پنجاب: جدید Lokayukta لایحه کابینه می شود نود سانتی متر وزیران در ambit

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

توسط: اکسپرس سرویس خبری | Chandigarh | منتشر شده در تاریخ: 2 مارس سال 2020 9:24:49 pm

Punjab: New Lokayukta Bill gets Cabinet nod, CM, ministers in ambit تعقیب وزرای ارشد و MLAs می تواند تحریم تنها با 2/3 اکثر خانه تحت قوانین جدید ،

پنجاب کابینه در روز دوشنبه را تایید جدید Lokayukta لایحه که به تمام کارمندان از جمله وزیر در آن ambit. این لایحه معرفی خواهد شد برای تصویب در ادامه جلسه دولت و مجلس است.

پنجاب Lokayukta لایحه سال 2020 به دنبال جایگزین پنجاب Lokpal قانون 1996 قانون جدید قابل اجرا خواهد بود به وزیر و وزرا و غیر مسئولین/مسئولین از تمامی ادارات دولتی با هدف گسترش حکومت و چک کردن فساد دولتی در بیانیه ای گفت:. قوی تر ضد فساد بازرس بود قبل از نظرسنجی وعده کنگره دولت است. این لایحه تدوین شد ماه پیش اما بحث بر سر گنجاندن سانتی متر و وزرای تاخیر آن است.

این بیانیه افزود: “فراگیر اصلاحات اندازه گیری پیش بینی مستقل از بدن به پرس و جو به شکایات و اتهامات علیه, عمومی کارمندان در دولت و مقررات مربوط به انتصاب Lokayukta و برای مسائل متصل ميكنند. این Lokayukta خواهد شد که تمام قدرت از یک دادگاه مدنی تحت دادرسی مدنی سال 1908. آن را نیز ارائه خواهد شد برای پیگرد قانونی در صورت نادرست شکایت.”

تعقیب وزرای ارشد و MLAs می تواند تحریم تنها با 2/3 اکثر خانه تحت قوانین جدید ، همه تحریم توسط مجمع یا نه اجازه به تحت پیگرد قانونی قرار داده است, لازم الاجرا در Lokayukta. با توجه به این لایحه تمام شکایات خواهد بود scrutinised غربالگری کمیته Lokayukta قبل از صدور اخطار. غربالگری کمیته را نیز دولت نظر در این موضوع است.

قانون میله موازی پروب به شکایت علیه هر افسر/عمومی بارگیری اگر یک پرس و جو در حال انجام است در مورد این موضوع توسط Lokayukta. به طور مشابه Lokayukta نمی خواهد که قدرت به انجام موازی پرسش از این موضوع است که در حال حاضر تحت بررسی توسط دولت است. این Lokayukta تشکیل شده است از یک نفر رئیس که بوده یا قاضی دادگاه عالی یا دادگاه عالی. از جمله تعدادی از اعضای بیش از چهار منصوب خواهد شد توسط دولت (به شرطی که حداقل یک عضو از Lokayukta خواهد بود از میان افراد متعلق به برنامه ریزی طبقات و یا عقب کلاس یا اقلیت یا زنان) همه آنها باید پرسنل واجد شرایط با شهرت بی عیب و نقص.

رئیس و اعضای منصوب می شود توسط فرماندار و بر اساس اکثریت توصیه کمیته انتخاب متشکل از وزیر به عنوان رئیس علاوه بر رئیس مجلس و رهبر اپوزیسیون در پنجاب قانونی مجمع رئیس دادگستری پنجاب & هاریانا دادگاه عالی و برجسته فقیه معرفی شده توسط دولت پنجاب.

FRBM

دولت نیز به آن اشاره ای به اصلاح پنجاب مسئولیت مالی و مدیریت بودجه (FRBM) عمل 2003 اجازه می دهد تا دولت را اضافی استقراض از 928 تومان کرور روپیه در 2019-20 بیش از و بالاتر از آن استقراض خالص سقف 3 درصد از تولید ناخالص داخلی دولت محصول (GSDP).
اصلاح بخش 4 در زیر بخش (2) به بند (الف) از پنجاب مسئولیت مالی و مدیریت بودجه قانون سال 2003 بود که توسط دولت تایید شده. به منظور ارائه کمک به کشورهای در حساب مالیاتی پایین تر انتقال در طول 2019-20 و با در نظر گرفتن این مشکلات مواجه توسط آنها در مدیریت امور مالی خود را به دولت هند قبلا تصمیم به اجازه می دهد به قرض گرفتن از Rs 58,843 کرور در 2019-20 به 29 متحده به عنوان یک تقدیر ویژه ای فراتر از واجد شرایط بودن از ایالات متحده.

دولت در بیانیه ای گفت که “پنجاب مسئولیت مالی و مدیریت بودجه (FRBM) عمل 2003 به تصویب رسید برای ارائه مسئولیت دولت برای اطمینان از بین نسلی عدالت در مدیریت مالی و دراز مدت ثبات مالی با دستیابی به درآمد کافی مازاد از بین بردن کسری مالی و مشخصاتش مدیریت بدهی سازگار با پایداری مالی از طریق محدودیت در دولت استقراض و بدهی و کسری شفافیت بیشتر در عملیات مالی از دولت و اجرای سیاست های مالی در میان مدت و در چارچوب مسائل متصل با آن و یا اتفاقی به آنها نمیدهد”.

عمل شد آخرین اصلاح در سال 2011 در انطباق با توصیه های 13th کمیسیون امور مالی. پیش از این در جلسه هیئت دولت آغاز شده و با وزیر تعارف وزیر دارایی Manpreet سینگ Badal و گروه خود را به صورت تدریجی بودجه.

کابینه کمیته فرعی

Amarinder تشکیل یک کابینه کمیته فرعی به آدرس شکاف مالی ناشی از مسائل سیستمیک در foodgrain فرایند تهیه. سه عضو کمیته فرعی متشکل از وزیر دارایی Manpreet سینگ Badal روستایی, توسعه و Panchayats وزیر Tript Rajinder Singh Bajwa و مواد غذایی و عمران لوازم وزیر Bharat Bhushan Ashu.
از آن شده است موظف به کار کردن روش برای از بین بردن شکاف مالی است که پاک می شود از طریق بودجه ارائه. آن را نشان می دهد راه را به شفافیت بیشتر و بهره وری در پیشنهاد پنجاب مواد غذایی, دانه كار و Cartage سیاست 2020-21.

تعاونی قوانین

در یکی دیگر از تصمیم کابینه تصویب فرمول ‘پنجاب خود در حمایت از تعاونی قوانین 2019’ به منظور تسهیل داوطلبانه شکل گیری خود در حمایت از تعاونی جوامع به عنوان مستقل و متکی به خود و دموکراتیک کسب و کار شرکت. قوانین با توجه به دولت برای ارائه فرم درخواست ثبت نام خود در حمایت از تعاونی ها برای تبدیل اولیه تعاونی جامعه به خود در حمایت از تعاونی جامعه و برای ثبت نام از اصلاح خداحافظ-قوانین خود در حمایت از تعاونی جامعه است.

این قوانین همچنین شامل دستورالعمل در نوشتن کردن بدهی های بد و زیان نمایش لیست متخلف اعضای جامعه است.
آنها بیشتر در ذهن مجسم شیوه تقسیم منطقه عملیات خود در حمایت از تعاونی جامعه به مناطق برای انجام عملیات های مختلف.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>