صحبت کردن به Tablighis: ‘Nizamuddin حادثه ناگوار اما نمی توان آن را یک جادوگر-شکار’

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Yashee | دهلی نو | به روز شده: مارس 5, 2020 9:54:50 am

Tablighi Jamaat, Tablighi Jamaat event, Tablighi Jamaat Nizamuddin, Tablighi Jamaat Nizamuddin event, Tablighi Jamaat coronavirus, India news, Indian Express این جماعت است آمورف — هر کسی می تواند مرتبط با آن به عنوان طولانی به عنوان آنها آرزو. (اکسپرس فایل عکس)

این Tablighi Jamaat است در حدود 94 سال در هند به دنیا آمد اما امروزه در سراسر قاره های مختلف. Lakhs از مردم با آن در ارتباط هستند. در عین حال تا حدود یک هفته پیش چند در خارج از جهان اسلام از آن شنیده بود و جماعت نیست نگرانی خود را بسیار با امور فراتر از آن اظهار داشت: ماموریت.

در حال حاضر به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس انفجار در هند با Tablighi Jamaat به عنوان آن مبهوت مرکزآن در ارتباط با آن وجود دارد که می گویند بیشتر به بدن از “نظارت”, “غیر مسئولانه” و “خالص بد شانس” از سقوط قربانی, و, پخش كردن, COVID-19.

“چه اتفاقی افتاد در Nizamuddin مرکز مایه تاسف است و غیر مسئولانه است. هیچ دور شدن از آن است. اما نوع چرخش رسانه های اجتماعی و بخش هایی از اخبار رسانه ها در حال دادن به این لحنی. این Tablighi Jamaat است که برخی از سایه راز هم از “رادیکال”. هدف آن است که به مسلمانان ممکن است بهترین نسخه از خود را – درست به ایمان کمک به جامعه و کمک به آنها fellowmen می گوید:” 42 ساله کارمند یک دهلی نو شرکت های خصوصی نه مایل به توان نام برد.

به طوری که می توانید پیوستن به Tablighi Jamaat?

هر کسی. هیچ رسمی پیوستن به.

Across nation, race to trace contacts of Tabligh meeting اتوبوس سر از Nizamuddin غرب به امکانات قرنطینه در دهلی نو در روز سه شنبه بعد از ظهر. (اکسپرس فایل عکس Praveen Khanna)

“آن را نمی گویند حزب کمونیست که در آن شما می توانید یک کارت عضویت و می گویند “laal سلام”. آن هم نه یک سفارش از راهبان می گوید:” Sakib Zaya یک زن 22 ساله از بیهار تحصیل در گریتر نیدا ، “جماعت داوطلبان از تمام جنبه های زندگی. آنها را جمع آوری به خواندن و بحث در مورد قرآن و دیگر کتاب های مذهبی, غنی سازی دانش خود را و گسترش این دانش است.”

این جماعت است آمورف — هر کسی می تواند مرتبط با آن به عنوان طولانی به عنوان آنها آرزو. برخی به سادگی حضور در جلسات. برخی از سوار شو با هم در سفر از سه روز از 10 روز (ashra) 40 روز (chilla) و یا 120 روز. هیچ ID اثبات هستند و به دنبال این سفر اما مردم می دانیم هر یک از دیگر به صورت محلی وجود دارد یک سطح جامعه تایید.

آنچه که در یک روز معمولی برای یک جماعت داوطلب ؟

در صبح بعد از namaaz هر جماعت با هم جمع و تصمیم می گیرد برنامه های خود را برای 24 ساعت آینده.

“این یک روند دموکراتیک که در آن هر کس می دهد پیشنهادات. گروه برگزیدگان یک /امیر/ (رهبر) را از میان خود به طور کلی یک ارشد آموخته عضو. کار تقسیم شده است برخی از طبخ برخی از بیرون رفتن برای دیدار با دیگر مسلمانان است. اما در واقع این سه بخش از روز هستند – خوانش و بحث در عمر پیامبر (ص) دعوت محلی جامعه مسلمان برای پیوستن به ما جلسات پس از بحث و گفتگو و یا سخنرانی در قرآن و بهترین راه برای تمرین اسلام می گوید:” Hasnain التماس دکترا محقق در دهلی نو را جامع Millia اسلامی دانشگاه. “در شهرستانها توسعه بازدیدکننده داشته است می تواند اتفاق می افتد در شب. در روستا که در آن مردم خواب زود هنگام آنها در حال انجام در بعد از ظهر.”

Almost 33% cases traced to Tabligh meet, Govt says one slip can be big در Ghaziabad در بیمارستان که در آن برخی بودند که در مرکز رویداد پذیرفته شده اند. (PTI)

“جماعت معتقد است که در شش اصول – Kalimah (ایمان به خدا); Namaaz (نماز); Ilm و ابراهیم (آموزش و پرورش و در مورد یاد خدا); Ikram-e-مسلمان (خدمات بشریت); Ikhlas-e-Niyat (خلوص نیت); و Dawat-e – Ilallah (دعوت مردم به سوی خدا)” می افزاید: Beg.

این Jamaats به طور کلی اقامت در مساجد. مشترک وجود دارد وعده های غذایی. هر عضو پرداخت هزینه های خود را. “شما بهترین درس یاد بگیرند که در آن شما صرف زمان خود و سکه می گوید:” التماس.

چه Tablighi Jamaat مایل به آموزش مسلمانان ؟

مشترک, پاسخ – به مسلمانان نزدیک به پیامبر و آموزه های, در نامه و روح و روان.

اما آیا این تاکید بر آموزش مذهبی مردم را از وظایف دنیوی?

Waseem احمد صدیقی یک Nizamuddin ساکن که اجرا می شود یک آژانس مسافرتی می گوید: نه. “پیامبر (ص) آموزه به عنوان یک راهنمای به زندگی روزمره به عنوان به معنویت. برای مثال اینکه یک مسلمان خوب مستلزم بودن صادقانه در حرفه خود و یا شما را مجبور به پاسخ به خدا چرا شما نمی دهد کار خود را به بهترین خود را. این شامل کمک به همسر خود را با کارهای خانه به این دلیل که پیامبر (ص) را که و موعظه است. آن را به معنی دادن دختر خود او منصفانه به اشتراک گذاری در اموال خود را. این نوع از عادات تبلیغ داوطلبان سعی کنید برای فرو کردن در خود و در دیگران است.”

دستیار استاد در معتبر دهلی نو دانشگاه نه مایل بود به نام می دهد به عنوان مثال. “هنگامی که یک گروه از دانش آموزان به ترک برای یک جماعت. کالج تعطیلات بودند از روز سه شنبه. اکثر دانش آموزان تصمیم گرفته بود به جرم-سفری دوشنبه و شروع تعطیلات از آخر هفته. اما این جماعت بچه ها روشن بود — آنها نمی خواهد در کشتی سوار در سفر با bunking کلاس. آنها را تنها در روز سه شنبه. به طور مشابه اگر شما دور ماندن از کار خود را به حضور در جماعت و فعالیت شما نیست که یک مسلمان خوب. شما قرار است برای شکستن هر گونه قرارداد غفلت از هر گونه عوارض.”

nizamuddin, tablighi markaz, nizamuddin coronavirus trail, nizamuddin lockdown, coronavirus india deaths, coronavirus india news updates SDMC کارگران اعزام هواپیماهای بدون سرنشین برای پاکسازی خارج از رسیدن به مناطق در Nizamuddin مانند صدر ساختمان و تراکم خطوط. (اکسپرس عکس Tashi Tobgyal)

Zaya که 22 ساله دانشجو می گوید: “از راه درست به نوشیدن آب به نحوه رفتار خود را با بزرگان وجود دارد راهنمایی در مورد همه چیز.”

و آنچه راه درست به نوشیدن آب است ؟ “با سر خود را تحت پوشش قرار گرفتن نام خدا نشسته و آهسته اندازه گیری تنفس به جای یک جرعه.”

اما آن است که همیشه ممکن است برای پوشش سر خود را در حالی که داشتن آب ؟

“آه وجود دارد انعطاف پذیری. قرآن می گوید اگر شما گرسنه هستند و شما می توانید غذا خوردن و حتی ممنوع غذایی است. ایده این است که به دنبال به عنوان بسیاری به عنوان شما منطقی می تواند در شرایط خود را” Zaya می گوید.

چگونه است که در این آموزش انجام می شود ؟

منجر به عنوان مثال. این استاد دانشگاه به استعاره از یک لامپ. “زندگی خود را باید طوری luminously درست است که مردم مایل به تقلید از آن است. هیچ سوالی از زور و یا تلاش برای regimentalise شخص دیگری. اگر شما انجام این کار مردم را بازگشت به راه خود لحظه ای وجود دارد که هیچ نظارت. اما درست مثل یک لامپ می تواند نور یک صد یک فضیلت زندگی می تواند الهام بخش بسیاری از دیگران است.”

هنگامی که مردم برای نشان دادن علاقه به یادگیری آنها باید ساخته شود به احساس حقارت می گوید صدیقی. “شما باید برای احترام به تازه وارد. اغلب حتی شهروندان ارشد نمی دانم راه درست برای ارائه namaaz. تماس می توانید آنها را شرمسار. بنابراین شما آنها را دعوت به “لطفا یک نگاه” در namaaz. آنها راه درست را بدون اینکه به احساس احمقانه است.”

“می گویند 12 Jamaatis در حال سفر در یک اتوبوس و هادی کسور پول فقط برای 10. تا زمانی که شما رسیدن به مقصد خود را, شما به خرید دو بلیط اضافی. ایده این است که حمل و نقل بدن باید علت آن می گوید:” استاد یک مثال از اصول Jamaatis قرار است به دنبال.

چرا برخی از مسلمانان در نظر آنها ‘عقب مانده?

اجماع عمومی این است که “به دلیل عدم آگاهی”.

