نوشته شده توسط Shubhajit Roy | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: فوریه 9 سال 2020 4:10:33 am

India and Sri Lanka are neigbours as well as close friends: PM Modi after talks with Mahinda Rajapaksa ماهیندا Rajapaksa برادر بزرگتر از سریلانکا رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa وارد هند در پنج دیدار در روز جمعه اول خود را در خارج از کشور, تور پس از منصوب شدن به عنوان نخست وزیر این کشور جزیره ای در ماه نوامبر سال گذشته است. (اکسپرس عکس: پپ گواردیولا Nath Pandey)

بیش از دو ماه پس از هند اعلام کرد 50 میلیون تومان خط اعتباری به سریلانکا برای امنیت و مبارزه با تروریسم رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa سفر به هند نارندرا نخست وزیر و بازدید از سریلانکا PM ماهیندا Rajapaksa در شنبه تاکید خود را نگرانی های مشترک در مورد تروریسم و نیاز به مبارزه با مشکل “محکم”.

Rajapaksa حفظ تمرکز بر روی امنیت و مبارزه با تروریسم و مسائل در سخنان خود در حالی که فرمان روشن از موضوع آشتی با عراق تاميل مانند Gotabaya را در طول سفر خود. رئیس جمهور سریلانکا از سال 2005 تا 2015, Rajapaksa رهبری این کشور که دهه درگیری با ببرهای تامیل خرد شده بود.

اما در اظهارات خود مودی گفت: آنها صحبت کرده بود “با یک ذهن باز” در مورد این مسئله. “من مطمئن هستم که دولت سریلانکا را تحقق انتظارات مردم تامیل برای برابری و عدالت و صلح و احترام در ایالات متحده در سریلانکا” او گفت:.

بخوانید | در طول ماهیندا Rajapaksa هند مشاهده دهلی نو احتمال افزایش سریلانکا تامیل هندو مسائل

پنج روز سفر به هند است Rajapaksa اولین دیدار وی از خارج از کشور. Gotabaya بیش از حد را انتخاب کرده بود برای آمدن به هند برای اولین بار پس از انتخاب رئيس جمهور.

مودی توصیف تروریسم به عنوان یک تهدید عمده مواجه منطقه و تاکید کرد که دهلی نو و کلمبو خواهد گسترش همکاری در چالش است. “هر دو کشور مبارزه کرده اند این مشکل را بصورتی پایدار و محکم. وجود دارد, دردناک و وحشیانه تروریستی در روز عید پاک در سریلانکا در ماه آوریل سال گذشته است. این حملات شدند و نه تنها یک ضربه به سریلانکا بلکه به بشریت است. ما در مذاکرات مورد بحث ما گسترش ما ضد ترور همکاری با” ظ گفت.

Rajapaksa ابراز قدردانی برای هند کمک کلمبو “افزایش قابلیت” برای مقابله با تروریسم است. او به یاد می آورد سفر مودی به سریلانکا و کمک به مبارزه با تروریسم ضمن تشکر از او برای خود دولت ‘محله اول سیاست’. “هند است که ما نزدیکترین همسایه و بلند مدت ، این لینک های تاریخی را در ارائه یک پایه محکم برای ما روابط,” او گفت:.

در طول Gotabaya بازدید در ماه نوامبر بیش از حد مودی صحبت کرده بود در مورد روند آشتی در سریلانکا ابراز شبیه امید به عدالت و صلح و احترام در این بیانیه است.

در این ماهیگیران موضوع مودی گفت: هر دو طرف تا به حال تصمیم به اتخاذ یک رویکرد انسان دوستانه. “این موضوع به طور مستقیم بر معیشت مردم هر دو کشور” او اشاره کرد.

مودی گفت که او و Rajapaksa همچنین صحبت در مورد پروژه های مشترک اقتصادی و همچنین افزایش تجارت و سرمایه گذاری است. “ما در مورد راه هایی برای تعمیق مردم-به-مردم با ترویج گردشگری و بهبود اتصال.”

و اشاره کرد که هند بوده است “شریک قابل اعتماد” در سریلانکا توسعه مودی گفت: ثبات و امنیت و رفاه در کشور جزیره ای مهم برای هند و همچنین برای کل اقیانوس هند منطقه است. این سری لنکایی PM همچنین ملاقات رئیس جمهور رام نات Kovind و امور خارجی وزیر S Jaishankar. او را به سفر بعدی به بنارس Sarnath, بوده گایا و تیروپاتی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im