغانستان) همکاران.,” او روز چهارشنبه گفت. “به عنوان وزیر دفاع اظهار داشت: به تازگی این است برای رفتن به یک باد می وزد جاده پر از دست انداز اما یک توافق سیاسی است که بهترین راه برای پایان دادن به جنگ است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر