درک coronavirus و یادگیری برای زندگی از طریق همه گیر

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

آن را در حال حاضر شده شش ماه پس از Sars-CoV-2 باعث می شود که بیماری کروناویروس (Covid-19) برای اولین بار پدید آمده است. در این زمان کوتاه دانش ما در مورد ویروس های, چگونه آن را آلوده مردم و آنچه که ما باید انجام دهید برای جلوگیری از آن تکامل یافته است به طور چشمگیری. در اینجا آماده reckoner در این بیماری است.

منابع و حفاظت

آیا این انتقال بیش از سطوح?

سطوح آلوده مانند دستگیره های درب گرفتن ریل در صدر جدول و یا پول نقد بودند یک بار در نظر گرفته به عنوان بالقوه آلودگی. آن را در حال حاضر به نظر می رسد که fomite انتقال – به عنوان این است که به نام — است که در واقع نادر و به حالت اولیه از انتقال به عنوان در ایالات متحده آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

این تا حد زیادی به انجام با توجه بیرونی مشخصی پوشش ویروس است که با استفاده از آن برای آلوده کردن سلول های انسان است که می توانید به راحتی نابود شده است. اما یک بار بزرگ از ویروس سپرده در یک سطح می گویند پس از یک فرد آلوده به عطسه باعث می شود آن را مخاطره آمیز به لمس است.

آیا ماسک های صورت و سپر کمک کند ؟

بله. منبع اصلی عفونت است که از طریق قطرات آلوده هنگامی که مردم صحبت می کنند و سرفه یا عطسه. با پوشیدن یک ماسک – حتی غیر پزشکی صورت پوشش — کاهش احتمال استنشاق قطرات آلوده کاملا به طور قابل توجهی. ماسک با یک بازدم شیر – چیزی anti-ماسک آلودگی معمولا اند – نیست که موثر است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه می کند که مردم آسیب پذیر باید پوشیدن پزشکی-درجه ماسک و پزشکان باید از پوشیدن چهره سپر از آنها مستعد ابتلا به معرض این ویروس همچنین می تواند توسط بدن جذب از طریق غشاء در چشم.

چگونه شستن دست کمک کند ؟

دست شستن شش تا 10 بار در روز باعث کاهش خطر ابتلا به 36 درصد در مقایسه با کسانی که آنها را بشویید کمتر از پنج بار در روز یک دانشگاه کالج لندن مطالعه یافت می شود. هنگامی که آب در دسترس نیست, دست پاک با الکل بر اساس دست پاک (با بیش از 70% الکل).

حتی هنگامی که به درستی انجام می شود و همراه با sanitising این ارائه نمی دهد حفاظت کامل با توجه به بررسی 172 مطالعات از 16 کشور در مجله لانست منتشر شده در ژوئن 2.

که در آن ما باید بیشتر مراقب باشید ؟

به تازگی بیماری های عفونی لانست مجله دریافتند که این ویروس گسترش می یابد به آسانی در میان خانواده تماس حتی زمانی که به کسی است که هنوز به توسعه علائم.

دیگر مخاطره آمیز شامل تنظیمات به طور کلی بسته فضاهای داخلی – ورزشگاه دفاتر و رستوران ها به عنوان مثال – با بیمارستان ها و مراقبت از خانه خطرناک ترین, از آنجایی که آنها به احتمال زیاد به بازدید توسط افراد آلوده.

اما برخی از عوامل می تواند کمک: در فاصله در یک فضای بزرگ است که به خوبی تهویه کاهش خطر.

آیا این به این معنی است که آن را کمتر مخاطره آمیز در خارج از منزل?

احتمالا اما چندین محیط و عوامل تعیین تا چه حد آلوده قطرات می توانید بروید. وزش باد و جریان هوا یک عامل و به لحاظ نظری می تواند حمل و نقل آنها را به فواصل طولانی تر. یک مقایسه خوب است بازدم دود سیگار که یک فرد است که کمتر احتمال دارد به بوی خارج از منزل در یک اتاق بسته پس از انتشار بیشتر اتفاق می افتد به آسانی در باز است.

