نارندرا نخست وزیر و بنگلادش همتای شیخ حسینه خواستند در روز چهارشنبه مورد بحث همکاری در مبارزه با Covid-19 و مرزی جنبش اقلام ضروری میان این مستند در هر دو کشور.

مودی که صحبت در گوشی با حسینه خواستند مطمئن باشید او از هند آمادگی برای کمک به بنگلادش در مهار گسترش Covid-19 و کاهش سلامت و تاثیر اقتصادی همه گیر, با توجه به بیانیه رسمی است.

رهبران دو کشور ابراز رضایت در ادامه از عرضه اقلام ضروری در سراسر مرز با جاده و راه آهن و آبراه داخلی و هوا. آنها همچنین ابراز شادی در پیشرفت در اجرای ویژه برنامه های توافق شده در توسط رهبران جنوب آسیا انجمن برای همکاری های منطقه ای (سارک) کشورهای در خود ویدئو کنفرانس در 15 مارس.

آنها در مورد وضعیت منطقه در پی Covid-19 همه گیر و در جریان هر یک از دیگر در مراحل گرفته شده برای کاهش تاثیر آن در کشورهای خود.

مودی تشکر حسینه خواستند برای کمک 1.5 میلیون دلار به سارک Covid-19 صندوق اضطراری. حسینه خواستند او را برای هماهنگی تلاش ها برای مبارزه با این بیماری همه گیر در منطقه و برای تامین کمک به بنگلادش هم از نظر تجهیزات پزشکی و ظرفیت سازی.

او همچنین استقبال حسینه خواستند و مردم بنگلادش به مناسبت این ماه مقدس رمضان.

“صحبت PM شیخ حسینه خواستند به او خوش آمد می گوید و مردم بنگلادش در ماه مقدس رمضان. ما در مورد COVID-19 وضعیت & راه هند و بنگلادش می تواند همکاری در مبارزه با آن است. رابطه ما با بنگلادش ادامه خواهد داد به یکی از اولویت های ما,” مودی توییتی.

امور خارجی وزیر S Jaishankar نیز در صحبت تلفنی با همتایان خود از کلمبیا, جامائیکا, گرانادا, لبنان, ترینیداد و توباگو و اروگوئه در روز چهارشنبه.

در تماس با وزیر امور خارجه ارنستو Talvi از اروگوئه Jaishankar گفت که او خوشحال بود که هند می تواند یک پزشکی کمک به مبارزه با کروناویروس و بررسی امکانات همکاری های اقتصادی.

Jaishankar و وزیر امور خارجه کامینا جانسون اسمیت از جامائیکا در مورد همه گیر و او مطمئن هند او خواهد بود “قابل اعتماد ارائه دهنده داروهای هر دو به طور کلی و به مبارزه با کروناویروس”.

طی تماس با وزیر خارجه کلودیا بلوم د Barberi از کلمبیا, Jaishankar مرور مباحث در تجارت و انرژی و با بیان “ما عملی همبستگی در مبارزه با کروناویروس”. او همچنین گفت: هند خواهد تسهیل بازگشت از کلمبیا اتباع.

Jaishankar و با همتای خود از ترینیداد و توباگو, Dennis موسی مورد بحث جلسه آینده کمیسیون مشترک و همکاری در آن و بهداشت و درمان. او همچنین در مورد بهداشت همکاری با همتای خود از گرانادا پیتر دیوید.

لبنان وزیر امور خارجه Nassif Hitti و Jaishankar مورد بحث همکاری های اقتصادی از جمله در بخش کشاورزی. Hitti ضمن قدردانی از هند مشروط در سازمان ملل متحد نیروی حافظ صلح در لبنان است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im