ترکیه و یونان در جنگ از کلمات بیش از نماز در ایاصوفیه

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

ترکیه و یونان رد و بدل کلمات خشن در روز شنبه بیش از تبدیل استانبول ایاصوفیه به مسجد یک روز پس از اسلام نماز برگزار شد در این سایت باستانی برای اولین بار در نه دهه.

رئیس جمهور طیب اردوغان که با حضور چهار شنبه مراسم که مهر و موم شده جاه طلبی خود را برای بازگرداندن مسلمان عبادت در ایاصوفیه نیست نام یونان اما گفته منتقدان این حرکت به سادگی در برابر مسلمانان و ترکیه است.

یونانی انتقاد از حرکت بوده است به خصوص داغدار کرسی تنش روابط میان یونان و ترکیه است. ایاصوفیه قبلا یک موزه و اکثر یونانیان آن را به عنوان مرکزی برای خود مسیحی ارتدکس دین: زنگ کلیسا tolled در عزاداری در سراسر یونان در روز جمعه.

“ما می بینیم که اهداف آن کشورها را ساخته اند که بسیار سر و صدا در روزهای اخیر نیست ایاصوفیه یا مدیترانه شرقی” اردوغان گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی.

“(اهداف خود) در حضور خود ملت ترک و مسلمانان در این منطقه,” او گفت:.

در بیانیه ای در اوایل روز شنبه به ترکیه سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “یونان نشان داد یک بار دیگر آن دشمنی نسبت به اسلام و ترکیه به بهانه واکنش به ایاصوفیه مسجد در حال باز به نماز”.

او به شدت محکوم اظهارات خصمانه دولت و اعضای پارلمان و پرچم ترکیه-سوزش در یونانی شهر تسالونیکی.

یونانی وزارت امور خارجه در پاسخ خود بیانیه ای گفت: “جامعه بین المللی در قرن 21 است حیرت زده به مشاهده مذهبی و ناسیونالیست متعصب ramblings امروز ترکیه است.”

روز جمعه نخست وزیر Kyriakos Mitsotakis به نام ترکیه یک “مزاحم” و تبدیل این سایت به یک “توهین به تمدن قرن 21”.

یونان و ترکیه مخالف در طیف وسیعی از مسائل از حریم هوایی به مناطق دریایی در مدیترانه شرقی و قومی تقسیم قبرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>