پاکستان می رود AWOL از سارک لیست همکاران برای Covid-19 صندوق

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

پاکستان تنها عضو امنی ها و همکاری های منطقه ای (سارک) که نه کمک به Covid-19 صندوق اضطراری برای این گروه که در حال حاضر دریافت تعهدات به ارزش $18.8 میلیون.

این صندوق ایجاد شده با کمک های اولیه 10 میلیون دلار از هند اعلام شد نخست وزیر نارندرا مودی در یک کنفرانس ویدئویی از رهبران هشت سارک متحده در مارس 15 برای ایجاد یک رویکرد هماهنگ برای مقابله با شیوع کروناویروس.

تا کنون سهم دیگر به این صندوق عبارتند از 1 میلیون دلار از افغانستان 1.5 میلیون دلار از بنگلادش 100.000 دلار از بوتان $200,000 از مالدیو $1 میلیون نفر از نپال و 5 میلیون دلار از سریلانکا.

“آن [سهم] واقعا نشان دهنده عمیقا حس مشترک از عزم در کشورهای شرکت کننده به عمل با هم” در امور خارجی وزارت در بیانیه ای گفت.

مردم آشنا با تحولات گفته شده است هیچ تعهد برای این صندوق تا کنون از پاکستان بود که تنها کشوری بود که نمایندگی رئیس دولت در مارس 15 ویدئو کنفرانس.

نخست وزیر عمران خان مانده بود و به دور از کنفرانس. اسلام آباد شد به جای نشان داده شده در این ویدئو کنفرانس توسط آن عملا وزیر بهداشت ظفر میرزا. وزیر بود و همچنین ایجاد یک فلوتر با افزایش کشمیر مسئله در این ویدئو کنفرانس, باعث, هندی, مقامات می گویند بعد از آن که پاکستان به دنبال به politicise انسانی موضوع است.

افراد ذکر شده در بالا صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به ذکر است که حتی کشوری مانند افغانستان با آن منابع محدود و محدودیت های بودجه بود متعهد $1 میلیون نفر است.

دولت پاکستان رویکرد برای مقابله با Covid-19 شیوع شده است عمیقا انتقاد در داخل کشور توسط کارشناسان و مفسران. ارتش پاکستان نیروهای خود را مستقر و منابع پزشکی در روز دوشنبه پس از دولت غیر نظامی dithered در موضوع یک مستند.

این Covid-19 صندوق اضطراری شده است operationalised و در حال استفاده برای دیدار با هزینه های فوری اقدامات است. نیاز فوری لوازم پزشکی و تجهیزات در سارک کشورهای در حال ملاقات از طریق صندوق.

سارک مدیریت بحران مرکز در گاندینگر ایجاد کرده است یک وب سایت در Covid-19 به صورت مشترک استفاده توسط کشورهای عضو است. این وب سایت با هدف انتشار اطلاعات قابل اعتماد و به روز رسانی در حال تحول اوضاع در منطقه و بهترین شیوه و با مشارکت فعال کشورهای عضو.

“تعداد Covid-19 مورد در تمام سارک کشورهای در حال رشد به طور پیوسته بیشتر تقویت نیاز به عمل در کمال همبستگی برای رسیدگی به این چالش و کاهش آن تاثیر” بیانیه ای گفت:.

یک ویدئو کنفرانس از ارشد بهداشت حرفه ای سارک متحده برنامه ریزی شده است برای مارس 26 به طوری که آنها می توانید تبادل تجارب در مبارزه با گسترش Covid-19 از جمله پروتکل های خاص در برخورد با غربالگری در نقاط ورود, تماس, ردیابی, قرنطینه و جداسازی امکانات.

بحث در این کنفرانس خواهد شد و همچنین تمرکز بر عملی اقدام مشترک در آموزش آنلاین کپسول برای تیم های واکنش اضطراری, راه اندازی یک “یکپارچه نظارت بیماری پورتال” ایجاد پژوهشی مشترک پلت فرم و هماهنگی تحقیقات در کنترل شیوع در جنوب آسیا است.

“این است که هند باور است که به اشتراک گذاری منابع و تخصص بهترین شیوه و ظرفیت در این زمان به چالش کشیدن خواهد یک راه طولانی در آوردن کشور های سارک منطقه به هم نزدیک” بیانیه ای گفت:.

مارس 15 ویدئو کنفرانس برای اولین بار بود سارک مربوط به طرح توسط هند پس از نشست گروه بندی برنامه ریزی شده برگزار می شود در پاکستان در سال 2016 نامیده می شد پس از یک حمله تروریستی در یک اردوگاه ارتش در Uri در کشمیر. پس از آن به هند صرف بیشتر دیپلماتیک سرمایه در تحکیم جایگزین گروه بندی مانند Bimstec.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>