پژوهش و برنامه ریزی در ‘بومی’ گاو: دانشمندان اصرار دولت برای خروج از برنامه تماس بگیرید و آن را غیرعلمی

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط ابها Goradia | بمبئی | به روز شده: فوریه 20, 2020 12:27:02 pm

indigenous cows, Union Ministry of Science and Technology, SUTRA PIC, india news, indian express برای برنامه این گروه به نام برای تحقیق و توسعه طرح های پیشنهادی در پنج حوزه. (بازنمودی)

بیش از 100 دانشمندان در سراسر کشور در روز چهارشنبه امضا باز درخواست تجدید نظر خواسته اتحادیه, وزارت علوم و فناوری به برداشت برنامه خود را برای تحقیق در مورد گاو بومی. این برنامه است که به نام سوترا عکس یا علمی استفاده از طریق پژوهش تقویت نخست محصولات از گاو بومی. به رهبری توسط وزارت علوم و فناوری, از آن خواهد شد با بودجه چند وزارتخانه است.

برای برنامه این گروه به نام برای تحقیق و توسعه طرح های پیشنهادی در پنج حوزه: منحصر به فرد از بومی گاو نخست محصولات از گاو بومی برای پزشکی و سلامت, نخست محصولات از بومی گاو برای مصارف کشاورزی نخست محصولات از بومی گاو برای مواد غذایی و تغذیه و بومی گاو ابزار مبتنی بر اقلام است.

در درخواست تجدید نظر خود را به دانشمندان گفته بودند “مزاحمت” پیشنهاد. درخواست تجدید نظر متحده “Theme 1 ادعا می کند که هند گاوها (روشن نیست که نژاد خاص) دارای برخی از منحصر به فرد’ و ‘ویژه’ ویژگی. این باز می شود امکان پول تحت این موضوع تلف شدن به ‘بررسی’ خیالی کیفیت مشتق شده از مذهبی مقدس.”

درخواست تجدید نظر توسط دانشمندان متحده بیشتر “Theme 2 ادعا می کند که آیورودا باستان متون نشان می دهد گاو محصول مبتنی بر درمان طیف وسیعی از اختلالات عجیب و غریب. به نظر می رسد فهرست اختلالات شامل بسیاری از مدرن اختلالات که مبتنی بر شواهد پزشکی مدرن درمان است یا وجود ندارد و یا بلند مدت و یا گران قیمت و یا طاقت فرسا است. این لیست مخالف حس مشترک به عنوان بسیاری از این بیماری ها مانند سرطان و دیابت و فشار خون و hyperlipidaemia بودند شناخته شده به نویسندگان این متون کهن.”

”وجود دارد بسیاری از نژادهای گاو در سراسر جهان و انسان از جمله جمعیت هند شده است مصرف شیر از گاو گونه به عنوان به خوبی به عنوان دیگر پستانداران مانند شتر و بز و گوسفند و اسب و الاغ. ایجاد یک طرح برای بومی گاو بنابراین به نظر نمی رسد که توجیه” Aniket Sule یک دانشمند در موسسه تاتا از تحقیقات بنیادی گفت: هند اکسپرس.

“در حال حاضر ‘فراخوان طرح’ تدوین شده است unscientifically از آغاز تا پایان. سند کامل بیانیه مقدمه توسط “اعتقاد بر این است’. علم نمی تواند فرض اعتبار باورهای اما معمولا برگزار شد. اعتبار باید به آزمون قرار داده است که وجود ندارد و در CFP,” درخواست تجدید نظر متحده است.

پیش نویس توسط یک گروه از دانشمندان از جمله سوله و Soumitra بانرجی یک دانشمند در موسسه آموزش علوم و تحقیقات, Kolkata, درخواست, درخواست مدیر, مشاور علمی دولت هند استاد K VijayRaghavan و دبیر بخش علم و فن آوری, استاد, Ashutosh Sharma, بلافاصله برداشت فراخوان طرح های پیشنهادی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>