نوشته شده توسط Apurva Vishwanath | دهلی نو | به روز شده: 11 فوریه سال 2020 5:58:53 am

SC to consider questions of law: may push the envelope on personal law reform, UCC تصمیم دیوان عالی را به در نظر گرفتن هفت سوال از قانون دست بر اساسی حق آزادی مذهب است به فشار پاکت نامه در ایده اصلاح شخصی ، (فایل)

تصمیم دیوان عالی را به در نظر گرفتن هفت سوال از قانون دست بر اساسی حق آزادی مذهب است به فشار پاکت نامه در ایده اصلاح شخصی ،

“ما شنیده احزاب در طول. به دلیل به دنبال نگه داریم که این می تواند به دادگاه مراجعه سوالات از قانون به یک نیمکت بزرگتر در یک بررسی درخواست” نه قاضی قانون اساسی نیمکت روز دوشنبه گفت:. آن را نشان می دهد زمانی که دقیق به منظور تصویب خواهد شد.

یکی از هفت سوال از قانون قاب توسط دادگاه خود را در “دامنه و وسعت کلمه ‘اخلاق’ تحت مواد 25 و 26 قانون اساسی از هند و آیا به معنای این است که عبارتند از قانون اساسی آورد؟”

حکم در قانون اساسی اخلاق و حدی که دادگاه می تواند نظر شخصی قوانین مذهبی و حقوق جمع حقوقی بحث در قانون مدنی. بی جی پی تماس برای “یک ملت یک قانون” و یا یکنواخت مدنی استوار بر اصلاح شخصی قوانین همه ادیان است. کسانی که تایید UCC ایده را برجسته کرده اند تبعیض آمیز طبیعت شخصی قوانین به خصوص نسبت به زنان است.

در سال 2018 قانون کمیسیون به رهبری بازنشسته دیوان عالی کشور قاضی دادگستری B S Chauhan بود گفت: در یک کاغذ سفید که UCC بود “نه مطلوب و نه ممکن است”. به جای این کمیسیون توصیه کرده بود اصلاح چندین شخصی (قوانین در یک “قطعه وعده های غذایی مد” را به یکنواختی در شخصی ، در سال 2016 قانون وزارت خواسته بود این کمیسیون به بررسی امکان در آوردن UCC.

قانون اساسی اخلاق اشاره به “اخلاق” و یا ارزش هایی که داخلی در ساختار قانون اساسی. قانون اساسی اخلاق و سپس به عنوان رئیس دادگستری هند Dipak Misra نوشت: در نظر او در بخش 377 حکم فراتر از تحت اللفظی متن قانون اساسی است و تشخیص با نزدیک خواندن از ارزش های قانون اساسی که هر فرد یا قانون را دنبال کنید.

در حالی که کارشناسان حقوقی باید هشدار داد دادگاه در برابر استفاده از این دکترین خودسرانه از آنجا که ” قانون اساسی اخلاق است تفسیری از نظریه استفاده شده است و توسط قضات در بسیاری از موارد قابل توجهی به تازگی از جمله Sabarimala مورد Navtej سینگ Johar مورد که در آن SC decriminalised همجنسگرایی یوسف درخشش مورد که در آن SC decriminalised زنا به اعتصاب کردن قوانین. در احکام سه گانه talaq بخش 377 و Sabarimala دادگاه گفته بود که باورهای دینی و شیوه های باید راه را برای قانون اساسی اخلاق که چنین شیوه در تقابل با آزادی و عزت و برابری شهروندان است.

دکترین در حال حاضر نیز به دنبال اعمال می شود به این سوال از ورود زنان مسلمان به مسجد و برای به چالش کشیدن شیوه های مانند nikah-halala و چند همسری در اسلام.

این قضایی تکامل دکترین اساسی اخلاق مورد استفاده قرار گرفت در سال 2017 توسط پنج قاضی نیمکت دیوان عالی کشور که در 3-2 حکم زده talaq سه گانه یا talaq-e-biddat. نظریه مورد بحث بود توسط دادگاه در سال 1954 در نقطه عطفی Shirur Mutt مورد که در آن دادگاه برجسته بین فعالیت های مذهبی از یک معبد و فعالیت های سکولار مانند مدیریت مالی. در این قضاوت ساخته شده و تست قوانین است که تلقی خلاف “قانون اساسی اخلاق” زده خلاف قانون اساسی. در بخش 377 دادگاه گفت که قوانین باید مطابق با قانون اساسی اخلاق و اخلاق عمومی. دکترین اعمال شده است به قطع از طریق تبعیض آمیز مذهبی و حذف حفاظت از چنین شیوه تا به حال تحت اساسی حق آزادی مذهب است.

“برای درمان زنان به عنوان کودکان از خدا کمتر است به گردش در قانون اساسی اخلاق” عدالت D Y Chandrachud گفته بود در یک جداگانه در نظر 2018 Sabarimala حکم.

او گفت: “آزادی از دین و نیز آزادی به مدیریت امور یک فرقه مذهبی است و باید عملکرد به این اساسی مفاهیم اساسی اخلاق است. در قانون مکالمات بین دین و اخلاق است و فراگیر حس اساسی اخلاق است که به پیروز. در حالی که قانون اساسی به رسمیت می شناسد اعتقادات مذهبی و ادیان هدف آن است که برای اطمینان از پذیرش گسترده تر از کرامت انسانی و آزادی به عنوان نهایی تاسیس ایمان از اساسی متن ما حکومت. که در آن یک درگیری ناشی از تلاش برای کرامت انسان و آزادی و برابری باید پیروز شویم”.

او در بخشی از 4-1 اکثریت که زده محدودیت در عادت ماهانه زنان از ورود به Sabarimala حرم در زمینههایی که آن را تبعیض آمیز و ناقض قانون اساسی اخلاق است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de