یک دادگاه مسکو روز پنجشنبه جریمه غول شبکه های اجتماعی Twitter و Facebook برای نادیده گرفتن یک قانون نیاز به آنها را به فروشگاه شهروندان روسی’ داده های کاربر در داخل کشور است.

یک دادگاه سیلی آمریکا بر اساس شرکت با جریمه چهار میلیون روبل در هر (حدود 63,000) برای عدم حرکت خود را به سرورهای حاوی اطلاعات از کاربران روسی به روسیه, روسیه آژانس های خبری گزارش شده است.

آنها 10 روز برای درخواست تجدید نظر.

تماس با AFP توییتر گفت: این شرکت در نظر نیست در تصمیم دادگاه.

هر دو شرکت بوده است در طولانی مدت اختلاف با روسیه internet watchdog Roskomnadzor پس از 2014 یک قانون تصویب شده که نیاز به خدمات پیام موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی به فروشگاه روسی داده ها در داخل روسیه است.

روسیه در حال حاضر مسدود Wechat نرم افزار پیام و ارتباط با شبکه های حرفه ای اگر چه سابق باقی مانده است به طور گسترده ای در دسترس در کشور است.

Twitter و Facebook به طور گسترده ای توسط مخالفان سیاسی در روسیه و فعالان ابراز نگرانی کرده اند که محل داده ها در داخل روسیه آنها را در معرض پیگرد قانونی.

روسیه راه اندازی کرده است بسیاری از موارد بیش از افراطیگری و تحریک به ناآرامی های پس از کاربران در این کشور محبوب VK رسانه های اجتماعی شبکه اعلان مجدد پیام های سیاسی در تظاهرات و یا تصاویر در نظر گرفته به عنوان بیگانه.

در برخی موارد کاربران اینترنت زندانی شده اند.

گزارش های اخیر توسط گروه های حقوق Agora و Roskomsvoboda گفت که در سال 2019 وجود دارد 200 تعقیب برای “فعالیت های اینترنتی” و دادگاه در 38 احکام زندان پس از محکومیت های کیفری.

یکی دیگر از جدید قانون تصویب شده در دسامبر اجازه می دهد تا روسیه به قطع ترافیک اینترنت از سرویس دهنده های بین المللی برای رسیدن به آنچه که ولادیمیر پوتین است به نام “حاکمیت اینترنت”.

دولت internet watchdog Roskomnadzor و گفت: این حکم جدید علیه Twitter و Facebook اولین گام در اجرای این قانون اضافه کرد که این شرکت هنوز هم تا به حال به حرکت خود سرور, آژانس های روسیه گزارش شده است.

اگر آنها حاضر به همکاری در این دوره از سال آینده آنها خواهد بود مسئول برای بار دوم جریمه 18 میلیون روبل تنظیم کننده گفت: TASS آژانس گزارش شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im