گزارش نشان می دهد تیز شیب در جدول آب در سراسر بیهار

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Santosh سینگ | پتنا | منتشر شده: فوریه 22, 2020 4:02:49 am

Report shows sharp dip in water table across Bihar حفاظت از آب پزشک Kishore Jaiswal کار کرده است که با NABARD و سازمان های دیگر بیش از 10 سال گذشته در برداشت آب در مونگر, جموی و Banka به نام این وضعیت را “بسیار نگران کننده”. (بازنمودی تصویر)

جدول آب غوطه ور نگران کننده در سراسر بیهار بین اوت 2019 و فوریه سال 2020 با توجه به آخرین تله متری گزارش توسط دولت جزئی منابع آب بخش در هفته گذشته منتشر شد.

Dips در آب جدول طیف وسیعی از 13 پا به 25 فوت. این وضعیت نگران کننده است به خصوص در Seemanchal و بخش جنوبی از دولت است.

حدود 10 ولسوالی از جمله کاتیهار و بگوسری گزارش یک شیب از 17 به 25 فوت در آن جدول آب و پتنا بیش از حد گزارش 17-پا شیب. این گزارش همچنین می گوید: آب در دولت رفته از 10 به 200 فوت در 10 سال گذشته است.

بر اساس این گزارش سطح آب های زیرزمینی در بیهار زودتر از محدوده 40 تا 200 پا, اما اخیر نرخهای را پایین آورده محدوده بین 60 و 250 فوت است. در حالی که این می تواند منجر به بحران آب در طول تابستان خشکسالی می تواند مشکل را تشدید می کنند.

این تله متری گزارش گفت: دو بلوک از کاتیهار منطقه در Seemanchal گزارش یک شیب 25 فوت از 50 فوت سطح آب در ماه اوت است. در حالی که شیب بود 19 در رفیگنج, Aurangabad آن بود 17 در Jogapatti غرب Champaran, 22 در Bhagwanpur, بگوسری, 24 در Mansoorchak, بگوسری, 18 پا در گایا و 17 در Bakhtiyarpur, Patna. باگلپور, Aurangabad, Arwal و بوخر گزارش نرخهای بین 12 و 14.

حفاظت از آب پزشک Kishore Jaiswal کار کرده است که با NABARD و سازمان های دیگر بیش از 10 سال گذشته در برداشت آب در مونگر, جموی و Banka به نام این وضعیت را “بسیار نگران کننده”.

“از تهی سطح آب زیرزمینی یک بحران است که در حال ظهور در سراسر جهان, اما در بیهار است حاد به علت از دست دادن جنگل و پوشش گیاهی و وابستگی به آب زیرزمینی و کاهش سطح منابع آب overexploitation از آب های زیرزمینی با آمدن قدرتمند پمپ کشت و آب بالا-مصرف محصولات,” او گفت:.

“وجود دارد یک نیاز فوری برای بررسی فرسایش خاک و احیای شیوه های مدیریت سنتی آب و کارآمد تر با استفاده از آب در کشاورزی است. همچنین سقف آب باران سیستم برداشت محصول استفاده می شود باید به مراقبت از نیازهای شهری,” او گفت:.

Arun Kumar Prakash ویژه دبیر جزئی منابع آب بخش گفت: “هر چند ما هنوز به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل گزارش سطح آب است و مطمئنا غوطه ور نگران کننده در هفت-هشت ولسوالی در مقایسه با دو سال گذشته است. اما ما در آغاز چند اقدامات تحت جال Jeevan, Hariyali ماموریت برای بهبود جدول آب. ورزش برای حذف تجاوز از آب و روشن آنها را از گل و لای در حال انجام است در مقیاس انبوه و نتایج می تواند شروع نمایش از سال آینده.”

تحت ماموریت حدود 3000 حوضچه های تمیز بودن و بیش از 2000 checkdams برنامه ریزی شده در رودخانه های کوچک.

“همه این اقدامات بخشی از این پروژه با توجه به اتمام سال 2022” گفت: یک مقام دولتی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>