Nizamuddin, coronavirus, Haryana coronavirus cases, Haryana's Nuh district, Tablighi Jamaat members test positive in Haryana, Indian express این Tablighi Jamaat است در حدود 94 سال در هند به دنیا آمد اما امروزه در سراسر قاره های مختلف. (اکسپرس فایل عکس)

“هنگامی که ما می گویند اجازه دهید به بازگشت به راه پیامبر ما معنی اتخاذ بهترین شیوه از رفتن در مورد زندگی, می گوید:” التماس دکتری محقق است. “برای مثال مفهوم dastarkhwan است که اغلب که در آن جداول در دسترس نیست مردم خوردن بر روی زمین است. این dastarkhwan تضمین می کند مواد غذایی می افتد در یک پارچه و یا کاغذ است که می تواند بعد از آن جمع آوری می شود تا به جای لیس زمین. اما هیچ یک از درخواست کسی به سوگند یاد کردن میز-صندلی.”

بله پوشیدن مد-shalwar و ورزشی ریش تشویق است. اما نمی سیک ها نگه داشتن ریش و عمامه? آیا یهودیان پوشیدن skullcaps یا هندو زنان sindoor? “من می خواهم بگویم اگر شما فرم نظرات خود را در مورد کسی که بر اساس لباس می پوشند آن را تنگ نظری. یکی می توانید یک مد-shalwar و یک دانشمند هسته ای می گوید:” التماس.

“Tablighis هستند به سمت داخل به دنبال تمرکز در /دین/ بله. اما این بدان معنا نیست که آنها رد واقعیت های معاصر می گوید:” استاد. “وجود دارد هیچ قطار نيامده اما ما با استفاده از قطار و هواپیما.”

آنچه از ادعای Jamaatis نگه داشتن زنان در طول بازو? “من شده اند با شما صحبت برای یک دقیقه نیست من ؟ شما می توانید به هر کسی که شما نیاز به صحبت کردن. ایده این است برای تضعیف پچ پچ های غیر ضروری با زنان که خانواده خود را فوری می گوید:” التماس. “زنان شرکت در Jamaats بیش از حد” می افزاید: صدیقی.

آنچه اخیر Nizamuddin ردیف ؟

چندین شکایت. آنچه که در این proselytisation ادعا ؟ Jamaatis نیست تلاش برای تبدیل هر کسی. آنها در حال تلاش برای آوردن مؤمنان نزدیک به ایمان است.

هیچ یک جمع آوری شده در این مرکز در یکی متمرکز ورزش. همیشه وجود دارد یک 1,000-قوی شناور جمعیت در Banglewaali مسجد مردم آمدن و رفتن و یا فقط از طریق عبور.

nizamuddin, tablighi markaz, nizamuddin coronavirus trail, nizamuddin lockdown, coronavirus india deaths, coronavirus india news updates هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می شود برای پاکسازی بخش هایی از Nizamuddin دهلی نو در روز پنج شنبه. (اکسپرس عکس: Tashi Tobgyal)

بله COVID-19 گسترش عمیقا ناراحت کننده است. “این قطعا یک نظارت. مدیران در مرکز باید به حال آن خالی از زمانی که اولین غرند از coronavirus شنیده می شد. آنها به قصد ماموریت خود آنها موفق به ثبت نام در آنچه اتفاق می افتد در اطراف آنها می گوید:” استاد. از شرکت های خصوصی حرفه ای موافق است.

التماس Zaya و صدیقی اشاره است که مقامات سعی کنید به ارسال به مردم یک بار coronavirus محدودیت های تحمیل شده بود اما مانع مستند. همچنین بسیاری رفته بود به کشورهای دیگر بسیار قبل از این مستند بود صحبت در مورد.

تمام پنج معتقدند که رسانه ها “تعقیب” است “اغراق آمیز و انگیزه”. “Doctored جعلی فیلم ها در حال گردش. که آیا آنها استفاده کرد ؟ وجود دارد یکی از مولانا سعد گفتن مردم آن را خوب به مرگ در یک مسجد. اما از آنچه که من می دانم این گفتار ساخته شده بود پس از مستند. مردم هراسناک و ترس از مرگ. او در تلاش برای اطمینان بخشیدن به آنها گفت: زندگی این است که در راه خدا دست و اگر مرگ باید یک مسجد است یک جای خوب برای مردن” می گوید صدیقی.

آنچه از اتهام اذیت و آزار پرستاران در برخی از Jamaaat نموده است.

اجماع است که آن را “بسیار بعید” به “مخالف دقیق از آنچه Tablighi Jamaat مخفف”. اما اگر این اتهام اثبات این گناه باید به صورت قانون و بعد از پاسخ به خدا. “این مرکز مقامات باید مجازات برای بی مسئولیتی خود را برای از دست دادن زندگی — مسلمانان و دیگران — ناشی از آن است. اما سرور و نشاط و کمال سهولت که با آن مقداری کاهش یافت و به اسلام ضربه پس از این نگران کننده است. این نفرت کور هم ادعا می کند زندگی می کند. که باید مجازات برای که ؟ می گوید:” شرکت های خصوصی حرفه ای.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>