کارشناسان سازمان ملل وحشت زده با ناپدید شدن اجباری از پاکستان فعال حقوق بشر…

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

کارشناسان حقوق بشر ملل متحد را محکوم کرده اند ناپدید شدن اجباری از ادریس Khattak, پاکستانی مدافع حقوق بشر خواستار آن است که یک “غیر قابل تحمل حمله” در کار مشروع در برابر طیف وسیعی از حقوق بشر و اقلیت نقض در خیبر پختونخوا و سابق مناطق قبیلهای فدرال (FATA) در پاکستان است.

در یک بیانیه مشترک روز سه شنبه نه کارشناسان حقوق بشر ملل متحد خواهان فوری و بی طرفانه در تحقیقات به ربودن و بازداشت بدون ملاقات از ختک و گفت که آنها به شدت نگران توسط مقامات’ ادامه داد: عمل به اجرا گذاشته ناپدید شدن ترک هزاران نفر از موارد حل نشده در کشور است.

ختک گذشته دیده می شود در تاریخ 13 نوامبر سال گذشته پس از ماموران امنیتی متوقف شده خودرو خود را در نزدیکی صوابی تبادل در شمالی استان خیبر پختونخوا. در تاریخ 16 ژوئن مقامات پاکستانی اذعان کرد برای اولین بار است که در بازداشت مقامات اجرای قانون و بازداشت در انفرادی پس از آن.

“از ناپدید شدن اجباری از کشور آغاز شد که بیش از هفت ماه پیش است و غیر قابل تحمل حمله مشروع خود کار نظارت و ثبت و دفاع در برابر طیف وسیعی از حقوق بشر و اقلیت نقض در خیبر پختونخوا و سابق مناطق قبیلهای فدرال پاکستان” از کارشناسان مستقل گفت.

کارشناسان می Nils sd times, گزارشگر ویژه در شکنجه و سایر رفتارها یا مجازات; Luciano Hazan (صندلی-گزارشگر), Tae-اونگ Baik (معاون صندلی) گزارشگر ویژه در مورد وضعیت مدافعان حقوق بشر برنارد Duhaime, Houria Es-Slami و Henrikas Mickevicius; مریم Lawlor; اگنس Callamard ویژه گزارشگر در فراقضایی خلاصه یا خودسرانه اعدام; شن و د Varennes, RP گزارشگر ویژه در مورد اقلیت مسائل.

“ما بسیار نگران توسط مقامات’ ادامه داد: در سودان ترک هزاران نفر از موارد حل نشده در کشور است. تماس با ما به صورت سریع و بی طرف رسیدگی به آدم ربایی و بازداشت بدون ملاقات از ختک و برای محاکمه افراد مسئول و کارشناسان گفت.

آنها محکوم گسترده خاموش کردن مدافعان حقوق بشر از طریق ارعاب مخفی بازداشت و شکنجه و ناپدید شدن اجباری, آیا با دخالت مستقیم دولت پاکستان و یا با آن همدستی و یا خوشنودی است.

“حتی امروز در کشور باقی مانده است و محروم از ابتدایی ترین حمایت از قانون و ناپدید شدن اجباری در معرض او و خانواده اش را به شدید و طولانی مدت رنج می برند که می تواند مقدار به شکنجه” کارشناسان ” گفت.

“با توجه به استبداد ختک در مورد جزئیات دستگیری و بازداشت و نقض جدی از خود صداقت و رویه حقوق ما از دولت پاکستان بلافاصله پس از انتشار در کشور و به منظور فراهم کردن او و خانواده اش کافی جبران و توانبخشی” آنها اضافه شده است.

پاکستان سابقه طولانی در اجرا ناپدید شدن بسیاری از آن را هدف قرار حقوق بشر و اقلیت مدافعان انتقادی از دولت و نظامی و همچنین به عنوان افراد مظنون یا متهم به دخالت در اپوزیسیون.

در حالی که دولت وعده داده اند به criminalise ناپدید شدن اجباری, none گرفته مراحل بتن و عمل ادامه با مصونیت از مجازات.

کارشناسان تاکید کرد که وجود دارد می تواند هیچ توجیهی برای دولت پاکستان را شکست به پایان اجرا ناپدید شدن است و هر گونه تخلف باید مورد بررسی و محاکمه و مجازات شوند.

“حقیقت و عدالت باید در خدمت هر دو در مورد ادریس ختک و برای تعداد بی شماری از قربانیان و خانواده های آنها در پاکستان است. حمایت دولت ناپدید شدن و مرتبط با مصونیت از مجازات ممکن است به مقدار یک جنایت علیه بشریت است و باید پایان یابد, در حال حاضر,” گفتند.

کارشناسان توجه داشته باشید گرفته اند که پاکستان کمیسیون اجباری یا غیر ارادی ناپدید شدن کشف و ضبط شده است مورد و به نام در این کمیسیون برای اطمینان از پاسخگویی.

کارشناسان همچنان به تعامل با مقامات پاکستانی برای کمک به آنها در از بین بردن این “وحشتناک عمل” و نزدیک به نظارت بر وضعیت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>