پنجاب می شود اولین زن رئیس نقد, بوروکراسی خود را برای اولین بار زن و شوهر و قدرت

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

CHANDIGARH

صعود از Vini Mahajan یک 1987-دسته ای Indian Administrative Service (IAS) افسر به بالا موقعیت اداری در پنجاب یک داستان از بسیاری از اولین ها.

یکی Mahajan اولین زنی است که دبیر کل از دولت است.

دو او از پنجاب رئیس پلیس Dinkar Gupta. این اولین بار است که یک زن و شوهر در حال برگزاری است بالای اداری و پلیس پست در دولت و شاید اولین بار این اتفاق افتاده است در هر نقطه در کشور است. گوپتا 1987-دسته ای پلیس هند سرویس (IPS) افسر منصوب شد و به عنوان رئیس دولت پلیس در ماه فوریه سال گذشته است. او empanelled توسط کمیته انتصابات کابینه (ACC) در ماه گذشته برای پست مدیر کلی یا DG معادل در مرکز.

سه این اولین بار است که رئیس دبیران هر دو پنجاب و هاریانا زنان هستند. در Haryana, 1983 دسته IAS افسر Keshni آناند Arora در حال حاضر دارای بالای اداری و موقعیت. آناند Arora نیست دولت اولین زن رئیس, منشی, هر چند که تمایز خواهر بزرگتر او Meenakshi آناند Chaudhary که منصوب شد دبیر کل در سال 2005. خواهر خود را Urvashi Gulati, همچنین به عنوان دولت, رئیس, منشی, از اکتبر 2009 تا مارس 2012.

چهار در سال 1995 Mahajan شد اولین زن IAS افسر ارسال شود به عنوان معاون کمیسر (DC) در پنجاب.اقتصاد فارغ التحصیل از Shri Ram, کالج دهلی Mahajan همچنین دارای دیپلم تکمیلی در مدیریت کسب و کار از موسسه هندی مدیریت (IIM), Calcutta, که در آن او قرار داده شد در رول افتخار ” و بعد از آن نیز موفق به دریافت ‘برجسته فارغ التحصیل جایزه’. او خدمت در مانموهان سینگ نخست وزیر دفتر (PMO) از سال 2005 تا 2012, اداره امور مربوط به سرمایه گذاری, صنعت, تجارت, مخابرات و IT. پدرش BB Mahajan شد و همچنین یک افسر IAS پنجاب کادر.

Mahajan منصوب شده است به عنوان دبیر کل جانشین پنج IAS افسران ارشد به او. آنها عبارتند از: KBS سیدهو (1984 batch), Arun Goel, C Roul, Kalpana Baruah Mittal و ساتیش چاندرا (هر چهار از سال 1985 دسته ای).

Sidhu ارشد ترین مقام اداری در پنجاب است که با توجه به بازنشسته در ماه جولای 2021. هر دو Goel و Roul در حال حاضر در نمایندگی به مرکز و Mittal اضافی رئیس, منشی, همکاری در دولت. چاندرا است که در سه ماه باقی مانده برای بازنشستگی اضافی است دبیر کل خانه.

قبل از منصوب شدن به عنوان رئیس, منشی, Mahajan شد اضافی دبیر کل سرمایه گذاری توسعه صنایع و تجارت, فناوری اطلاعات, حکومت اصلاحات و نارضایتی. او به عنوان رئیس این جشن کمیته برای 550th جشن سالگرد گورو Nanak Dev در سال 2019. او موفق Karan Avtar سینگ که با توجه به بازنشسته در اوت 31, و است که ارسال شده به ویژه دبیر کل حکومت اصلاحات و نارضایتی.

مردم آشنا با این موضوع گفت: سینگ خروج بود تا حد زیادی به دلیل اختلاف با وزیر امور خارجه در دولت از جمله وزیر دارایی Manpreet سینگ Badal.

Mahajan خواهد شد که بیش از چهار سال به عنوان دبیر کل اگر او همچنان در دفتر تا superannuation در اکتبر 2024.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>