نارندرا نخست وزیر برگزار شد که محدوده گسترده ای ایران با سریلانکا همتای ماهیندا Rajapaksa در روز شنبه گفت که او امیدوار است که این کشور جزیره ای را حمل به جلو روند آشتی با تاميل.

“من مطمئن هستم که سری لنکایی دولت را متوجه انتظارات مردم تامیل برای برابری و عدالت و صلح را در درون ایالات سریلانکا …من مطمئن هستم دولت کار خواهد کرد به سمت آشتی” مودی گفت: با Rajapaksa ایستاده سمت به عنوان رهبران دو کشور خطاب به رسانه ها.

مودی گفت: هر دو کشور هند و سریلانکا روبرو شده اند معضل تروریسم است.

سازمان دیده بان | ساعت مودی ماهیندا Rajapaksa بحث تروریسم امنیت مرزی در آدرس مشترک

 

“تروریسم یک تهدید عمده در منطقه ما است. هر دو کشور مبارزه کرده اند این مشکل را با شور و نشاط. در آوریل سال گذشته وجود دارد وحشیانه حملات تروریستی در روز عید پاک در سریلانکا. این حملات در کل بشریت” او گفت:.

او همچنین خطاب به این موضوع از ماهیگیران هندی که اغلب دستگیر شده توسط نیروی دریایی سریلانکا و یا زیر آتش آمده است. “ما تصمیم به اتخاذ رویکرد انسان دوستانه در برخورد با موضوع از ماهیگیران” مودی گفت.

مذاکرات بین دو نخست وزیر تحت پوشش کل گستره روابط دوجانبه بین دو کشور از جمله در حوزه دفاعی و امنیتی است.

ماهیندا Rajapaksa به عنوان سریلانکا رئیس جمهور از 2005-2015 برای تبدیل شدن به یکی از طولانی ترین خدمت رهبران در جنوب آسیا است. او همچنین نخست وزیر برای یک دوره کوتاه در سال 2018 است.

آن را تحت حکومت خود را که سریلانکا ارتش خرد گروه های شورشی آزادی Tigers of Tamil Eelam (LTTE) در عظیم توهین آمیز به پایان رسید که در سال 2009. که توهین آمیز به پایان رسید و 30 سال جنگ داخلی بلکه قرار دادن دولت عراق تحت بررسی به اتهام جنایات جنگی و نقض حقوق بشر علیه تاميل در این کشور شمالی و شمال شرقی.

دولت سریلانکا را رد می کند که نیروهای مسلح خود را متعهد افراط در طی و بعد از حمله محو ببرهای تامیل. سریلانکا در حال حاضر به همکاری با تحقیقات سازمان ملل متحد به اتهام جنایات جنگی در طول مرحله نهایی این کشور در جنگ های داخلی گفت: آن را نمی خواهد موضوع خود را به صلاحیت این دادگاه ها از حقوق بدن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im