شورای امنیت تلاش دوباره برای اولین Covid-19 قطعنامه

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

شورای امنیت سازمان ملل در تلاش است تا دوباره به رسیدن به توافق در اولین قطعنامه در Covid-19 پس از coronavirus آغاز گردان جهانی در ماه فوریه پس از طولانی اختلاف بین آمریکا و چین بیش از ذکر سازمان بهداشت جهانی است.

یک تجدید نظر در پیش نویس قطعنامه توسط فرانسه و چین ارائه شد برای یک رای گیری در روز سه شنبه و در نتیجه انتظار می رود اعلام کرد.

پیش نویس قطعنامه پشت دبیرکل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ’ مارس 23 تماس بگیرید جهانی برای آتش بس برای مقابله با این بیماری همه گیر و خواهان “توقف فوری خصومت” در تمام درگیری در دستور کار خود از جمله سوریه و یمن و لیبی سودان جنوبی و کنگو.

این در همه طرف متخاصم “به شرکت بلافاصله در دوام بس موقت حداقل به مدت 90 روز متوالی” برای فعال کردن امن و بدون مانع تحویل کمک های بشردوستانه و پزشکی و تخلیه.

پیش نویس این قطعنامه آمده است که این اقدامات انجام نمی شود به عملیات نظامی علیه دولت اسلامی و القاعده گروه های افراطی و وابسته به آنها.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه گذشته که درخواست تجدید نظر خود را به صورت جهانی آتش بس شده است تایید شده توسط نزدیک به 180 کشور بیش از 20 گروه های مسلح رهبران مذهبی و میلیون ها نفر از اعضای جامعه مدنی.

“مشکل این است که برای پیاده سازی آن” او گفت:.

دبیر کل گفت که او و سازمان ملل متحد نمایندگان در حال کار با هم “برای ایجاد موثر آتش بس و انجام همه چیز ممکن است برای غلبه بر میراث ماندگار درگیری با بی اعتمادی عمیق میان احزاب و اخلال گران با منافع مقرره در اختلال”.

تکرار تلاش برای اتخاذ یک قطعنامه شورای امنیت شده اند مانع بیش از یک مرجع به سازمان بهداشت جهانی است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به حالت تعلیق کمک های مالی به کسانی که در اوایل ماه مارس متهم آژانس سلامت سازمان ملل متحد از عدم توقف این ویروس از زمانی که آن را برای اولین بار ظاهر در چین است. او گفت: “باید پاسخگو باشند” و متهم که از تکرار طوطی وار پکن.

چین به شدت از که و اصرار داشت که نقش آن در فراخوانی برای اقدام جهانی در Covid-19 گنجانده شود در هر قطعنامه دیپلمات گفت: در حالی که ما اصرار بر اشاره به “شفافیت” در Covid-19 و هیچ اشاره ای به چه کسی است.

این پیش نویس قرار است به رای گیری نمی کند, ذکر یا این که یک آژانس سلامت سازمان ملل متحد و یا شفافیت.

اما آن را نشانی از توجه داشته باشید از یک قطعنامه آوریل 2 توسط 193 عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد که خواستار تشدید همکاری های بین المللی را شامل کاهش و شکست همه گیر از جمله تبادل اطلاعات و دانش علمی بهترین شیوه و با استفاده از دستورالعمل های مربوطه توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی”.

که قطعنامه به رسمیت می شناسد “بی سابقه اثر” همه گیر و خواستار “تشدید همکاری های بین المللی را شامل کاهش و شکست” جدید کروناویروس.

مجمع عمومی به تصویب رسید یکی دیگر از قطعنامه در آوریل 20 خواستار اقدام جهانی به سرعت در حال مقیاس و توسعه و تولید و دسترسی به دارو و واکسن و تجهیزات پزشکی برای مقابله با این بیماری همه گیر.

در حالی که مجمع عمومی قطعنامه منعکس کننده نظر دولت ها در سراسر جهان آنها هستند و نه از نظر قانونی الزام آور است. در مقابل قطعنامه های شورای امنیت هستند و از نظر قانونی الزام آور است.

سخنگوی سازمان ملل متحد استفان نواز روز دوشنبه گفت که قطعنامه شورای بسیار مهم است.

“شورای امنیت دارای اولویت در سازمان ملل متحد بیش از مسائل مربوط به صلح و امنیت” او گفت:. “قوی متحد در بیانیه ای از بدن که حمایت از دبیر کل برای تماس جهانی آتش بس و من فکر می کنم که رفتن به یک راه طولانی در, امیدوارم, ساخت یک تماس برای یک آتش بس یک واقعیت است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>