اشعه ماوراء بنفش خورشید بیش از حد می تواند غیر فعال کردن ویروس.

اما نزدیک شدن به یک فرد آلوده در هر محیط – محیط داخلی و یا در فضای باز – ایده آل نیست نتیجه ساخت اجتماعی فاصله بسیار مهم است.

هنگامی که یک فرد آلوده و عفونی شدن?

دوره کمون است که زمان بین قرار گرفتن در معرض به Sars-CoV-2 و آلوده شدن آن است که به طور متوسط پنج تا شش روز اما نیز یافت شده است که به عنوان طولانی به عنوان 14 روز.

آلوده مردم شروع به تبدیل شدن عفونی قبل از علائم آشکار. مطالعات نشان می دهد که آنها بیشتر مسری یک تا دو روز قبل از آنها شروع به احساس بد. هیچ شواهد مستند در زمانی که افراد بدون علامت شروع به آلوده کردن دیگران است.

می توانید کسانی که بدون علائم آلوده شما ؟

به نظر می رسد ، یک مطالعه جفت از مردم که در آن یک نفر قطعا آلوده از دیگر نشان داد که حدود 44 درصد از Covid-19 مورد از فرد به فرد قبل از علائم به نظر می رسد. این آینه مطالعه دیگری که در آن محققان جدا عفونی ویروس از بیماران و در بر داشت که از آن تولید شده بود قبل از شروع علائم به آشکار.

این طبیعت این ویروس باعث می شود آن را دشوار است به ویژه برای توقف – بدون علامت و قبل از علامت موارد را ردیابی و جداسازی مردم حتی سخت تر است.

اگر خوشه ای در نزدیکی خانه خود را, شما بیشتر در معرض خطر?

اگر وجود دارد موارد متعدد در یک محله شانس قبل از علامت دار و بدون علامت مردم گسترش عفونت زمانی که آنها با دیگران را افزایش می دهد.

اما ماندن در قرنطینه و با استفاده از اقدامات احتیاطی مانند اجتماعی فاصله و با پوشیدن ماسک را کاهش می دهد خطر است.

تشخیص بیماری

هنگامی که شما باید دریافت کنید تست شده ؟

علامتی نفر تست مثبت بیشتر به راحتی. بدون علامت مستقیم و در معرض خطر تماس با یک مورد تایید شده باید آزمایش می شود بین 5 روز و 10 روز از آینده در تماس با فرد آلوده. آزمایش باید انجام شود در طول یک دوره خاص برای اطمینان از هیچ نتايج منفی کاذب.

اما هیچ جدول زمانی خاص شناخته شده است از آنجا که بسیاری هنوز هم می تواند پرتاب کردن منفی کاذب در حالی که داشتن علائم.

چه تست های مورد استفاده برای تشخیص ؟

هندی شورای تحقیقات پزشکی (ICMR) را تایید کرده است آنچه شناخته شده به عنوان رونویسی معکوس واکنش زنجيره ای پلی مراز یا RT-PCR آزمایش برای تشخیص مواد ژنتیکی (اسید نوکلئیک) Sars-CoV-2 با استفاده از سواب از بینی و گلو از یک فرد است. آن را تشخیص عفونت موجود تا یک نتیجه منفی نشان نمی دهد که شما نمی خواهد آلوده به بعد. این طلا استاندارد آزمون.

اما نتايج منفی کاذب ممکن است رخ دهد به عنوان مورد با دهلی وزیر بهداشت Satyendar Jain اگر نمونه جمع آوری شده است خیلی زود در عفونت.

هفته گذشته ICMR تایید سریع آنتی ژن تست برای تشخیص عفونت فعلی. آنتی ژن تست که کمتر از 30 دقیقه برای نتایج بررسی پروتئین امضا مربوط به Sars-Cov-2 عفونت است.

