بازیکنان جدید را ببینید مسیر در بالا معامله

بالا دوی نیست خیلی از حرف مفت زن. او یک سوال بپرسید و یا دو و او را خلاصه از پاسخ. حتی در میان هم تیمی های بالا به سختی حمل خودش را با هوا از کسی که ساخته شده است آن را به یک عادت به تخریب دفاع از رقبا در این زمینه در طول سال. همکار هند بین المللی Dalima Chhibber احتمالا در توصیف بهترین در یک کنفرانس مطبوعاتی پیش از زنان هندی لیگ (IWL) نیمه نهایی در Ludhiana سال گذشته است.

“او بسیار متفاوت است و خاموش بشه. من برای پیدا کردن سرگرم کننده خود را به اطراف با. اما زمانی که او وارد زمین او تبدیل به یک جانور” Chhibber که پس از آن باشگاه Gokulam کرالا شد و بازی بالا را مانیپور پلیس روز بعد گفت. درست است که شهرت بالا به ثمر رساند همه چهار گل به عنوان مانیپور طرف برنده 4-2. بالا پایان رسید که هفت بازی مبارزه با 26 گل.

این اعداد و ارقام نیست یک انحراف. در سال 2014 مانیپور مهاجم بازی 15 بازی برای دولت و تیم ملی با هم. او به ثمر رساند 47 اهداف است. او ادامه داد: در همین راستا پس از.

این آشکار بود برای سال های سال است که بالا بود هیچ عادی فوتبالیست. اما با وجود کیفیت بالا هرگز این شانس را به قدم زنی با تبختر مسائل خود را در تاسیس لیگ در خارج از کشور. او تنها تاخت و تاز کردن در خارج از هند شد و از روی لئامت دادن مختصر با مالدیو’ جدید تابشی در سال 2015 زمانی که او برنده Maldivian زنان ملی قهرمانی با تیم او به پایان رسید و به عنوان بهترین گلزن.

آن را تنها در هفته گذشته در 29 و بیش از 14 سال پس از ساخت ارشد تیم ملی اولین بازی که بالا در نهایت او را شکست بزرگ است. جامعی توسط اسکاتلند Rangers FC پس از آزمایشات و یک فرایند پیچیده به تهیه مجوز کار از هند به جلو امضا 18 ماه قرارداد با این باشگاه است. در این روند بالا تبدیل به اولین زن هندی فوتبالیست به امضای یک قرارداد حرفه ای با باشگاه است.

آن را مورد ستایش قرار داد به عنوان نقطه عطفی در حرکت به خصوص که سرخپوستان مردان یا زنان, تلاش برای فرصت بازی در اروپا است. چگونه بالا مراحل را تا سطح رقابت در اسکاتلند باقی مانده است دیده می شود. اما هندی مردانه کاپیتان تیم ملی Sunil Chhetri که خود را با حضور مختصری محاکمه در رنجرز در سال 2011 است که با اعتماد به نفس بالا خواهد اکسل با تیم گلاسکو. “بالا حرکت به رنجرز فوق العاده است در بسیاری از راه و روش آن را به این واقعیت است که آن را مناسب 18 ماه قرارداد حرفه ای. این دختر تا به حال شده است به گلاسکو برای محاکمه آیا به اندازه کافی برای تحت تاثیر قرار دادن مربیان وجود دارد و در حال حاضر رهبری وجود دارد بر اساس شایستگی. من برخی از سطح از فوتبال او را در معرض خواهد شد از کیفیت بسیار بالاتر از آنچه که او شده است و آن را به چگونه به سرعت و به خوبی او سازگار” Chhetri که بنگالور FC نقش مهمی در این حرکت می گوید.

“بازی فوتبال خود را در خارج از کشور نیز در مورد اینکه از نظر ذهنی قوی است و من مطمئن هستم که او به خوبی انجام خواهد داد که در مقابل بیش از حد. من او را ملاقات کرد روز پس از امضای و می توانم بگویم که او مشتاق به بهترین استفاده را از این فرصت است.”

بالا است و تحت هیچ توهم در مورد جهش بزرگ در کیفیت فوتبال او خواهد شد در معرض. او می گوید که او تنها افزایش اشتیاق برای رسیدن به ضخامت از عمل حق دور. “من این فرصت مانند این برای اولین بار است. من فقط می خواهم به بیشتر از آن را,” او می گوید. “من احساس می کنم من می تواند وفق دهند. بزرگترین و بیشترین تغییر مثبت برای من است که آنها یک فصل طولانی چیزی است که همه ما با داشتن شده است برای مبارزه در هند برای مدت زمان طولانی” بالا می افزاید.

