پنل در قانون اساسی پادمان’ به آسامی تسلیم گزارش به سانتی متر

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

بالا-سطح کمیته در بند 6 از آسام پیمان تشکیل اتحادیه وزارت خانه ارائه توصیه های خود به وزیر Sarbananda Sonowal در اینجا در روز سه شنبه.

رئیس 13-عضو کمیته عدالت (Retd) Biplab کومار سرما بیش از 170 صفحه گزارش در یک پاکت مهر و موم شده به Sonowal—دو هفته پس از اتمام آن و 10 روز پس از زمان تصدی خود به پایان رسید.

“ما دریافت نزدیک به 1200 توصیه ها و پیشنهادات از همه بیش آسام. پس از رفتن را از طریق همه آنها اعضای کمیته به اتفاق آرا حاوی این گزارش” عدالت سرما گفت: پس از ارسال این گزارش.

قابل توجهی در هیچ یک از سه همه آسام دانش آموزان اتحادیه (AASU) اعضای این کمیته حاضر بودند در این مراسم است. آنها گزارش ناراحت است که توصیه نمی شد دست به طور مستقیم به اتحادیه وزارت.

در حالی که گمانه زنی ها در محتویات گزارش — مانند سال 1951 به عنوان برش تاریخ به تعیین که یک آسامی است (کسانی که خود و یا اجداد خود زندگی می کردند در دولت در آن سال) و یا مقدمه ای از درون خط مجوز (ILP)— در حال انجام دور کمیته اعضای باقی مانده کم حرف در آن است.

بالا خانه در آسام مونتاژ و رزرو در حدود 67 درصد از کرسی های انتخاب اجسام به آسامی مردم (به عنوان تعریف شده در این کمیته گزارش) هستند اظهار داشت: به برخی از توصیه های دیگر.

“ما ساخته شده است برخی از توصیه های مهم در گزارش ما. در حال حاضر توپ در مرکز دادگاه” روزنامه نگار ارشد و عضو کمیته Wasbir حسین به خبرنگاران گفت:.

در طول سفر خود به آسام در اوایل این ماه نارندرا نخست وزیر بود و مطمئن باشید که این مرکز نخواهد تاخیر در اجرای توصیه های کمیته را.

“پس از این گزارش است که در یک پاکت مهر و موم شده تنها مرکز خواهد بود قادر به دیدن محتویات آن است. وزیر پذیرفته و آن را در اتحادیه, خانه وزیر را از طرف. آن است که برای این مرکز برای بررسی این گزارش و در صورت لزوم آسام دولت می دهد پیشنهادات خود را در آن” وزیر ارشد Himanta Biswa سرما گفت.

این آسام توافق شد یک قرارداد سه جانبه امضا شده در سال 1985 بین مرکز همه آسام دانش آموزان اتحادیه (AASU) و همه آسام Gana Sangram Parishad (AAGSP) که شش سال و ضد خارجی جنبش در دولت به پایان برسد.

بند 6 از توافق متحده “قانون اساسی قانونگذاری و اداری پادمان به عنوان ممکن است مناسب باید فراهم شود برای محافظت از حفظ و ترویج فرهنگی, اجتماعی, هویت زبانی و میراث آسامی مردم”.

اجرای بند 6 باقی مانده در backburner برای بیش از سه دهه تا BJP-دولت در مرکز تشکیل یک کمیته در ژانویه سال گذشته درخواست آن را به نشان می دهد توصیه.

اما با توجه به گسترده مخالفان در آسام به تابعیت متمم لایحه (کابین) 2016 که به دنبال اعطای شهروندی به اقلیت های مذهبی از بنگلادش و پاکستان و آسام همه اعضای این کمیته استعفا داد.

یک کمیته جدید با 13 عضو تشکیل شد در 15 ژوئیه سال گذشته پس از نارندرا بازگشت به قدرت در مرکز است. آن داده شد یک ماه تمدید آن پس از شش ماه تصدی منقضی شده در ماه گذشته.

“مرکز تشکیل این کمیته در بند 6 از آسام توافق به ارائه قانون اساسی پادمان به آسامی مردم است. این مرکز باید پذیرفته شده در گزارش این کمیته به طور مستقیم. ما نمی تواند در حال حاضر در شنبه رویداد” AASU مشاور ارشد Samujjal باتاچاریا بود روز دوشنبه گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>