توسط: اکسپرس میز وب | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: فوریه 13 سال 2020 8:03:13 pm

jaishankar ramachandra guha twitter, external affairs minister s jaishankar, historian ramachandra guha, sardar patel jawaharlal nehru equation, nehru cabinet patel home minister دوئل زمانی آغاز شد که Jaishankar ادعا با استناد به یک کتاب که نهرو نمی خواهید پاتل در کابینه در سال 1947

امور خارجی وزیر S Jaishankar و ذکر مورخ Ramachandra گوآ مشغول شد در توییتر تف پنج شنبه پس از سابق ادعا کرد هند برای اولین بار نخست وزیر جواهر لعل نهرو نمی خواهید سردار Vallabhbhai Patel در کابینه اش.

پاتل داده شد مسئول امور خانه و اطلاعات و نشرات وزارت در نهرو اولین دولت مستقل در هند است.

به دنبال کم ارزش کردن اسطوره گوآ در پاسخ به صدای جیر جیر درخواست Jaishankar به ترک شغل از “ترویج اخبار جعلی و دروغین رقابت بین سازندگان مدرن هند” به BJP در آن سلول است. این اتحادیه با وزیر پیشنهادی گوآ به خواندن یک کتاب.

“برخی از وزرای خارجه فراموش خواندن کتاب. ممکن است یک عادت خوب برای برخی از اساتید بیش از حد. در آن صورت به شدت توصیه من دیروز منتشر شد,” او گفت:. Ramachandra گوآ یک نویسنده و مورخ است که نویسنده چندین کتاب از جمله محبوب هند پس از گاندی. او همچنین دریافت کننده چندین جایزه از جمله Ramnath درک جایزه برای برتری در روزنامه نگاری و Sahitya Akademi جایزه.

توییتر دوئل شروع شد و چهارشنبه شب زمانی که Jaishankar قرار دادن یک پست در انتشار یک “جذب بیوگرافی” V P منون — ارشد عمران بنده که از نزدیک با پاتل — توسط Narayani باسو. او اشاره کرد که این کتاب انجام داده بود “خیلی انتظار عدالت به واقعا شخصیت تاریخی”.

“آموخته از این کتاب است که نهرو نمی خواهید پاتل در کابینه در سال 1947 و حذف او از اولیه کابینه لیست. واضح است که یک موضوع برای بحث های زیادی. اشاره کرد که نویسنده ایستاده بود زمین خود را در این مکاشفه” او گفت:. Jaishankar را صدای جیر جیر برانگیخته تیز پاسخ از گوآ که گفت: “این یک تصور غلط است که جامع تخریب توسط استاد Srinath Raghavan”.

در Jaishankar ها “کتاب” تطبیق, گوآ مشترک یک تصویر از یک نامه به تاریخ 1 اوت سال 1947 خطاب به پاتل توسط نهرو جایی که دومی می پرسد پاتل برای پیوستن به هند برای اولین بار کابینه دعوت او را “قوی ترین ستون” از آن دولت. “آیا کسی می تواند نشان دهد و این به Jaishankar, لطفا” گوآ خواسته در توییتر.

“آقا پس شما باید Ph D از JNU شما قطعا باید خواندن کتاب بیشتر از من. “در میان آنها شده اند باید منتشر مکاتبات نهرو و پاتل که اسناد چگونه نهرو می خواستم پاتل به عنوان “قوی ترین ستون’ از اولین کابینه. انجام مشورت کسانی که کتاب دوباره,” او گفت:.

کنگره رهبر Jairam رامش همچنین قرار دادن وزن خود را پشت گوآ اشتراک گذاری تصاویر از حروف توسط نهرو خطاب به Mountbatten نامگذاری پاتل در لیست وزیران. “در پرتو این خبر جعلی انجام دور که پاندیت جواهر لعل نهرو نمی خواهید سردار Vallabhbhai Patel در کابینه های یک سری از نامه ها و اسناد” رامش توییتی.

BJP بارها متهم کنگره توهین پاتل و میراث او به نفع نهرو-گاندی قبیله. نخست وزیر نارندرا مودی قبلا اختصاص داده شده دولت تصمیم به لغو ماده 370 در جامو و کشمیر به پاتل. اتحادیه خانه وزیر آمیت شاه نیز استدلال کرد که پاتل باید به کار گرفته کشمیر موضوع نه نهرو.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su