SC به امروز تصمیم بگیرید که آیا برای اشاره به ماده 370 موضوع به نیمکت بزرگتر

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

دیوان عالی کشور روز دوشنبه تصمیم گیری یا نه دادخواست به چالش کشیدن abrogation از ماده 370 قانون اساسی که اعطا امتیازات ویژه به سابق ایالت جامو و کشمیر باید شنیده بزرگتر هفت قاضی نیمکت.

پنج قاضی قانون اساسی نیمکت ریاست عدالت N V Ramana و متشکل از قضات سانجی کیشان کال R Subhash ردی BR Gavai و Surya کانت تا به حال محفوظ است منظور خود را در ارجاع پرونده به یک نیمکت بزرگتر در ژانویه 23.

دولت مرکزی تا به حال اوراق 370 مقاله در اوت سال گذشته به پایان رسید که مقررات ویژه گفته به جامو و کشمیر و باز آن را به دو سرزمین های اتحادیه – جامو و کشمیر با یک مجلس قانون گذاری و لاداخ بدون.

حداقل 23 دادخواست واصل شده اند در دادگاه عالی به چالش کشیدن تصمیم دولت مرکزی.

ارشد مشاوره دینش Dwivedi بود که ظاهر می شود برای یک intervenor در این مورد اشاره کرده بود که پیشتر دیوان عالی کشور قضاوت Prem Nath کال (1959) و Sampat Prakash (1968) در مواجهه با توجه به دامنه و قصد از ماده 370. از آنجا که هر دو این قضاوت بودند تحویل داده شده توسط نیمکت از پنج قضات Dwivedi خواسته بود به دادگاه ارجاع موضوع به یک نیمکت از هفت یا بیشتر قضات است.

در Sampat Prakash قضاوت دیوان عالی کشور برگزار شده بود که در ماده 370 را متوقف خواهد کرد عمل تنها در صورتی که رئیس جمهور مسائل یک جهت را که در اثر توصیه های ساخته شده توسط مؤسسان جامو و کشمیر.

در Prem Nath کال حکم دیوان عالی کشور حکم داد که تمامی قدرت های حاکم کشمیر بودند نه محدود ماده 370. موقت مفاد ماده 370 دادگاه رد شد و بر اساس این فرض که رابطه نهایی بین هند و جامو و کشمیر خواهد بود در نهایت تعیین شده توسط مجلس مؤسسان جامو و کشمیر.

دولت مرکزی و قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر مخالف ارجاع و ارسال شده بود که هیچ درگیری بین این دو قضاوت. این مرکز معتقد است که حاکمیت J&K فعال توسط ماده 370 موقت بود.

علاوه بر این چالش به abrogation از ماده 370 کشت از دادخواست نیز پرونده در دادگاه عالی به چالش کشیدن محدودیت های اعمال شده در دره کشمیر که دادخواهان استدلال کرده بود در نقض اساسی خود را حق به گفتار و بیان و حق را به حرکت آزادانه در ماده 19 از قانون اساسی است.

کسانی که دادخواست شنیده می شد به طور جداگانه توسط سه قاضی نیمکت دیوان عالی کشور که در تاریخ 10 ژانویه برگزار می شود که محدود سفارشات تعلیق اینترنت مخابرات و جنبش باید منتشر شده توسط دولت نشان می دهد که دلایل خاص برای اعمال محدودیت و باید آن را متناسب با نگرانی نیاز به چنین سیستم تعلیق.

ارتباطات خاموشی و یک مستند شد اعمال شده در این منطقه در ماه اوت سال 2019 زمانی که صدها نفر از سیاستمداران و فعالان بازداشت شدند برای جلوگیری از تظاهرات در مقابل حرکت می کند. بسیاری از محدودیت های اعمال شده اند کاسته و حتی به عنوان دسترسی به اینترنت محدود باقی می ماند و سه رئیس سابق وزیران در میان سیاستمداران بالا تحت ادامه بازداشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>