در ژن

به عنوان یک دختر جوان بالا شروع به بازی فوتبال با پسران از محل در بومی Irengbam روستا در مانیپور را بیشنوپور منطقه حدود 25کیلومتر از ایمفال. بازی به عنوان یک مهاجم در آمد به طور طبیعی به او می گوید: با تشکر از پدر او.

“پدر من استفاده می شود یک فوتبالیست. او به عنوان یک مهاجم است و کسی که به من معرفی فوتبال,” توضیح می دهد که جدید رنجرز بازیکن که دارای دو خواهر و دو برادر.

در سال 2001 بالا پیوست باشگاه محلی Irengbam فرهنگی و ورزشی انجمن (ICSA). از اینجا است که زندگی حرفه ای خود را در زمان خاموش. در عرض یک سال, او در دولت تیم جوانان. در سال 2005 Bala در هند U-17 تیم. در آن سال او نیز معلوم شد برای U-19 و ارشد تیم ملی است.

اما او به زودی متوجه است که به عنوان یک زن فوتبالیست نیست یک تجربه پاداش به خصوص در هند.

بین سال های 2007 و 2010 تیم ملی باقی مانده از عمل به 27 ماه منجر به FIFA د-مثال هند از رتبه بندی های بین المللی. با هیچ لیگ ملی پس از آن بسیار کوتاه سالانه قهرمانی ملی که خود به خود نمی گیرد در سال 2012 و 2013, فرصت های محدود شد.

هنگامی که بلا و شش نفر دیگر از مانیپور دیگری از جمله ارشد بازیکن کامالا دوی نوشت: به همه هند فدراسیون فوتبال (AIFF) در 2018, پخش نارضایتی خود را در برابر یک عضو از تیم ملی کارکنان مربیگری ملی حاکم بر بدن حاضر به تعامل با هر یک از احزاب است. آن منجر به تحریم توسط بازیکنان برای بیش از شش ماه قبل از سر مربی Maymol سنگی به یاد می آورد بسیاری از آنها را.

کامالا این 2017, AIFF, بازیکن سال, همچنان به تیم ملی.

فرصتی برای دیگران

نمایندگی Gokulam کرالا در جریان IWL در نسخه چهارم آن کامالا می گوید او تنها تمرکز بر روی چیزهایی که در کنترل او. این Manipuri هافبک می گوید بالا حرکت مهم است به عنوان آن ممکن است باز کردن درب برای دیگر بازیکنان هندی. “همه بسیار خوشحال است این اتفاق افتاده است در نهایت. من احساس می کنم خودم هستم رفتن به بازی در خارج از کشور,” او می گوید.

“بالا حرکت به رنجرز یک پیام برای همه جوان فوتبالیست در اینجا است که درهای خود را به بازی در لیگ های خارج از کشور هستند و بسته نشده. من احساس می کنم این آمده است چند سال دیر شده است. برای مثال تا به حال (سابق هند کاپیتان) Bembem دوی این فرصت را به بازی در خارج از کشور شاید ما در حال حاضر ممکن است چند بازی خارج. این است که هنوز هم بسیار قابل توجه است. بالا باز کرده است حساب من امیدوار هستم دیگر هند بازیکنان را به دنبال خواهد داشت او در سال های آینده.”

اما هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن به عنوان بالا خودش تاکید می کند. مهاجم اعطا شد معافیت ویژه در حالی که درخواست برای اجازه کار در اسکاتلند با وجود انجام نمی شود یک معیار است که بازی برای تیم ملی است که در میان 40 در جهان—هند 57.

“بازیکنان ما باید به کار سخت برای به دست آوردن فرصت های خارج از کشور. چرا که ما در رتبه بندی بین المللی آن را دشوار می شود برای دریافت اجازه کار. کسانی که بازی های جام جهانی از تیم هایی مانند کره جنوبی برای مثال می توانید بروید و بازی در هر نقطه چرا که آنها لازم نیست که مشکل زیادی در تحقق این معیارها. در مورد آنها ساخته شده یک استثنا به خاطر من 14 سال در تیم ملی تجربه و دلایل دیگر,” او توضیح می دهد.

بالا را انتقال نمی خواهد به طور قابل توجهی تغییر واقعیت از فوتبال زنان در هند است. و نه آن را بلافاصله باز floodgates برای این کشور بازیکنان در بازی قوی تر در لیگ های خارج از کشور. اما آن می تواند یک شروع و به عنوان بسیاری استدلال می کنند یک مستحق فرصت برای بهترین بازیکن نسل فعلی در هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر