پاک PM عمران خان به دیدار قطر پیش از امضای طالبان و مذاکرات صلح

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

نخست وزیر پاکستان عمران خان بازدید قطر در روز پنج شنبه فقط دو روز قبل از امضای توافقنامه صلح بین امریکا و طالبان در دوحه برای پایان دادن به بیش از 18 سال در جنگ افغانستان است که تاکنون ده ها هزار نفر از زندگی است.

ما در مجموعه ای به امضای قرارداد صلح با طالبان در روز شنبه ارائه شده است که یک هفته کاهش خشونت در سراسر افغانستان نگه می دارد, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo گفت: در بیانیه اخیر. طالبان همچنین با انتشار بیانیه ای تایید این طرح به امضای قرارداد صلح که روز است.

در طول روز دیدار نخست وزیر خان را در دیدار با امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی و رهبران دو کشور را مورد بحث مسائل مربوط به روابط دوجانبه و منطقه ای, توسعه, با توجه به بیانیه رسمی است.

“در طول سفر نخست وزیر عمران خان به قطر تمرکز خواهد شد بر تقویت همکاری های دو جانبه و تبادل نظر در تحولات منطقه” در پاکستان وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت.

این خواهد بود که دوم سفر نخست وزیر خان به قطر و پس از مصرف در سال 2018 است.

امیر قطر به پاکستان سفر کرده در ژوئن 2019 و این دیدار منجر به تقویت همکاری های دو جانبه اقتصادی در مناطق گوناگون ،

قطر دعوت کرده است وزیر خارجه پاکستان شاه محمود قریشی برای حضور در مراسم امضای قرارداد صلح در دوحه.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز دوشنبه گفت: در هند که نقطه عطفی صلح افغانستان معامله دریافت کرده بود “حمایت فوق العاده ای”.

مغلوب ساختن پیشی جستن اظهارات پس از آمریکا و طالبان افغانستان آغاز شده هفت روز جزئی آتش بس پیش از امکان توافق صلح برای پایان دادن به بیش از 18-سال-جنگ طولانی.

دیرینه جنگ کشته شدن ده ها هزار نفر از شهروندان افغانستان و همچنان یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. برخی از 2.5 میلیون افغان در حال ثبت به عنوان پناهنده در خارج از کشور و دو میلیون نفر آواره در داخل کشور خود.

توافق زده در طول مذاکرات بین آمریکا و طالبان اگر حفظ ممکن است امن توافقی است که منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است.

ما در حال حاضر کمتر از 14 ، 000 سرباز در افغانستان اما مقامات نظامی را نه تایید تعداد دقیق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>