‘بحران بی سابقه ای; انجام آنچه در آن طول می کشد’: Jayati Ghosh در Covid-19

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

در پی ملی مستند, اقتصاد هند شده است به شدت تحت تاثیر قرار. حداکثر تاثیر است و انتظار می رود در دستمزد روزانه کارگران و کسانی که زیر خط فقر. برای درک ابعاد مختلف اقتصادی از این بیماری همه گیر و مستند Jayati Ghosh, استاد اقتصاد در دانشگاه جواهر لعل نهرو و برجسته توسعه اقتصاد صحبت به Hindustan Times:

چگونه است در حال حاضر بحران های مختلف از دیگر اختلالات اقتصاد هند مواجه شده است?

این بحران بی سابقه است قطعا در طول عمر من و احتمالا در قرن گذشته. آن را یک بیماری همه گیر است که به سرعت در حال گسترش است که گسترش کامل و تاثیر هنوز معلوم نیست که هر دو عرضه و تقاضا و اثرات فوری و همچنین ماندگار. تقاضا در نظر مستند و مرتبط با فرو می ریزد و در درآمد بدیهی است که علت تقاضا برای سقوط به شدت در سراسر هیئت مدیره نه تنها در به اصطلاح “تحت تاثیر بخش”. از نظر تامین, اثرات, اختلال در فعالیت های اقتصادی است که در حال حاضر موثر بر زنجیره تامین تولید و توزیع مبتلا هستند به طوری خاص کمبود قطعا ظهور. آن است که غیر ممکن است برای پیش بینی تاثیر کامل در این نقطه بدون یک ایده روشن از چه مدت مستندات را ادامه خواهد داد و آنچه به گسترش این بیماری و مرگ و میر خواهد بود و چه فعال مقابله با اقدامات خواهد بود گرفته شده توسط دولت است. آنچه که در حال حاضر روشن است که در حال حاضر ما در یک دوره کاهش فعالیت های اقتصادی.

در میان بدترین ضربه خواهد بود روزانه دستمزد حقوق بگیران. چه خواهد شد آن را برای جلوگیری از یک بحران و اطمینان دو مربع وعده های غذایی به این افراد و وابستگان خود را?

تاثیر رسمی کارگران به طور کلی— روزانه شرط کسانی که با نا امنی قرارداد; به طور منظم کارگران با میکرو و شرکت های کوچک که نیاز به بسته فروشگاه; افراد خود اشتغال — در حال حاضر ویرانگر به عنوان مستند در حال حاضر به معنای از دست دادن درآمد است که آنها نمی توانیم و از جمله کارگران به طور معمول بسیار کمی پس انداز به منظور جلب كرد. کشاورزان در حال حاضر رو به عظیم مشکلات به دلیل بسته شدن mandis و شکستن لینک های حمل و نقل و دیگر مزرعه منابع درآمد مانند مرغ شده اند به شدت ضربه توسط ویروس ترس. فوری ایمنی خالص نسبت گسترده ضروری است اگر گرسنگی و مشکلات مربوط نیست در نتیجه حتی بیشتر غم انگیز نتایج از ویروس خود را. این باید شامل: عمومی ارائه رایگان جیره غذایی برای چند ماه آینده و اضافه کردن به پایه foodgrains دیگر ملزومات مانند حبوبات و روغن پخت و پز و صابون; فوری, نقدی, نقل و انتقالات تومان 7000 تا 10 ، 000 تومان در هر ماه برای ماه های آینده به آن شناخته می شود بیشتر در معرض خطر (این لیست می تواند شامل Jan Dhan دارندگان حساب کسانی که ثبت نام با MNREGS کسانی که دریافت عمومی از حقوق بازنشستگی بهره مند از Awas Yojna و Ujjwala طرح های, و غیره.). در انتظار پرداخت برای MNREGS دستمزد و سایر حق عضویت باید بلافاصله منتقل شده است. باید وجود داشته باشد یک مهلت قانونی برای مالیات و پرداخت سود تا زمانی که مستند است و پس از آن وضعیت می تواند بررسی شود. (یادداشت تحریریه: وزیر دارایی Nirmala Sitharaman اعلام کرد یک بسته با برخی از این اقدامات پس از مصاحبه انجام شد)

این اقدامات صدا ممکن است اما این هیچ وقت به نگرانی در مورد کسری مالی از آنجایی که ما در حال برخورد با یک عمده فاجعه و عدم هزینه های عمومی باعث خواهد شد که تولید ناخالص داخلی به شاقول بیشتر است. در عوض دولت هند باید انجام “هر آنچه در آن طول می کشد” فقط به عنوان دولت های دیگر مانند انگلستان و آلمان در حال حاضر وعده داده شده است.

سقوط قیمت نفت خام داده شده دولت یک ثروت باد آورده منبع درآمد در این ساعت از بحران است. با توجه به کاهش شدید در فعالیت های اقتصادی و سطح درآمد اضافی حاصل از فروش بنزین و دیزل خواهد بود بسیار کمتر از آنچه در زمان عادی. چه مقدار از یک کوسن این می تواند در تامین مالی و اقتصادی بسته است ؟

بدون شک وجود دارد که دولت ذینفع جهانی قیمت نفت سقوط و وزیر دارایی در حال حاضر با توجه خودش گزینه بیشتر افزایش وظایف مالیات غیر مستقیم در محصولات نفتی. اما مستند و سقوط در فعالیت های اقتصادی به معنای کاهش تقاضا برای محصولات نفتی به طوری که مجموع سود خواهد بود بسیار کوچکتر از در زمان عادی. اما همانطور که اشاره کردم این است که هیچ وقت نگران باشد چگونه هر کسری بودجه را تامین مالی—نکته این است که به صرف پول به سرعت (که دولت می تواند همیشه با قرض گرفتن از RBI یعنی یک monetised کسری) در کوتاه مدت ، این نیز کمک خواهد کرد برای افزایش فعالیت های اقتصادی و یا جلوگیری از سقوط بیشتر آن تاثیر می گذارد درآمدهای مالیاتی در طول زمان است. تکانه های تورمی آمده به احتمال زیاد از مستند ناشی از کمبود بنابراین دولت باید آگاه باشید از آن و انجام هر کاری که لازم است برای اطمینان از عرضه کسانی که در مورد.

