Sabarimala 9-قاضی نیمکت برای نشستن در فوریه 3

نه قاضی نیمکت دیوان عالی کشور تشکیل شنیدن سوالات حقوقی مربوط به ورود زنان به Sabarimala معبد و جنس دیگر-سوالات مرتبط با در ادیان دیگر نشستن در فوریه 3 برای نهایی این پس از وکلا موظف به انجام این کار نمی تواند وارد در یک اجماع. .

رئیس دادگستری هند SA Bobde گفت: این در روز پنج شنبه بعد از ارشد طرفداران ایندیرا Jaising V Giri, Arvind Datar و گوپال Sankaranarayanan ذکر این موضوع به دادگاه خود را در 2 ساعت و گفت: وکلا نمی تواند رسیدن به یک اجماع در مسائل مربوط به توان استدلال کرد.

در نوامبر 14, 2019, پنج قاضی نیمکت که شنیده Sabarimala نقد و بررسی دادخواست قاب هفت پرسش پاسخ داده شود با بزرگتر نیمکت. این شامل سوالات در فعل و انفعال بین آزادی مذهب تحت مواد 25 و 26 قانون اساسی و دیگر حقوق اساسی به خصوص حق برابری در ماده 14 دامنه عبارت ‘اخلاق’ یا ‘قانون اساسی اخلاق و حدی که به دادگاه می توانید پرس و جو به این که آیا یک عمل خاص است که بخشی جدایی ناپذیر از دین یا فرقه مذهبی. اما وقتی 9-قاضی قانون اساسی نیمکت مونتاژ برای شنیدن در ژانویه 13, رئیس دادگستری Bobde خواسته احزاب به reframe سوالات است که باید آن را در نظر بگیرید.

یک جلسه تشکیل شد با ثبت عمومی از دادگاه در تاریخ 17 ژانویه به موجب دستور دادگاه اما آن باقی مانده است مجمل.

دولت دوم ارشد-ترین قانون افسر وکیل عمومی Tushar مهتا گفت: دادگاه در ژانویه 28 که وکلا که با حضور در ژانویه 17 جلسه نمی تواند رسیدن به یک اجماع در مسائل و درخواست دادگاه برای نهایی همان است. ارشد دیگر طرفداران درگیر در این موضوع نیز به اطلاع دادگاه در روز پنج شنبه در مورد شکست خود را برای رسیدن در یک زمین مشترک. ارشد مدافع V Giri بیش از یک سند به رئیس دادگستری Bobde حاوی مسائل قاب توسط وکلا. از او پرسید: CJI به همان به حساب آورد.

CJI Bobde گفت که نیمکت خواهد کار بر روی آن بیش از آخر هفته و برگزاری یک جلسه در فوریه 3. نه قضات این CJI گفت: پس از آن دیدار و نهایی مسائل پس از در نظر گرفتن ورودی که دریافت می کنند در فوریه 3 جلسه.

ارشد مشاوره ایندیرا Jaising به شدت سخت تن به تن برای تبيين مسائل بین وکلا بیان کرد که امتیاز از قانون است که هر یک از وکیل پیشنهاد به استدلال می کنند باید از قبل نشان داد.

“باید آن را به وضوح نشان داد که وکیل است این استدلال که گزاره و برای آن حزب”, Jaising را مشاهده کنید.

CJI Bobde موافقت با Jaising و گفت که وکلا خواهد بود نه مجاز به آرگومان تکراری.

“یک نقطه باید استدلال تنها با یک وکیل. هر وکیل را به اطلاع دادگاه در پیش است که پیشنهاد او این است که استدلال به طوری که هیچ تکراری” این CJI گفت.

9-قاضی نیمکت دیوان عالی کشور است که انتظار می رود به تجدید 65 سال قضاوت تحویل داده شده توسط آن را در امور مذهبی هندو استعدادهای مدرس v. شری Lakshmindar Thirtha Swamiyar شری Shirur Mutt مورد.

این قضاوت تحویل در سال 1954 گذاشته یک تست به نام ضروری مذهبی و شیوه های تست است که پس از خدمت به عنوان پایه ای برای دادگاه دائر بر مسائل دست زدن به دین و مذهبی. طبق این تست اینکه آیا یک تمرین انتگرال به یک دین یا نه باید تصمیم با اشاره به آموزه های آن دین است. یک فرقه مذهبی یا سازمان که قضاوت برگزار می شود, برد استقلال کامل در این موضوع تصمیم گیری چه مناسک و مراسم ضروری است با توجه به اصول دین و نه خارج از قدرت هر حوزه قضایی به دخالت.

دادگاه بالا در آن 2018 قضاوت زده قاعده 3(ب) از کرالا هندو مکان های عبادت عمومی (مجوز ورود) قوانین 1965 بود که پایه و اساس قانونی برای جلوگیری از ورود زنان بین سنین 10 و 50 به Sabarimala.

پس از آن حداقل 60 نقد و بررسی دادخواست واصل شد در دادگاه عالی به چالش کشیدن سپتامبر 2018 حکم. این شنیده می شد توسط پنج قاضی نیمکت در دادگاه باز. حکم تحویل در 14 نوامبر سال گذشته قاب هفت سوال در نظر گرفته شود توسط یک نیمکت بزرگتر.

بررسی دادخواست خواهد بود و تصمیم گرفت پس از نه قاضی نیمکت پاسخ سوالات حقوقی مراجعه کننده به آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر