انتحاری در شمال افغانستان باعث تلفات

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

یک خودروی بمب افکن زده شنبه در شمال افغانستان در ولایت سمنگان تنظیم کردن یک انفجار بزرگ بود که پس از یک درگیری مسلحانه بین مهاجمان و نیروهای امنیتی افغان گفته است. طالبان مسئولیت این حمله است.

مقامات گفت: تلفاتی نیز وجود داشت اما آنها نمی تواند ارائه تعداد مرگ و میر به عنوان مبارزه بود و هنوز هم در جریان است. یک شفاخانه ولایتی رئیس Abdul Khalil Musadiq گفت: حداقل 43 زخمی — بیشتر غیر نظامیان از جمله کودکان — گرفته شد و به بیمارستان های این منطقه است.

محمد هاشم Sarwari, معاون برای رئیس شورای ولایتی گفت که این بمب افکن هدفمند هوش بخش خدمات در استان Aybak. او گفت که این انفجار بسیار قوی بود آن را شنیده بود مایل دور شدن و آسیب دیدن ساختمان ها و خانه در شعاع گسترده ای.

Zabihullah مجاهد یک سخنگوی طالبان گفت: طالبان — که فعال در استان و اخیرا با تشدید حملات وجود دارد — شد پشت بمب گذاری.

سمنگان نیز شاهد درگیری میان جنگ سالاران رقیب در منطقه و برخی از شبه نظامیان اسلامی عمدتا ازبک وابسته تر با جنبش اسلامی ازبکستان.

روز یکشنبه طالبان حمله به پست های بازرسی در شمال افغانستان کشته شدن حداقل 14 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغانستان با توجه به Esmatullah Muradi سخنگوی والی.

در ولسوالی امام صاحب این ولایت کشته شدن هشت پلیس در حالی که در Chardara منطقه آنها به ضرب گلوله کشته و سه سرباز و سه طرفدار دولت جنگجویان او گفت:. تقویت فرستاده شد اواخر روز یکشنبه و مبارزه ادامه داد تا صبح روز دوشنبه.

طالبان گفته بودند پشت این حملات اما ادعا کرد که نیروهای دولتی شلیک خمپاره در پاسخ به هدف قرار دادن طالبان — یک ادعا کرد که اخراج شد و توسط وزارت دفاع.

طالبان و نیروهای دولتی معامله شده است سرزنش بیش اخیر افزایش حملات در سراسر افغانستان و حتی به تلاش ادامه به سعی کنید و آن را در مورد آغاز مستقیم مذاکرات صلح میان کابل و طالبان.

طالبان را متهم نیروهای دولتی هدف قرار دادن آنها را در خانه های خود را با خانواده خود را تحمل فشار از این عملیات. کابل در ضمن به متهم طالبان از افزایش حملات علیه غیر نظامیان و نیروهای امنیتی است.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Tameem اخگر در افغانستان کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>