هند در بخش مالی در حال حاضر شده است در برخورد با مشکل بدهی های بد و حتی قبل از زمان همه گیر. است وجود دارد یک فرصت است که حتی نسبتا بهتر دهندگان خواهد بود محاصره با وام های بد به عنوان کسب و کار رنج می برند ،

این نوع شوک اقتصادی که لزوما تولید عظیم وام های بد و آن را آزمایش قویترین سیستم های اعتباری. در هند اعم از بانکی و غیر بانکی وام دهندگان در حال حاضر به دلیل آسیب پذیر موجود بار از دارایی های غیر نمایشی; این ممکن است در حال حاضر بالون به نقطه ای از ساخت آن را سخت به این نهادها تابع. برخی از recapitalisation از وام دهندگان اجتناب ناپذیر است در این زمینه.

با توجه به افت شدید شاخص سهام در بازار و از دست دادن پتانسیل درآمد حتی در بخش رسمی ما رفتن به دیدن ثروت قابل توجهی اثرات میان حتی غنی خانواده? چه پیامدهای آن را باید برای صرفه جویی و مصرف رفتار?

من خیلی نگران کاهش سهام بازار به عنوان شاخص در حال حاضر در غیرواقع سطوح بالا و برخی از اصلاح اجتناب ناپذیر بود. وجود خواهد داشت منفی ثروت اثرات زمان به اشتراک گذاری با حرکات, اما این خواهد شد به طور کامل به مراتب بیشتر و گسترده کاهش در تقاضای کل با توجه به سقوط بسیاری از کار درآمد. پس انداز خانواده ها و مصرف کنندگان در حال حاضر رو به کاهش در سالهای اخیر و در حال حاضر ما به احتمال زیاد برای دیدن یک بی مهابا رها کردن. ما در حال صحبت کردن در مورد نزدیکی تفکیک فعالیت های اقتصادی به دلیل کاهش همزمان در هر دو عرضه و تقاضا.

به عنوان و هنگامی که بحران برطرف کردن آنچه که باید یک بازسازی اقتصادی استراتژی تمرکز ؟ بر خلاف جنگ زده اقتصاد وجود دارد در حال رفتن به از دست دادن بسیار کمی از سرمایه فیزیکی و زیرساخت ها با توجه به این shutdown. آیا این ژست محدودیتی در استفاده از روش های مانند تهاجمی عمومی برنامه های کار برای تحریک توده تقاضا ؟

هنگامی که این ویروس شده است موجود و فوری این بحران قرار گرفته است و ما باید به طور کامل تجدید نظر ما چگونه سازماندهی اقتصاد ما و اولویت های هزینه های عمومی. آن است که به توان امیدوار بود که این بحران باعث می شود دولت متوجه اهمیت سرمایه گذاری بیشتری در بهداشت عمومی و حصول اطمینان از مناسب دستمزد و شرایط را برای خط مقدم سلامت کارگران است. ما نیاز به احیای تقاضا به عنوان به زودی به عنوان ممکن است با گسترش اشتغال روستایی برنامه و در آوردن اشتغال شهری برنامه — مفید قالب برای این در حال حاضر شده است. وجود دارد بسیاری از فعالیت ها در مناطق شهری و روستایی هستند که انبوه underprovided که می تواند کمک چنین برنامه. پایان بحران ما را متوجه اهمیت امنیت غذایی و در نتیجه از سیاست های به اطمینان حاصل شود که با ساخت کشاورزی مناسب و توزیع مواد غذایی عادلانه تر و inclusively. یک بسته برای MSMEs برای اطمینان از احیای خود را و آینده زنده ماندن خواهد بود کاملا ضروری است. کشاورزان نیز خواهد شد نیاز به یک بسته. زنجیره تامین را باید بازسازی شود. بخش مالی نیاز به تنظیم شود برای فعال کردن بانک ها غیر از بانک ها و شرکت های بیمه برای دیدار با نیازهای واقعی اقتصاد واقعی و ارائه عادلانه تر دسترسی داشته باشید. زنان کارگر (پرداخت شده و پرداخت نشده) را به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که از گروه های اجتماعی محروم هستند در میان بدترین آسیب دیده در بحران نه تنها به دلیل آنها به طور نامتناسبی در میان نسبتا محافظت نشده خط مقدم کارگران اما از آنجا که در دوره های کمبود آنها تمایل به جیره بندی از مشاغل و مواد غذایی و دیگر درآمد. آن ضروری خواهد بود برای شناسایی روش های خاص که در آن آنها متاثر شده اند و مستقیم سیاست نسبت به برخورد با این مسائل است. انحصاری معیارهای عمومی برای ارائه خدمات (مانند استفاده از شناسه های بیومتریک) باید حذف شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>