جامعه سیک رهبر Nidan سینگ Sachdeva آزاد شده از اسارت در Afghanist…

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

Nidan سینگ Sachdeva یک رهبر هندو و سیک جامعه افغانستان بود که ربوده شده در ولایت پکتیا در روز 22 ژوئن سال 2020 بود که از اسارت آزاد شده و به دنبال آن تلاش های دولت افغانستان و جامعه بزرگان, وزارت امور خارجی گفت: در روز شنبه.

در حالی که بیان آن برای قدردانی از تلاش های انجام شده برای آزادی او به وزارت امور خارجه تصریح کرد نگرانی خود ادامه هدف قرار دادن اقلیت ها توسط تروریست ها در دستور خود را “حامیان خارجی”.

“ما انتقال قدردانی از دولت افغانستان و بزرگان قومی از منطقه که تلاش امن بازگشت Nidan سینگ. هدف قرار دادن و آزار و اذیت اقلیت اعضای جامعه توسط تروریست ها در دستور خود را حامیان خارجی باقی می ماند یک موضوع قابل نگرانی,” MEA سخنگوی Anurag Srivastava توییتی به صراحت و بدون نامگذاری پاکستان است.

Nedan سینگ یاور در محلی gurdwara شد, ربوده شده توسط افراد ناشناس در ولایت پکتیا در شرق افغانستان در ماه گذشته منجر به محکومیت قوی از دولت هند.

دولت تا به حال شده است در تماس با مقامات افغانستان برای آزادی او و همچنین برای اطمینان از ایمنی و امنیت و رفاه جامعه اقلیت در افغانستان است.

این آدم ربایی به دنبال کشته شدن حدود 30 نفر از اعضای جامعه سیک در یک حمله تروریستی در محل عبادت در کابل در 25 مارس. این حمله ادعا شده توسط گروه دولت اسلامی هر چند مقامات هندی با اشاره به نقش شبکه حقانی و لشکر-e-Taiba.

افغانستان اقلیت سیک کاهش یافته به چند صد خانواده ها پس از هدفمند توسط طالبان و گروه های دیگر در دهه های اخیر. بسیاری از اقلیت سیک در افغانستان, زندگی در کابل و جلال آباد و غزنی

پست خود را ربودن افغانستان جامعه سیک در ایالات متحده نیز خواست برای آزادی او و درخواست دولت هند برای اعطای آنها قانونی ورود با اقامت طولانی مدت ویزای چند ورودی.

در نامه ای در مه 4, Congressman John Garamendi co-صندلی سیک حزبی و 25 نفر دیگر اظهار داشت که جامعه سیک در ادامه به تحت “قبر” تهدید “دولت اسلامی” حملات تروریستی کارگردانی در سیک ها.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>