هیچ حمل و نقل و هیچ پول مهاجران را به خانه راه طولانی

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط عمیق Mukherjee , Vaibhav جها Ananya Tiwari , Aishwarya Mohanty | Ahmedabad, جیپور, دهلی نو, Vadodra | به روز شده: مارس 26 سال 2020 6:04:14 am

No transport and no money, migrants take long road home با حمل و نقل عمومی متوقف مهاجران شروع به راه رفتن به خانه از احمدآباد چهارشنبه. (رویترز)

Antresh Kumar, 21, شروع به راه رفتن در ساعت 3 صبح روز چهارشنبه از دهرمپوری در پشاور, South West Delhi. در مواجهه با چشم انداز کاری ندارد و با توجه به 21 روز lockdown روزانه شروط تصمیم گرفت که از رفتن به خانه به مرادآباد در اوتار پرادش او بهترین گزینه است. حتی اگر آن را به معنای راه رفتن بیشتر از 175 متر گذراندن دو روز در جاده ها و خطر پلیس خشم.

Antresh نیست فقط یکی. سمت چپ رشته توسط یک مستند در سراسر کشوراست که متوقف تمام حمل و نقل عمومی صدها نفر از کارگران عاری از کار را شروع کرده اند ترک شهرهای بزرگ بر پا است.

در احمدآباد اکثریت حدود 2 ، 000 مهاجر کارگران چپ سهشنبه شب در اطراف این زمان نخست وزیر نارندرا مودی شروع سخنرانی خود اعلام lockdown. رهبری برای روستاها در راجستان آنها رسیده بود Bichhiwara tehsil, 125 متر دور از احمدآباد توسط چهار شنبه بعد از ظهر پیاده روی و دردسر و پیاده روی.

بخوانید | در جدول: نقل و انتقالات پول نقد برای unorganised کارگران 7 کیلوگرم یارانه دانه در هر فرد

“تعداد زیادی از مردم دیده می شود راه رفتن در امتداد راجستان مرز با Madhya Pradesh و گجرات” دکتر Hira لعل Tabiyar ارشد پزشکی و سلامت افسر باسواڑا راجستان گفت. “تا کنون ما دریافت 4,500 کارگران مهاجر. ما در حال غربالگری هر قبل از اجازه دادن به آنها را وارد کنید. دولت های منطقه نیز مرتب برای اتوبوس در باسواڑا مرز به آنها را به روستاهای خود.”

Dashrath Yadav (32) یک کارگر پیمانکار از باسواڑا گفت که او تا به حال راه می رفت و چهار ساعت از احمدآباد قبل از پیدا کردن هر گونه حمل و نقل. در یک گروه از حدود ده او گفت: “ما در متوقف پلیس naaka و گفت: به هاپ بر روی یک کامیون. کامیون حداقل 100 نفر و crawled شده تمام شب به دلیل پلیس در حال بررسی… ما تا به حال بدون آب و غذا و بعد از ما رسیده Shamalaji در Aravalli ما دوباره راه می رفت و به مدت دو ساعت برای رسیدن به Bichhiwara ایستگاه اتوبوس.”

همچنین به عنوان خوانده شده | به عنوان کارگران مهاجر در بازگشت به خانه, چگونه در کشورهای مختلف احساس تنگنا

راجستان گفته است که بیش از 2000 نفر از احمدآباد رسیده بود ایستگاه اتوبوس توسط صبح روز چهارشنبه و تا در صف بلیط شمارنده با وجود مستند. “ما مرتب سه ایالت راجستان شرکت حمل و نقل جاده اتوبوس و 15-20 خصوصی مینی اتوبوس و وسایل نقلیه. آنها در حال حمل و نقل تضمین اجتماعی فاصله” گفت: Bichhiwara tehsildar Amrit پاتل.

Antresh که می گذرد از دهلی نو به مرادآباد گفت: “ما می خواهیم کسب 200-250 تومان روزانه در حال حاضر ما هیچ درآمد. هنوز صاحبخانه درخواست برای اجاره.” با مغازه ها بسته بودند و پیدا کردن آن دشوار است برای به دست آوردن حتی مواد غذایی, او گفت:.

Aram سینگ مجموعه ای از Preet Vihar در شرق دهلی خود را چند اموال همراه در یک کیسه. در روستای 25 ساله گفت: “آنها حداقل باید مواد غذایی است. “ما خواب هر کجا که ما پیدا کردن فضا خوردن و نوشیدن هر چه پیدا می کنیم اما ما به خانه” آرام گفت: ممنون که پلیس بوده و تعاونی.

بخوانید | انتقال پول و مواد غذایی و کمک های اولیه: متحده اعلام طرح به صورت روزانه wagers, فروشندگان

Umesh کومار, 28, به رهبری بود با چند تا از دوستان به Ghaziabad را لعل Kuan, 55 متر دور. زندگی به تنهایی در دهلی نو گفت: تنهایی رو به او پس از حکومت نظامی. “همه مکانها برای غذا خوردن در حال تعطیل,” او گفت:.

همچنین رهبری به لعل کوان بود Virender سینگ یاداو, 23, که گفت که او خوش شانس بود برای پیدا کردن یک dhaba در داخل خط در Laxmi نگر در شرق دهلی نو. “در حال حاضر همه چیز خاموش,” او گفت:, و اضافه کرد که بین او و سه نفر دیگر آنها تا به حال 500 تومان. “ما راه رفتن و استراحت زمانی که ما می توانیم. از آنجا که هیچ مواد غذایی در دسترس است و هیچ اتوبوس وجود دارد هیچ چیز ما می توانید انجام دهید.”

برخی از مردان گفت: آنها تا به حال پول قرض گرفته شده قبل از خروج. گفت: بسیاری از آنها نمی دانند از دولت دهلی نو ابتکار به مواد غذایی در شب پناهگاه دو بار در روز.

Mrityunjay کومار, مشاور رسانه ای, Uttar Pradesh وزیر یوگی Adityanath گفت: آنها تا به حال ساخته شده ترتیبات برای مهاجران رهبری به دولت است. “دستورالعمل داده شده به منطقه قضات دادگاه برای ارائه کمک در شرایط سفر و مواد غذایی است. از این رو DMs داده شده راست شروع به اتوبوس.”

در احمدآباد کارگران از, Madhya Pradesh گیر شد در Odhav منطقه است. روز چهارشنبه پلیس مرتب 15 وسایل نقلیه برای بیش از 500 به آنها را به دهلا و Dahod. “از آنجا که آنها می تواند به عبور از مرز” گفت: R G Jadeja, incharge, Odhav ایستگاه پلیس.

در وادودارا Hariabhai Dhama (34) یک کارگر قراردادی تعجب که چگونه او را به خانه به Dahod تقریبا 150 متر دور با همسرش بیمار مادر و سه فرزند. “ما شده اند از کار به مدت پنج روز و با وجود 20 روز بیشتر به آن بروید. ما زنده بر پس انداز ما در حال حاضر” Dhama گفت.

چند کیلومتر دور, 13 مهاجران درگیر در یک سایت ساخت و ساز در Bhayli شروع به راه رفتن تقریبا 200 متر به روستا در, Madhya Pradesh. آنها تا به حال دو کودک با آنها. “آنچه را ما می خوریم اینجا ؟ بیست و یک روز است که یک مدت زمان طولانی” گفت: Sarthi Bhil از Ranapur روستا در Jhabua.

در سورت Gautam لعل مینا, 27, گفت: او نمی دانست که او را در رسیدن به روستای مادری خود را از Lohagarh در راجستان Pratapgarh منطقه. او شده است در سفر در 24 ساعت پس از شروع پیاده روی از بمبئی و گیر کردن تو بازی سواری در پنج و هشت کامیون.

یک پدر دو, مینا گفت: “ما به عنوان کارگران در Borivali. پس از Janata منع رفت و آمد در یکشنبه پلیس اجازه نداد ما رفتن به محل کار. ما تصمیم به ترک بمبئی در روز سه شنبه اما همانطور که ما نزدیک به گجرات مرز ما آمد به می دانم که Modiji اعلام کرده بود یک مستند برای 21 روز. این کامیون که در آن ما تا به حال گرفته بالابر سمت چپ ما میدوی. ما راه می رفت از طریق شب برای رسیدن به سورات.”

مینا امیدوار به رسیدن به باسواڑا و سپس پیدا کردن یک راه برای رسیدن به Pratapgarh تشکر از گجرات مقامات برای تنظیم یک سوار برای آنها. “بسیاری از پول ما تا به حال شده است صرف پرداخت برای آسانسور ما در زمان و بیسکویت ما خریداری برای خوردن,” او گفت:.

او گفت که در مکان های مختلف پلیس با آنها برخورد و آنها را مجبور کردن جاده ها است. “ما به آنها گفتم ما را به زندان. حداقل ما را دریافت غذا و جایی برای استراحت وجود دارد.”

با انس لکنو

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>