هیچ کار کاهش اما پروفیل از کارکنان ممکن است تغییر کند, می گوید: راه آهن

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

راه آهن در روز جمعه گفت: کار خاصی پروفایل از کارکنان خود را ممکن است تغییر در روزهای آینده اما تأکید کرد که وجود خواهد داشت بدون از دست دادن شغل یک روز پس از ملی حمل و نقل با صدور نامه درخواست خود را به طور کلی مدیران به بریده بریده 50 درصد خالی و یخ ایجاد پست های جدید. در جلسه مدیر کل (HR) راه آهن مدیره آناند S Khati گفت: راه آهن خواهد بود “rightsizing و نه کوچک سازی”.

او گفت: با توجه به فن آوری مداخلات ملی حمل و نقل, کار خاصی پروفایل ممکن است تغییر در جایی که پرسنل خواهد بود دوباره ماهر اما وجود خواهد داشت بدون از دست دادن شغل.

“ما خواهد بود rightsizing و نه کوچک. اجازه دهید وجود داشته باشد شکی نیست که راه آهن هند باقی خواهد ماند بزرگترین کارفرما در کشور است. ما حرکت خواهد کرد از غیر ماهر به بیشتر ماهر مشاغل,” او گفت:. او گفت: سفارش (ارسال شده در پنجشنبه) به تسلیم غیر کاربردی و غیر ایمنی پست های خالی که کمک خواهد کرد که در ایجاد ایمنی اضافی پست های جدید پروژه های زیربنایی راه آهن در حال حاضر در جریان است. او اظهار داشت که همه در جریان استخدام درایوها به صورت های مختلف دسته بندی از نوشته های خود ادامه خواهد داد به عنوان معمول و اضافه کرد که کسانی که نوشته های آن مطلع شده اند و یا تبلیغ را نمی توان نهفته در هر راه.

راه آهن در حال حاضر 12,18,335 کارکنان و صرف 65 درصد از درآمد خود را در پرداخت حقوق و حقوق بازنشستگی.

پس از سال 2018 راه آهن اعلام کرده است 72,274 جای خالی در ایمنی دسته و 68,366 در غیر ایمنی رده در نظر گرفتن تعداد پست های خالی به اطلاع 1,40,640. نامه ای به مدیران عامل تایید شده توسط کمیسر مالی راه آهن گفت: انجماد پست جدید بررسی پست های ایجاد شده در دو سال گذشته و تسلیم شدن 50 درصد از جای خالی موجود بود و بخشی از “طرح اقدام اقتصادی اندازه گیری و عقلانی از هزینه ها.” نامه رهبری به گمانه زنی که این راه آهن بود که بشود به کوچک کارکنان آن است. در حالی که Khati نگهداری می شود که وجود خواهد داشت بدون از دست دادن شغل در ملی حمل و نقل در نامه مورخ 19 ژوئن مالی کمیساریای از راه آهن تا به حال گفت: به طور کلی مدیران در تمام مناطق که ترافیک درآمد ملی حمل و نقل کاهش 58 درصد در پایان ماه مه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که یک “نیاز به کشف مناطق جدید از هزینه های کنترل و افزایش درآمد”.

مالی کمیساریای نیز پیشنهاد کشت از اقدامات ریاضت — یخ در ایجاد پست جدید عقلانی از نیروی انسانی در کارگاه های آموزشی, تغییر برون سپاری کار به CSR حرکت تشریفاتی توابع برای سیستم عامل های دیجیتال و برش پایین در استفاده از ثابت با 50 درصد است. در این نامه مالی کمیساریای نیز توصیه این مناطق به کنترل هزینه ها با کاهش کارکنان هزینه rationalising کارکنان و همچنین آنها را از انجام وظایف چندگانه. آن را نیز خواسته این مناطق به بررسی قرارداد کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه های اداری و دیگر مناطق.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>