نوشته شده توسط Aanchal مجله Anil Sasi | دهلی نو | به روز شده: فوریه 13 سال 2020 5:09:01 am

Red flags by data panel chief: ‘Mistrust, attacks may contaminate economic data for next 10 years’ “حملات در زمینه محققان NSS (بررسی نمونه ملی) است که جدید نیست. آن اتفاق افتاده است قبل از اینکه اساسا زمانی که آنها خواسته یا درآمد یا دارایی های خانواده” گفت: Pronab بهداشت ،

دلیل افزایش موارد زمینه enumerators آینده تحت حمله در سراسر حداقل سه متحده برای برخی از جریان NSS نظرسنجی و جمع آوری بی اعتمادی بیش از کا و NRC خانه-لیست عملیات و updation ملی ثبت احوال (NPR) مجموعه ای برای شروع در ماه آوریل برای سرشماری 2021 می تواند به اجرا خشن, آب و هوا.

بررسی سیستم در حال حاضر در “مشکل عمیق” و با توجه به افزایش موارد از جمله حملات انجام خانوار نظرسنجی با سرشماری به عنوان قاب خواهد بود “بسیار دشوار” رفتن جلوتر Pronab Sen سابق رئیس آماردان از هند و کشور مدیر برای هند برنامه بین المللی رشد مرکز گفت.

“حملات در زمینه محققان NSS (بررسی نمونه ملی) است که جدید نیست. آن اتفاق افتاده است قبل از اینکه اساسا زمانی که آنها خواسته یا درآمد یا دارایی های خانواده…بنابراین این اتفاق افتاده است زودتر, اما نه بیش از حد اغلب به دلیل گذشت زمان مردم رو نسبتا راحت دانستند که NSS نظرسنجی ها اتفاق می افتد. اما این بار آنچه جدید است این است که شما در حال رفتن به جمعیت ثبت نام شروع با (سرشماری) خانه لیست عملیات. خانه-لیست عملیات یک گام کلیدی در تجزیه و تحلیل انتقادی از آنجا که پایه و اساس که در کل کشور تقسیم شده است شمارش بلوک و سپس سرشماری enumerators داده می شود خاص enumerator بلوک. پس از شمارش بلوک در قلب سرشماری بهره برداری است. اگر شما مشکلات در گرفتن آن انجام می شود و اگر شما مقاومت به آن در سرشماری سال در مشکل عمیق,” Sen که سر به تازگی تشکیل کمیته آمار اقتصادی گفت: هند اکسپرس.

“شما به خوبی ممکن است یک وضعیت که در آن شما قادر به انجام سرشماری به درستی و اگر سرشماری (ورزش) به درستی انجام شده است و سپس برای 10 سال آینده هیچ خانواده بررسی قابل اعتماد خواهد بود چرا که تمام خانواده نظرسنجی تکیه بر سرشماری به عنوان قاب. اگر این (سرشماری) اجرا می شود به مشکلات و این خطر وجود دارد که ممکن است و سپس بعد از 11 سال شما دچار مشکل هستند,” او اضافه شده است.

در میان پس زمینه از اعتراضات و تظاهرات در جدید قانون تابعیت (CAA-NRC) ملی بررسی نمونه کار (NSSO) زمینه مقامات مورد حمله قرار گرفته اند در برخی از مناطق از کرالا, اوتار پرادش آندرا پرادش و, West Bengal.

Sen گفت که این می تواند یک اثر نه فقط در سرشماری اما در بررسی های دیگر نیز هست. “وجود دارد یک مشکل دوم. هر آنچه که شما انجام, شما در حال رفتن به افرادی که مشکوک می شود. آنها ممکن است در پاسخ به این هزینه ها بخشی از آن را با دقت اما قسمت جلو است که در خانواده ویژگی های آنها ممکن است مقاومت در برابر آن است. خانگی همه جزئیات شروع می شود با درخواست اعضای خانواده نام سنین, آموزشی, اطلاعات, به طوری که همه و همه در ورق. و آنچه ممکن است در نهایت اتفاق می افتد این است که داده ها ممکن است آلوده به خیلی بد…این یک مشکل بزرگ است. ما هنوز هم ممکن است قادر به گرفتن سرمایه گذاری نظرسنجی ها انجام می شود اما ما در مشکل عمیق برای خانواده, نظرسنجی,” او گفت:.

بعد خانوار بررسی مصرف هزینه بررسی برای 2020-21 نقشه برداری مصرف الگوی مصرف خانواده برنامه ریزی شده است برای شروع در ماه جولای این سال است.

Sen گفت: یکی از راه حل های ممکن برای این مشکل می تواند به کاهش این سوال را حداقل برای سرشماری. “تنها امید است که ما داریم این است که برای خانه-لیست عملیات برش را که در فرم پایین. بسیاری از مسائل است جمع آوری شده در این فرم فقط آن را قطع و به حداقل است که شما نیاز به سرشماری. و همه شما در واقع نیاز برای سرشماری این است که چگونه بسیاری از مردم که همه شما نیاز است. بنابراین در هر خانه یا هر مکان شما نیاز به می دانم که چگونه بسیاری از مردم وجود دارد. که دانش پایه” او گفت:.

دولت های ایالتی در حال یاد گرفتیم به ارائه حفاظت پلیس برای زمینه enumerators چیزی Sen گفت: تنها می افزاید: به این مشکل است. “آن را حتی بدتر چون همه از این نظرسنجی واقعا بستگی به تفاهم میان محقق و مخاطب…شما زمین تا با یک دسته از پلیس شما نمی خواهید برای دریافت اطلاعات ارزش هر چیزی,” او گفت:.

مقامات از وزارت آمار و برنامه اجرای (MoSPI) است که با نظارت وزارت NSSO گفت: این وزارتخانه در حال نزدیک شدن به دولت های ایالتی برای کمک در انجام این نظرسنجی است. “ما در حال تلاش برای رسیدگی به این موضوع جلسه توسط ماموران همراه با نوشتن نامه به رئیس وزرای امور متحده” یک مقام گفت.

در موضوع حفاظت پلیس رسمی گفت که ممکن است امکان پذیر است. “هنگامی که شما ببینید پرسنل پلیس همراه با enumerators کیفیت داده ها تحت تاثیر قرار می شود. بنابراین ما به دنبال راه و روش یا تسلیم آن را برای برخی از زمان و یا کار در اطراف آن” این مقام گفت.

در حال حاضر زمینه کار در حال انجام است برای هفتمین سرشماری اقتصادی و گردشگری داخلی بررسی. خانه-لیست عملیات و NPR برنامه ریزی شده است انجام می شود و در یک دوره 45 روز در فروردین ماه سپتامبر در کشورهای مختلف و سرزمین های اتحادیه.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su