ایالات متحده حملات نيروهاي طالبان در ضربه اول پس از قرارداد صلح

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

ایالات متحده انجام شده در یکشنبه نخستین حمله هوایی علیه نیروهای طالبان در افغانستان یک سخنگوی نظامی گفت: روز پس از امضای قرارداد بلند پروازانه قرارداد صلح با گروه های شبه نظامی در Mideastern دولت قطر.

نظامی آمریکا سخنگوی سرهنگ سانی لگت گفت: در یک صدای جیر جیر که “دفاعی” اعتصاب برای اولین بار بود به ما حمله علیه شبه نظامیان در 11 روز. او گفت که این حمله بود که برای مقابله با یک حمله طالبان در افغانستان نیروهای دولتی در Nahr-e سراج در جنوب ولایت هلمند.

لگت افزود که نیروهای طالبان تا به حال انجام شده 43 حملات بر نیروهای افغان روز سه شنبه در ولایت هلمند. به گفته یک سخنگوی این استان با فرماندار عمر زواک حداقل دو افسر پلیس کشته و یکی دیگر زخمی در Washir کابل.

لگت به نام طالبان را به توقف حملات و رعایت تعهدات خود بر اساس توافقنامه امضا شده در فوریه. 29 بین رهبران خود و ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد در دوحه قطر که میسازد از یک شرایط مبتنی بر مسیر برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تایید کرد و گفت او در این گوشی به یک رهبر طالبان, او اولین رییس جمهور آمریکا معتقد بودند که تا کنون صحبت به طور مستقیم با گروه های شبه نظامی مسئول مرگ هزاران نفر از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در حدود 19 سال از جنگ در افغانستان است.

افغانستان وزارت دفاع گفت: در یکی دیگر از بیانیه روز پنج شنبه که در یک حمله طالبان به یک ایست بازرسی در شمال افغانستان تا به حال به کشته شدن هفت تن از سربازان خود را.

این بیانیه گفت که ده طالب کشته در شلیک کردن.

سخنگوی پلیس قندهار جمال ناصر شکریه بارکزی به اسوشیتد پرس گفت که یک افسر پلیس کشته و یک زخمی در یک رشته حملات طالبان در سراسر استان.

طالبان کرده اند هر یک از این حملات تا کنون و یا اظهار نظر در آمریکا حمله هوایی روز شنبه.

با این حال سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: AP جمعه که یک هفته از کاهش خشونت آغاز شده است که نیمه شب در فوریه. 21 به پایان رسید.

بر اساس طالبان معامله مذاکرات صلح بین متخاصم در افغانستان طرف قرار است برای شروع در مارس 10. اما دولت افغانستان در حال حاضر را رد کرد و آزاد کردن زندانیان طالبان پیش از راه اندازی این مذاکرات پیش شرط که شبه نظامیان می گویند بخشی از ما به توافق.

لگت گفت که نیروهای آمریکایی مسئول دفاع از خود و متحدین افغان با توجه به موافقت نامه بین ما و افغانستان دولت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>