دانشمندان به صورت دیجیتالی بازسازی, Tamil Nadu شهرستان بندر بلعیده شده توسط دریا 1000 سال پیش

نوشته شده توسط Sowmiya Ashok | دهلی نو | منتشر شده در: فوریه 3, 2020 4:13:20 am

Tamil Nadu port city digital recreating, Poompuhar Tamil Nadu port, Tamil Nadu port city Chola dynasty, Indian Express news محققان می گویند که مطالعات اولیه انجام شده توسط هند از سنجش از دور ماهواره ها نشان می دهد که این شهر تاسیس شد و در ابتدا در Cauvery دلتا-یک حدود 30 کیلومتر به دور از اين شهر حدود 15000 سال پیش. (فایل)

این Chola سلسله پورت شهرستان در تامیل نادو که از بین رفته از تاریخ دریایی حدود 1000 سال پیش خواهد بود به صورت دیجیتالی بازسازی شده توسط یک کنسرسیوم به رهبری بخش علم و فن آوری, مقامات گفت: هند اکسپرس.

DST مقامات وجود دارد گفت: جامع احادیث در آثار سنگم تامیل ادبیات به استنباط است که این شهر واقع در 30 متر از موجود Poompuhar شهر در جنوب TN شد مستغرق با توجه به “kadalkol” و یا بالا آمدن سطح دریا.

“اما با وجود مطالعات متعدد در تامیل, ادبیات, باستان شناسی, تاریخ, epigraphy زیر آب اکتشاف و علوم, رمز و راز از محل دقیق اولیه استقرار Poompuhar آن سن به بعد شیفت همراه با دوره و زمان-سری فضایی تکامل در محل حاضر و در دهان از رودخانه Cauvery و دلایل و دوره آن انقراض حل نشده باقی می ماند” یک DST رسمی گفت.

“این مطالعه شامل زیر آب نظرسنجی و عکاسی توسط کنترل از راه دور وسایل نقلیه و بستر دریا حفاری سنجش از راه دور مبتنی بر geodynamic مطالعات برای بیرون آوردن اطلاعات جامع در زمان سری تکامل و انقراض. آن را نیز شامل تجسم از geodynamic فرآیندهای آخرین 20000 سال مانند زمین فرونشست سطح دریا افزایش Cauvery مهاجرت, سیل, سونامی, و خاک و فرسایش. اطلاعات استخراج شده از مطالعات کمک خواهد کرد که به صورت دیجیتالی بازسازی زندگی تاریخ Poompuhar” این مقام گفت.

همچنین به عنوان خوانده شده | شکار از دست بنادر هند

Dr K R Murali موهان رئیس ICPS بخش در DST گفت: یک پروژه مشابه در حال نورد در دورکا شهرستان در گجرات ، “مقدار زیادی از کار خوب در حال حاضر انجام شده است به نقشه دورکا ولی نه خیلی زیاد در Poompuhar. اگر ما نگاهی به هر دو این سایت ها آنها مورب مخالف در جهت. چه ژئو دینامیک است که اتفاق می افتد در خلیج بنگال? آیا شبیه چیزهایی که اتفاق می افتد در طرف دیگر نیز, زمین شناسی, این دو سایت ممکن است متصل شود ما نمی دانیم که” او گفت:.

بازسازی Poompuhar بخشی از DST هند دیجیتال میراث — پروژه نمایشگاه پروژه اول خود را ‘دیجیتال همپی’ در حال حاضر بر روی صفحه نمایش در موزه ملی در اینجا.

“DST نگاه به میراث اسناد و کار با فن آوری است که می توان به صورت دیجیتالی تبدیل آثار ما به فضای مجازی” موهان گفت.

در همپی پروژه به ارمغان می آورد به زندگی ملموس و ناملموس میراث فرهنگی در این منطقه ارائه بازدید کنندگان اوج به چه بازار نگاه کرد و موسیقی ستون ساخته شد.

“ما در مرحله دوم ما به دنبال میراث فرهنگی است که در حال حاضر زیر آب در گجرات و تامیل نادو. تمرکز در حال حاضر برای پیدا کردن شواهد در مورد چگونگی این ساخته شد که آیا عکس از سازه های در دسترس هستند و دلایلی که منجر به submergence شهر” موهان گفت.

برای Poompuhar پروژه DST راه اندازی یک شبکه از 13 دانشگاهیان و موسسات تحقیقاتی را برای ردیابی تاریخ این شهر باستانی. برخی از این شامل دانشکده علوم دریایی Alagappa دانشگاه آکادمی دریایی آموزش و پرورش و آموزش دانشگاه در چنای موسسه ملی اقیانوس تکنولوژی و دیگران.

استاد S M Ramasamy از Alagappa دانشگاه که هماهنگ کننده ملی پروژه دیجیتال Poompuhar’ گفت: شهرستان بندر رونق در بین قاره ای با ایران از بین رفت. “ما اولین گام برای مطالعه زمانی که و که در آن تاسیس شد که در آن منتقل شده و محل آن در حال حاضر. چه مراحل و دوره های که از طریق آن منتقل شده است.”

محققان می گویند که مطالعات اولیه انجام شده توسط هند از سنجش از دور ماهواره ها نشان می دهد که این شهر تاسیس شد و در ابتدا در Cauvery دلتا-یک حدود 30 کیلومتر به دور از اين شهر حدود 15000 سال پیش.

“این تغییر بیشتر از 10 متر و از غرب به دلتای-B حدود 11,000 سال پیش و دوباره بیشتر از 10 متر در غرب دلتا-C در حدود 8000 سال پیش. در نهایت آن را دوباره تاسیس در محل حاضر و در دهان از رودخانه Cauvery حدود 3000 سال پیش. این تغییرات صورت گرفت با توجه به افزایش مستمر از سطح دریا و submergence از دلتا” به گفته یک مقام رسمی.

بیشتر مطالعات کشف یک بندرگاه مانند ساختار و همچنین دیواره های دریا و احتمالا یک پل. “این داده اند بینش های جدید در مورد تاریخ زندگی Poompuhar و اجتماعی و فرهنگی و تکامل تکنولوژیکی در این بخش از کشور و همچنین سن Poompuhar از 3000 سال به 15,000 تا 20,000 سال است. این مطالعه همچنین انتظار می رود به ارائه بسته های اطلاعات علمی نه تنها در تاریخ زندگی Poompuhar و اجتماعی و فرهنگی تکامل بلکه علم و فن آوری تکامل و فاجعه تاریخ این منطقه خواند و گفت:.

هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر