نوشته شده توسط Kamaldeep سینگ Brar | امریتسار | منتشر شده در تاریخ: فوریه 1 سال 2020 9:39:53 pm

Swinging between hope and despair, Hindu, Sikh refugee families from Pak, Afghanistan Pritam Singh, Harbhajan Singh و شیو کومار کار در فروشگاه خود را در Jahazgarh امریتسار. (اکسپرس عکس رعنا Simranjit سینگ)

به زودی پس از مرکز اطلاع شهروندی (متمم) قانون (کا) در ژانویه 10, امید, ظهور, برای چند هندو و سیک خانواده هایی که آمده بودند از پاکستان و افغانستان سال پیش ساخته شده و امریتسار پنجاب ، برای آنها قانون وعده داده پربار اوج خود صبر کنید برای تبدیل شدن به شهروندان هند.

اما پنجاب مجمع در تاریخ 17 ژانویه به تصویب یک قطعنامه علیه کا اصرار مرکز به لغو قانون جدید “برای جلوگیری از هر گونه تبعیض بر اساس دین در اعطای تابعیت و برای اطمینان از برابری در برابر قانون برای همه گروه های مذهبی در هند است.”

قطعنامه اتحاد چپ چنین خانواده دلسرد بسیاری است. این Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) دفتر محلی گرانبار شده اند در تماس نزدیک با این خانواده.

“وجود دارد حدود 20 تا 30 چنین خانواده هایی که آمده بودند از پاکستان و یا افغانستان و در حال انتظار برای تبدیل شدن به شهروندان هند. آنها امید زیادی از کا اما دلسرد پس از دولت پنجاب تصویب قطعنامه علیه کا. این دولت هیچ اختیاری بیش از کا, اما آنها نقش مهمی در کار کاغذ مورد نیاز برای دریافت تابعیت. دولت پنجاب باید در گرفتاری های خانواده ها از جمله گفت:” RSS دبیر Neeraj Nyer.

تماس اضافی معاون کمیسر امریتسار Himanshu Aggarwal, اما, گفت: “هیچ پناهندگان از پاکستان و یا افغانستان در سالهای اخیر به ماندن در امریتسار. هیچ مورد چنین آمده است پس از CAA شد و به تصویب مجلس”.

“ما دریافت نکرده اند هر گونه اطلاع مربوط به کا از مرکز و یا دولت. در حال حاضر ما شده اند پردازش درخواست برای شهروندی دائم هند با توجه به مقررات موجود در قانون,” او اضافه شده است.

با توجه به منابع 15 تا 20 برنامه های کاربردی از مهاجرین خواستار شهروندی دائم هند در منطقه دولت. هیچ سوگند گرفتن مراسم برای ساخت پناهندگان شهروندان هند برگزار شده است در امریتسار برای بیش از دو سال گذشته است. برای پناهندگان صبر tio تبدیل شدن به شهروندان هند به نظر می رسد که فقط تبدیل دیگر.

Budh Ram شارما که در Pishori محل به یاد می آورد که چگونه او فرود آمد در هند. “ما زندگی در نزدیکی پیشاور. طالبان تروریست ها وارد شده بود منطقه ما زیر با ما در Afganistan. ما مجبور به پرداخت Jaziya. طالبان ساخته شده آن را غیر ممکن است برای ما به زندگی می کنند وجود دارد. من تا به حال اموال تومان ارزش یک کرور در پیشاور. من به فروش آن به صورت Rs 15 لاخ. من تا به حال بستگان در دهلی و ما برای دیدار با آنها را در سال 2008. ما 30 نفر از اعضای خانواده ما رفت و هرگز به عقب. ما اعطا ویزا به مدت یک سال و ما آن را تمدید در هر سال گفت: Budh Ram Sharma.

شیو کومار اجرا می شود که یک کارگاه در Jahazgarh محل امریتسار گفت: “اجداد ما تصمیم به ماندن در پاکستان است. ما در مواجهه با هر گونه مشکلات وجود دارد اما بسیاری از بستگان ما بودند در هند. خانواده من تصمیم به آمدن به هند برای زندگی بهتر. ما در اینجا در سال 2005 و هنوز هم در حال انتظار برای شهروندی است. ما امیدوار کا ما را شهروندان هند”.

“من خسته از این روش برای گرفتن ویزا در هر سال است. سازمان های امنیتی در حفظ و مشکوک ما. هر کسی می تواند بیاید و بررسی ما است. کا پاک شده توسط مجلس اما من هنوز شهروند هند” اضافه شده Harbhajan Singh, که بیش از حد آمده بود از پیشاور با خانواده اش در سال 2007.

Surbir سینگ که دو ساله بود که خانواده اش را ترک افغانستان در اوایل 90s گفت: “خانواده من گفته شد به ترک افغانستان است. به آنها گفته شد که کشور ما بود پنجاب و ما باید به پنجاب”.

او گفت: “آسمان هفت خانواده های افغانی در امریتسار و 25 Pak خانواده های سیک. همه ما تا به حال برای اعمال تابعیت تحت مقررات در قانون پس از 11 سال زندگی به عنوان پناهنده شد. من نمی دانم هر کسی که تابعیت تحت قانون است.”

Surbir سینگ که در حال حاضر اجرا می شود یک تایر تعمیر و قطعات خودرو فروشگاه در Jahazgarh بازار و دیگران قبلا آشنا امریتسار معاون کمیسر برای تشکر از دولت جدید قانون تابعیت. “DC به ما گفته بود که او را به انجام همه چیز را به ما ارائه تابعیت به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. ما مطمئن هستیم که دولت را حفظ خواهد کرد آن عبارت” او گفت:.

در مورد ضد کا تظاهرات Surbir گفت: “چگونه می توانم اظهار نظر در زمانی که من خودم را یک شهروند”.

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de