افزایش قابل توجهی در بیمارستان تحویل

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

یافته های آخرین نظرسنجی در دولت هند را به سلامت انجام شده توسط دفتر آمار ملی در 2017-18 نشان می دهد یک تغییر مثبت: بسیاری از زنان ارائه یک کودک در بیمارستان (یا مراقبت های بهداشتی موسسه) افزایش یافته است بیش از دو دهه گذشته نزدیک به 73 درصد در مناطق روستایی هند و 37 درصد در مناطق شهری هند است.

حداقل نه نفر از هر 10 زن باردار در حال حاضر ارائه یک کودک در یک بیمارستان و در نتیجه سود بهتر امکانات مراقبت های بهداشتی. اما تقریبا هر سوم که ارائه یک کودک در یک بیمارستان تحت یک سزارین-بخش یا سزارین عمل جراحی است که به میزان دو برابر از آنچه بین المللی مراقبت های بهداشتی جامعه در نظر ایده آل و تقریبا مشابه آن در است ایالات متحده است. تنظیمات شخصی و مادران مسن بخشی از دلایل این است که در برخی از موارد احتکار اما دلیل دیگر کارشناسان می گویند که کارکنان مراقبت های بهداشتی لازم نیست زمان و صبر و شکیبایی و یا تمایل به صبر کنید.

در 28.1 درصد سهم زنان ارائه طریق سزارین افزایش یافته است نزدیک به 25 درصد در دو دهه از به عنوان کم به عنوان 3.2% در 1995-96. بررسی یافته ها همچنین نشان می دهد که بخش خصوصی بیمارستان ها هستند که تا حد زیادی مسئول نرخ بالای C-بخش ها در هند به عنوان یک نتیجه از که میانگین سرخپوستان پرداخت بیشتر برای زایمان نسبت به آنها داشته باشد در غیر این صورت. (جدول 1)

چهار دور در سراسر کشور-نماینده ملی سلامت خانواده بررسی شده و همچنین ثبت افزایش نرخ سزارین در طول زمان – از 9.5 درصد از تمام بیمارستان تولد در 1992-93 به 22.8 درصد در 2015-16.

با توجه به سازمان بهداشت جهانی که از نظر میزان ایده آل برای C-بخش بین 10% و 15% این اعمال جراحی موثر در صرفه جویی در مادر و نوزاد زندگی می کند اما تنها زمانی که آنها مورد نیاز برای پزشکی نشان داد ، “وجود دارد هیچ مدرکی نشان دادن مزایای سزارین زایمان برای زنان و یا نوزادان که نیاز نیست روش” این سازمان در بیانیه ای گفت در C-بخش نرخ منتشر شده در سال 2015. “در جمعیت سطح سزارین نرخ های بالاتر از 10% نیست در ارتباط با کاهش در مادران و نوزادان مرگ و مير.”

برای مطمئن شود, C-بخش رای بالا در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به عنوان به خوبی به عنوان مثال نزدیک به 32 درصد از تمام نهادی تحویل در ایالات متحده انجام می شود از طریق یک Csection در حالی که این رقم 33 درصد برای استرالیا و 28 درصد برای کانادا و 35 درصد برای چین با توجه به اطلاعات وارد شده توسط سازمان جهانی بهداشت.

این به این معنی نرخ سزارین در هند دو برابر میزان ایده آل. آن است که تنها در بخش دولتی بیمارستان ها در روستایی در هند که در آن کمتر از 15 درصد زنان زایمان از طریق عمل جراحی است. نرخ سزارین در بیمارستان های دولتی در بخش شهری است که نزدیک به دو در 26 درصد است. اما وقتی که می آید به بخش خصوصی بیمارستان اکثریت تولد (54 درصد در مناطق روستایی و 56 درصد در مناطق شهری) انجام شده از طریق سزارین است که تقریبا چهار برابر بیشتر از میزان ایده آل. برای مطمئن شود, C-بخش نرخ حتی بالاتر در خیریه بیمارستان اما تنها در حدود 1% تولد را در چنین بستری است. (جدول 2)

حدود 29 درصد از نهادی تولد در هند را در بخش خصوصی, بیمارستان اما این بیمارستان ها انجام نزدیک به 63 درصد از تمام C-بخش ها در کشور است. بيمارستان های دولتی انجام نزدیک به 70 درصد از تحویل همه اما تنها 35 درصد از تمام C-بخش.

