سازمان ملل متحد سالگرد 75 پیش نویس اعلامیه عبارت تغییر پس از هند و 5 نفر دیگر مط…

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

مجمع عمومی سازمان ملل متحد رئیس جمهور Tijjani محمد-Bande اتحادش را تغییر عبارت در پیش نویس بیانیه به مناسبت سالگرد 75 از سازمان ملل متحد پس از هند همراه با کشورها از جمله بریتانیا و ایالات متحده مطرح اعتراض به حکم درک می شود شبیه به عبارت استفاده شده توسط حزب کمونیست چین.

محمد-Bande منتشر شده پیش نویس اعلامیه عضو سازمان ملل متحد تحت سکوت روش که بر اساس آن اگر هیچ دولت عضو را افزایش می دهد هر گونه اعتراض به پیش نویس در یک دوره زمانی مشخص متن به تصویب رسید.

با توجه به United Nations Association–UK (UNA-انگلستان) خیریه شرکت با تمرکز بر بریتانیا در سازمان ملل متحد بریتانیا اقدام سفیر جاناتان آلن سکوت را شکست و روش در ژوئن 24 “به نمایندگی از اعضای” پنج چشم جامعه اطلاعاتی – بریتانیا, آمریکا, استرالیا, نیوزیلند, کانادا, هند.

آن گفت که شش کشور در اعتراض به یک عبارت نسبت به پایان این اعلامیه که به عنوان خوانده شده – “به درک مشترک ما چشم انداز برای آینده مشترک”.

کشورها می خواستم این جمله بندی به جای “به درک مشترک ما چشم انداز برای آینده ای بهتر به عنوان پیش بینی در مقدمه منشور سازمان ملل.”

با کلمات پیشنهادی این بند در پیش نویس این بیانیه را بخوانید: “آنچه ما امروز توافق را تحت تاثیر قرار پایداری از سیاره ما و همچنین رفاه نسل های دهه های آینده. از طریق reinvigorated اقدام جهانی و ساختمان در پیشرفت به دست آمده در سال 75 ما مصمم هستیم برای اطمینان از آینده می خواهیم. برای رسیدن به این هدف ما در بسیج منابع تقویت تلاش های ما و نشان بی سابقه سیاسی و رهبری است. ما همراه با شرکای برای تقویت هماهنگی و حکومت جهانی به صورت مشترک از نسل های حاضر و آینده و به درک مشترک ما چشم انداز برای آینده ای بهتر به عنوان پیش بینی در مقدمه منشور سازمان ملل.”

UNA-بریتانیا در بیانیه ای گفت که آن را شنیده است از تعدادی از منابع است که دلیل این شش کشور در اعتراض به عبارت “به درک مشترک ما چشم انداز برای آینده مشترک” است چرا که “چشم انداز مشترک برای آینده مشترک” و ” برخی “شباهت به عبارت استفاده شده توسط حزب کمونیست چین (CCP) به توصیف آن آرمان های سیاست خارجی.”

آن گفت: این عبارت استفاده شده در گزارش وزیر پیشین حزب کمونیست دبیر هو جینتائو به 18 CCP کنگره در سال 2012. “این زبان نیاز به بازدید در چارچوب فعلی قدرت های بزرگ رقابت بین آمریکا و چین با انگلستان بصورتی پایدار و محکم ائتلاف با ما” آن را گفت.

پس از اعتراض محمد-Bande نوشت: عضو سازمان ملل متحد در ژوئن 25 پیشنهاد دوباره مشغول به کار عبارت به جای این جمله که در آن سکوت شکسته شد.

“ما به همکاری با شرکای خود برای تقویت هماهنگی و حکومت جهانی برای آینده مشترک از حال و آینده نسل” جدید عبارت پیشنهاد شده توسط سازمان ملل رئیس جمهور به عنوان خوانده شده.

در شب 26 ژوئن محمد-Bande گفت که هیچ اعتراضی به این پیشنهاد عبارت است.

با این حال او گفت که او “اطلاع از موضوع در مورد یک عنصر خاص از نهایی پیش نویس اعلامیه که نیاز به توضیح بیشتر به منظور نتیجه گیری این روند است.”

این اعلامیه توسط “سران کشورها و دولت به نمایندگی از مردم جهان” به مناسبت سالگرد 75 از سازمان ملل متحد به تصویب رسید و در 21 سپتامبر سال 2020 و طول می کشد توجه داشته باشید از COVID19 همه گیر است که “همچنان طنین انداز در سراسر جهان ما است.”

“این COVID-19 انجام شده است خاطر نشان کرد ما در قدرتمند ترین راه است که ما از نزدیک و به هم پیوسته و تنها به عنوان قوی به عنوان ضعیف ترین حلقه. تنها با همکاری با یکدیگر و در همبستگی می تواند ما را در پایان همه گیر و به طور موثر مقابله با عواقب آن است.

“تنها با هم می تواند به ما در ایجاد انعطاف پذیری در برابر آینده بیماری های همه گیر و دیگر چالش های جهانی. Multilateralism یک گزینه نیست بلکه یک ضرورت که ما ساخت بهتر و بیشتر برابر بیشتر انعطاف پذیر و توسعه پایدار در جهان. سازمان ملل متحد باید در مرکز تلاش های ما” در این بیانیه می گوید.

در این بیانیه همچنین تأکید می کند که درگیری های مسلحانه و تهدیدات علیه صلح و امنیت بین المللی باید به فوریت حل و فصل از طریق صلح آمیز است. “سازمان ملل متحد باید بهتر آدرس تمام اشکال و ابعاد تهدیدات. تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز منجر به تروریسم هستند و تهدید جدی برای صلح و امنیت بین المللی” آن را می گوید.

در این بیانیه همچنین بر نیاز به “ارتقاء” سازمان ملل متحد گفت: “ما متعهد به انداختنش زندگی جدید در بحث بر سر اصلاحات در شورای امنیت و ادامه کار را به احیای مجمع عمومی و تقویت شورای اقتصادی و اجتماعی. بررسی تثبیت معماری است و ما حمایت کامل کرد.”

قابل توجه است که اصلاحات در سیستم چندجانبه و مبارزه با تروریسم در میان اولویت های کلیدی برای هند آن را به عنوان آماده به نشستن در شورای امنیت برای یک دوره دو ساله آغاز ژانویه 1 2021 به عنوان یک غیر عضو دائم پس از شدت برنده UNSC انتخابات این ماه است.

نامیده می شوند به عنوان هنجارهای هند تمرکز خواهد شد در جهت گیری جدید برای اصلاح سیستم چندجانبه.’ هند اولویت شامل فرصت های جدید برای, پیشرفت, پاسخ موثر به تروریزم بین المللی و اصلاح سیستم های چند جانبه و جامع با رویکرد صلح و امنیت و فن آوری با یک انسان را لمس کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>