پاکستان مجددا تعهد خود را نسبت به “یک چین” سیاست

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

پاکستان و چین را یک سنت از “حمایت متقابل به یکدیگر در مواجهه با چالش های مشترک” وزیر خارجه شاه محمود قریشی گفت: در مقابل افت از هند و چین مرز بست.

قریشی این اظهارات را در جریان یک مکالمه تلفنی با همتای چینی وانگ یی روز جمعه که در طی آن آنها مورد بحث دو جانبه و مسائل منطقه ای. قریشی همچنین معتقد است که هند را “متخاصم استقرار و توسعه سیاست بودند imperilling صلح در منطقه” با توجه به بیانیه ای از امور خارجه پاکستان ،

گفتگو برگزار شد, در میان ماه بن بست بین هند و چین مرز نیروهای نظامی است. چین با اعزام نیروهای اضافی در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) حتی به عنوان سه دور مذاکرات میان هند و چین فرماندهان نظامی است منجر به تلاش های قابل توجهی را به تشدید وضعیت.

در طول مکالمه تلفن قریشی گفت: پاکستان و چین “تمام آب و هوا استراتژیک تعاونی همکاران” و تا به حال حفظ یک “سنت ابراز همبستگی متقابل کمک و حمایت متقابل به یکدیگر در مواجهه با چالش های مشترک”.

بدون مراجعه به مرز ” با هند قریشی همچنین گفت: پاکستان متعهد به “یک چین سیاست” و بصورتی پایدار و محکم با پشتیبانی چین در آن “هسته ای منافع از جمله هنگ کنگ و تایوان و تبت و سین کیانگ”.

او افزود که اختلافات در منطقه حل و فصل شود باید از طریق مسالمت آمیز و توافق مکانیزم به جای “توسل به یک جانبه و غیر قانونی و اقدامات سرکوبگر” است که او ادعا منعکس شد توسط هند تصمیم به قراضه جامو و کشمیر را در وضعیت ویژه در ماه اوت سال گذشته است.

قریشی ادعا که امنیت منطقه ای وضعیت رو به وخامت و “تاکید کرد که هند متخاصم استقرار و توسعه سیاست بودند imperilling صلح در منطقه”. “جدا از ارتکاب نقض فاحش حقوق بشر در [جامو و کشمیر] هند شد و به دنبال تغییر ساختار جمعیتی این سرزمین اشغالی,” او گفت:.

او نیز در جریان وانگ در آنچه که او به عنوان “نقض مکرر” توسط هند در امتداد خط کنترل (LoC) و گفت: پاکستان شد اعمال محدودیت.

وانگ در جریان قریشی در وضعیت منطقه و ستایش تلاشهای پاکستان برای ترویج صلح و ثبات است. وانگ همچنین تشکر پاکستان برای حمایت از آن افزایش یافته و به چین در طول “دشوار و زمان به چالش کشیدن”.

هر دو طرف گفتند که حمایت از یکدیگر در موسسات چند جانبه. دو وزیر خارجه همچنین گفت: آنها را ترویج صلح و توسعه در افغانستان است. آنها امیدوار بودند که در جلسه بعدی افغانستان-پاکستان-چین وزرای خارجه گفت و گو برگزار خواهد شد در اولین.

هر دو طرف نیز گفت: آنها را مراحل را برای اولین ممکن است بهبود اقتصادی پس از Covid-19 بیماری همه گیر. قریشی گفت: کمربند و جاده ابتکار (BRI) و چین-پاکستان به کریدور اقتصادی (CPEC) را تبدیل به مرکز تجارت و فعالیت های اقتصادی و توسعه پایدار است. پاکستان و چین در حال برداشتن گام برای کمک به اتمام به موقع CPEC پروژه های او اضافه شده است.

وانگ گفت: CPEC است گل سرسبد پروژه BRI و فاز دوم آن را تکمیل تلاشهای پاکستان با هدف ایجاد اشتغال, افزایش بهره وری کشاورزی و کاهش فقر و بهبود اقتصادی. او تشکر پاکستان برای حمایت از چین ایده از یک “سلامت جاده ابریشم” به نشانی منطقه اقتصادی و اجتماعی نیاز دارد.

هر دو طرف گفتند که اجرای توافق رسیده توسط رهبری دو کشور برای تعمیق استراتژیک مشاوره و هماهنگی برای ترویج اهداف مشترک صلح و ثبات ، این وزرا همچنین تصمیم گرفت به صورت چهره به چهره دیدار به زودی برای بحث در مورد چالش های پیش روی منطقه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>