در پنجم تلاش شورای امنیت سازمان ملل متحد رژیم سوریه از طریق ترکیه

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز شنبه با تایید تحویل کمک به سوریه از طریق یک مرز عبور از ترکیه یک روز پس از آن مجوز برای شش سال بشردوستانه عملیات به پایان رسید ترک میلیون ها نفر از شهروندان سوری در برزخ است.

سازمان ملل متحد توصیف کمک های تحویل داده شده از ترکیه به عنوان یک “تاسیسات” برای سوریه در این کشور غربی است. 15-عضو شورای اسلامی شده بود به بن بست رسیده با اکثر اعضای چاله چاله در برابر سوریه متحدان روسیه و چین که ممتنع در روز شنبه در شورای چهارم رای گیری این هفته در مورد این مسئله.

حق وتو-قدرت روسیه و چین می خواستم به نصف کردن مورد تایید ترکیه گذرگاه های مرزی به یک استدلال است که در شمال غربی سوریه را می توان از درون کشور است. آنها همچنین می خواستم به شامل زبان است که دیپلمات های غربی گفت: مقصر تحریم های یک جانبه در سوریه بحران انسانی.

آلمانی ملل Christoph Heusgen خود گفت همتایان چینی و روسی به گزارش به سرمایه های خود را که او خواسته بود: “چگونه کسانی که به دستورالعمل ها را به قطع کمک 500,000 کودکان … آماده را به نگاه به آینه فردا.”

اعضای شورا نیز شده بود تقسیم بر اینکه آیا برای تمدید مجوز برای شش ماه یا یک سال. کوتاه قطعنامه در نهایت به تصویب رسید در روز شنبه بود که پیش نویس توسط آلمان و بلژیک به سادگی مجاز یک عبور برای یک سال.

“روسیه همواره به نفع بشردوستانه تحویل به سوریه با احترام کامل از این کشور به حاکمیت و تمامیت ارضی و با هماهنگی حقوقی آن دولت است. این موضوع نباید سیاسی” معاون روس فرستاده ویژه سازمان ملل دیمیتری Polyanskiy گفت: پس از رای دادن.

دوازده عضو رأی مثبت دادند در حالی که جمهوری دومینیکن نیز ممتنع. موفق آرا پس از دو شکست خورده رای در پیشنهادات و دو وتو توسط روسیه و چین از پیش نویس قطعنامه توسط آلمان و بلژیک.

اقدام به انگلیسی, سازمان ملل متحد, سفیر جاناتان آلن گفت: پس از رای گیری که از دست دادن دسترسی به کمک های بشردوستانه از طریق Bab al-سلام عبور از مرز را محروم “1.3 میلیون نفر در شمال غربی سوریه از مرز این کشور کمک های بشر دوستانه که به آنها تکیه می کنند.”

آلمان و بلژیک گفت: در یک بیانیه مشترک پس از رای دادن: “یک مرز عبور کافی نیست اما هیچ گذرگاه های مرزی را ترک کرده اند به سرنوشت کل منطقه در سوال است.”

زمانی که شورای امنیت برای اولین بار مجاز مرزی عملیات کمک به سوریه در سال 2014 آن را نیز شامل دسترسی از اردن و عراق است. کسانی که گذرگاه های قطع شد, در ماه ژانویه به دلیل مخالفت روسیه و چین است.

چین در سازمان ملل ژانگ ژوئن گفت: چین همیشه در حال رزرو در مورد تحویل مرزی کمک اما با توجه به وضعیت کنونی در سوریه را نمی شی به حفظ آن “در این مرحله است.” هر چند او اضافه کرد که “باید آن را بر این اساس تنظیم شده در پرتو این تحولات بر روی زمین است.”

روسیه را وتو کرده 16 شورای قطعنامه مربوط به سوریه پس از سوریه و رئیس جمهور بشار اسد در سرکوب معترضان در سال 2011 که منجر به جنگ داخلی. برای بسیاری از کسانی که رای مسکو شده است با حمایت شورای اسلامی با چین است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>