یک نوع سوم از آزمون آنتی بادی آزمایش ببینید اگر کسی ویروس-آنتی بادی های مبارزه با آنهایی که استفاده می شود تا کنون نشده اند قابل اعتماد است.

چه مدت پس از یک عفونت انجام تست شما منفی است ؟

اکثر افراد مبتلا به بیماری خفیف هستند و دیگر مسری 10 روز پس از علائم و سه روز اضافی و بدون علائم با توجه به این که معیار برای همه Covid-19 موارد بدون در نظر گرفتن جداسازی محل و یا شدت بیماری.

بیمارانی که بدون علامت می تواند در نهایت انزوا 10 روز پس از آزمایش مثبت برای Sars-CoV-2.

اما وجود نقاط دورافتاده مانند یک بیمار با خفیف Covid-19 در چین که باقی مانده PCR مثبت برای 63 روز پس از علائم. معلوم نیست که آیا این ناشی از یک انتقال خطر است.

طبیعت بیماری

که بیشتر در معرض خطر است ؟

داده ها را از سراسر جهان نشان می دهد که بیماری شدید و مرگ و مير بالاتر در افراد بیش از 65 سال زندگی در خانه های سالمندان و یا تسهیلات مراقبت دراز مدت و اساسی با شرایط پزشکی مانند بیماری مزمن ریه, آسم, بیماری قلبی چاقی دیابت بیماری های کلیوی و کبدی بیماری است. خطر نیز بالا برای افراد با خطر بیافتد ایمنی به دلیل درمان سرطان, سیگار, پیوند کمبود ایمنی استفاده طولانی مدت از کورتیکواستروئیدها و دیگر سیستم ایمنی بدن را تضعیف داروها.

نرخ مرگ و میر دیده می شود در سراسر جهان نشان می دهد مردان آسیب پذیر تر از زنان است.

اما عفونت می تواند رخ دهد در هر کسی از جمله افراد سالم و کودکان که می تواند به توسعه عوارض کشنده.

کودکان و نوزادان نسبتا امن تر?

تعداد نسبتا کمی از موارد نوزادان با Covid-19 گزارش شده است و کسانی که آلوده را تجربه کرده اند خفیف بیماری با توجه به که. کودکان هستند و 56 درصد کمتر از بزرگسالان به آلوده هنگامی که در تماس با فرد آلوده, اما چگونه به راحتی آنها انتقال عفونت به دیگران نامشخص است.

در ایالات متحده و چین کودکان زیر 18 سال حساب برای حدود 2 درصد از موارد تشخیص داده شده.

اما شده اند وجود دارد گزارش های فراوان از کودکان و نوجوانان در حال توسعه یک multisystem بیماری التهابی شبیه به کاوازاکی بیماری و سندرم شوک سمی. چنین مواردی نیاز به مراقبت های ویژه.

هنگامی که شما به احتمال زیاد برای نشان دادن علائم ؟

علائم معمولا به نظر می رسد 2-14 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس و ممکن است طیف وسیعی از خفیف تا شدید بسته به میزان قرار گرفتن در معرض و سلامت فرد است. شایع ترین علائم تب و سرفه و تنگی نفس و مشکل در تنفس است که ممکن است همراه با خستگی عضلانی یا بدن درد و سردرد و از دست دادن طعم و مزه و یا بوی تهوع یا اسهال.

چه اتفاقی می افتد اگر شما خفیف یا بدون علائم ؟

حدود چهار پنج نفر دارای بیماری خفیف و بهبود می یابند در خانه و بدون مراقبت های پزشکی. آنها نیاز به جدا ماندن در خانه به مدت دو هفته برای جلوگیری از گسترش عفونت به دیگران در اطراف آنها.

هنگامی که شما باید به دنبال توجه پزشکی?

اورژانس علائم هشدار دهنده برای Covid-19: مشکل در تنفس مداوم درد یا فشار در قفسه سینه و سردرگمی و ناتوانی در به خواب و یا بیدار ماندن و مایل به آبی لب یا صورت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>