نوشته شده توسط Shubhajit Roy | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: فوریه 9 سال 2020 4:20:25 am

Kartarpur corridor, Gurdwara Darbar Sahib Kartarpur in Pakistan, Madhya Pradesh govt pilgrimage scheme, indian express, latest news Gurdwara Darbar صاحب راهرو باز در سال گذشته

در یک سورپرایز برای دهلی نو, وزیر کشور پاکستان اعجاز شاه گفت: پارلمان پاکستان روز جمعه که اسلام آباد است و با توجه به امکان هندی زائران به Kartarpur راهرو بدون گذرنامه به منظور جذب بازدید کننده بیشتر به Gurdwara Darbar صاحب است.

با توجه به پاکستان انگلیسی روزانه اکسپرس تریبون شاه گفت: شورای ملی که در حالی که در حال حاضر گذرنامه-ورود رایگان از زائران به Kartarpur راهرو مجاز نیست با توجه به تفاهم نامه امضا شده میان پاکستان و هند تغییر در این بود که در دست بررسی است. ورودی های دقیق ممکن است به دنبال از وزارت امور خارجه در این زمینه گفت.

“به هر روش و زائران می توانند با مراجعه راهرو از طلوع تا غروب پس از تولید هند گذرنامه و یا خارج از کشور شهروند هندی-منبع کارت همراه با گذرنامه های ساکن کشور,” او گفت:. زائران معاف از ویزا.

منابع در دهلی نو گفت: آنها آگاه بودند از هر گونه پیشنهاد از پاکستان نشده است. “چالش عمده این است که پاکستان در حال شارژ است 20 دلار هزینه که ما خواسته اند چشم پوشی می شود. کمک خواهد کرد که به جذب بیشتر بازدید کنندگان” یک منبع دولتی گفت: یکشنبه اکسپرس.

دهلی نو همچنین مدعی است که هر گونه تغییر در مورد گذرنامه برای دسترسی را باید گنجانیده شده در توافق بین دو کشور در operationalising این Kartarpur راهرو.

در ماه نوامبر سال گذشته به پاکستان و هند به طور جداگانه افتتاح تاریخی راهرو در دو طرف خود را از مرز. راهرو را فراهم می کند کوتاه ترین مسیر برای زائران Gurdwara Darbar صاحب در Kartarpur منطقه از پاکستان نارووال منطقه که در آن گورو ناناک اعتقاد بر این است که آخرین صرف 18 سال از عمر خود را در طول سال بدون ویزا.

مقامات در دهلی نو گفت: تسهیل مراحل بخشی از موافقتنامه دو جانبه با پاکستان نهایی پس از بحث. “هر گونه تغییر را می تواند انجام شود تنها با رضایت هر دو طرف به طور رسمی و نه از طریق یک صدای جیر جیر یا بیانیه” رسمی گفت که به طور منظم بررسی در مورد Kartarpur انجام شده است توسط یک قدرت کمیته به ریاست یک افسر سطح وزیر در اتحادیه وزارت.

دولت کاسته خدمات گذرنامه در پنجاب با چندین جدید ادارات گذرنامه و Seva Kendras.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im