در 69% Telangana دارای بالاترین به طور کلی نرخ سزارين در کشور 52.8 درصد در بیمارستان های دولتی بالاترین در میان تمام متحده و 87 درصد در بخش خصوصی و بیمارستان و دوم بالاترین در کشور است. در بسیاری از کشورهای که در آن سهم بزرگی از زایمان اتفاق می افتد از طریق C-بخش نرخ بالا در هر دو دولتی و خصوصی و بیمارستان اما این نرخ در دومی بالاتر است که در سابق در همه کشورها و سرزمین های اتحادیه به جز مگالایا و Dadra & ناگار هاولی. در میان کشورهای بزرگ درصد, نقطه تفاوت است که بالاترین در Odisha که در آن نزدیک به 76 درصد زایمان در بخش خصوصی بیمارستان ها اتفاق می افتد از طریق سزارین در مقایسه با تنها 14 درصد در بیمارستان های دولتی. (جدول 3)

این نرخ بالاتر از C-بخش همچنین بدان معنی است که سرخپوستان هستند و هزینه های بیشتر در تولد فرزند از آنها در غیر این صورت. متوسط هزینه به ازای هر تولد فرزند در مورد یک مادر تحت C-بخش تقریبا پنج برابر بیشتر از آن است که در مورد یک زایمان طبیعی اطراف ~23,000 نسبت به ~4,700. متوسط هزینه در هر صورت شش تا هفت برابر بیشتر در بیمارستان های خصوصی نسبت به دولت هستند . یک زایمان طبیعی در بیمارستان دولتی هزینه حدود ~2,100 به طور متوسط در مقایسه با تقریبا ~15,000 در یک بیمارستان خصوصی. به طور مشابه در مورد C-بخش تحویل, متوسط هزینه ها در بیمارستان های دولتی است که در اطراف ~5,500 در مقایسه با تقریبا ~33,000 خصوصی هستند.

استاد Indranil Mukhopadhyay که می آموزد بهداشت عمومی در دانشکده دولت و سیاست های عمومی گفت: “خالص منافع تجاری” که در پشت بالا نرخ سزارین در هند به ویژه در بخش خصوصی بیمارستان. “وجود دارد آمار و ارقام هشدار دهنده و من آن را ناشی از یک بیماری همه گیر از برخی از مرتب کردن بر اساس. از آنجا که مقررات نیست اجرا به خوبی پزشکان دریافت کمیسیون برای مراجعه بیماران به آزمایشگاه های تشخیصی و به همین ترتیب بیشتر پرداخت می شود زمانی که آنها انجام C-بخش.”

Mukhopadhyay گفت که نرخ سزارین در میان بیشتر خانواده های ثروتمند است که شاخص های مالی انگیزه. با توجه به چهارمین ملی سلامت خانواده بررسی انجام شده در 2015-16 سهم زنان در فقیرترین 20 درصد خانوارها از هند که تحویل از طریق C-بخش بود 4.4 درصد نسبت به 35.9% در میان زنان در ثروتمندترین 20 درصد خانواده ها است.

Dr Sanghita Bhattacharyya بهداشت عمومی و متخصص در بهداشت عمومی بنیاد هند گفت: منافع تجاری افزایش سن باروری و تغییر تنظیمات از زنان هستند و همه تا حدی مسئول برای افزایش نرخ سزارین. “وجود دارد یک فشار از خصوصی بازیکنان برای انجام C-بخش تحویل به خصوص به عنوان بیمه عمومی طرح های آغاز شده برای به دست آوردن زمین اما جدا از این افزایش سن باروری و این واقعیت که بسیاری از زنان در حال حاضر شخصا ترجیح می دهم یک C-بخش نیز می تواند کمک عوامل است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>