مطالعه نشان می دهد Covid-19 می تواند آلوده گوش

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

در حالی که Covid-19 همچنان به انتقام ویران در سراسر جهان یک مطالعه اخیر نشان می دهد که این ویروس می تواند به آلوده کردن گوش نیز هست. مطالعه منتشر شده در مجله علمی JAMA شد بر اساس کالبد شکافی انجام شده بر روی سه نفر که فوت از Covid-19. نتايج نشان داد که ویروس’ حضور در داخل گوش میانی و در mastoid از ناحیه سر. این mastoid که توخالی استخوان پشت گوش.

پژوهش انجام شد با این تیم از بین بردن mastoids از مرحوم بدن بیماران و گرفتن نمونه از وسط آنها گوش. Mastoid نمونه از دو نفر تست مثبت برای SARS-CoV-2.

“دو نفر از 3 نفر تست مثبت برای SARS-CoV-2 ویروس در mastoid یا گوش میانی با ویروسی انزوا از 2 از 6 mastoids و 3 از 6 گوش میانی. نتایج جستجو برای مورد 1 مثبت بودند حق گوش میانی تنها. مورد 2 تا به حال نتایج منفی برای تمام نمونهها” این مطالعه اعلام کرد.

همچنین بخوانید: نزدیک به 49,000 تازه Covid-19 را در هند شمارش به طول 13.36 لاخ

“این مطالعه تایید حضور SARS-CoV-2 ویروس در گوش میانی و mastoid با پیامدهای قابل توجهی برای otolaryngology روش” به آن اضافه شده است.

این تیم خواستار در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی مناسب برای جلوگیری از گسترش عفونت در بيماران بازدید از بیمارستان و یا طی عمل جراحی.

“قطرات احتیاطی (از جمله حفاظت از چشم و مناسب N95 سطح ماسک) ضروری به صورت سرپایی مربوط به گوش میانی به علت نزدیکی به این برنامه به طور بالقوه عفونی فضاهای. با توجه به بالا بدون علامت نرخ Covid-19 موارد احتیاط موجه است برای همه کانديد عمل جراحی گوش و منفی وضعیت آزمایش نشان داد” این مطالعه اعلام کرد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>