به یاد نخست وزیر سابق راجیو گاندی در 29th, سالگرد مرگ PM…

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

مارس 21, علامت یک روز غم انگیز در تاریخ سیاست در هند. یک روز که هرگز فراموش نخواهد شد. در این روز بیست و نه سال بازگشت نخست وزیر سابق و بی باک کنگره رهبر راجیو گاندی ترور شد در طول مبارزات انتخاباتی در سال 1991.

به عنوان ملت یاد گاندی در 29th, سالگرد مرگ در اینجا بازبینی زندگی Bharat Ratna گیرنده.

راجیو Ratna گاندی متولد شد و در 20 اوت 1944 در بمبئی به نخست وزیر ایندیرا گاندی و آزادی جنگنده, سیاستمدار, زیبا گاندی. او به عنوان ششمین نخست وزیر این کشور از سال 1984 تا 1989 و همچنین جوانترین همیشه به نگه داشتن ،

راجیو گاندی در زمان شارژ از این کشور به عنوان نخست وزیر پس از ترور مادرش و نخست وزیر ایندیرا گاندی در سال 1984. گاندی از لحاظ سیاسی قدرتمند نهرو–گاندی, خانواده, ارتباط با کنگره ملی هند ، پدربزرگ مادری او جواهر لعل نهرو اولین نخست وزیر هند.

برای بسیاری از زندگی خود گاندی باقی مانده غیر سیاسی. او رفت و به انگلستان برای تحصیل و بازگشت به هند در سال 1966. گاندی یک خلبان حرفه ای برای دولت متعلق به هواپیمایی هند. در سال 1968 او ازدواج سونیا گاندی رئیس جمهور فعلی و حزب کنگره و ایالات مترقی داد رئیس. این زوج صاحب دو فرزند راهول گاندی و پریانکا گاندی Vadra. راهول گاندی به عنوان حزب رئیس و یک عضو پارلمان است. پریانکا گاندی Vadra است AICC دبیر در حال حاضر.

گاندی وارد عرصه سیاسی پس از رحلت برادر خود سانجی گاندی در یک هواپیمای جنگنده, سقوط در سال 1980. یک سال بعد او مشخص سیاسی خود را با موفقیت و با برنده شدن برادرش پارلمانی حوزه امتی, Uttar Pradesh در Lok سبها انتخابات است.

او همچنین در خدمت به عنوان دبیر کنگره قبل از فرض به عنوان نخست وزیر.

گاندی باقی مانده کنگره ارشد تا سال 1991 Lok سبها انتخابات است. در این روز بیست و نه سال او را ترور شد در یک انتخابات با آزادی Tigers of Tamil Eelam (LTTE) بمب گذار انتحاری.

همسرش سونیا گاندی در زمان شارژ از حزب کنگره شد و ریاست حزب در سال 1998.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>