هند هیچ بازدید کننده به پاکستان بازگشایی Kartarpur راهرو بعد از 3 ماه

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

پاکستان روز دوشنبه بازگشایی Kartarpur راهرو بیش از سه ماه پس از آن بود به طور موقت بسته با توجه به Covid-19 همه گیر اما هیچ زائر هندی بازدید Gurdwara Darbar صاحب یک مقام گفت.

هند به طور موقت به حالت تعلیق حج و ثبت نام برای Kartarpur صاحب Gurdwara در پاکستان در مارس 16 از نظر شیوع کروناویروس.

“پاکستان امروز افتتاح شد Kartarpur راهرو. هیچ زائر هندی بازدید به آن” مهاجر اعتماد ملک مدیره و معاون (ETPB) مدیر عمران خان گفت PTI.

این ETPB به نظر می رسد پس از این اماکن مذهبی اقلیت ها در کشور است.

او گفت: “ویژه Ardas” برگزار شد Gurdwara Darbar صاحب Kartarpur.

“زائران از پاکستان و هند مجاز به مشاهده Darabar صاحب با پیروی از دستورالعملهای عملیاتی استاندارد اجتماعی فاصله. این ETPB و پاکستان سیک Gurdawara Parbhandhik کمیته های ساخته شده ترتیبات ویژه برای ایمنی زائران,” او گفت:.

وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی گفت: پاکستان بازگشایی Kartarpur صاحب راهرو برای همه زائران سیک. “من انتقال به سمت ما آمادگی برای بازگشایی راهرو در 29 ژوئن سال 2020 به مناسبت سالگرد مرگ مهاراجه Ranjeet سینگ” او گفت:.

منابع دولت هند در دهلی نو در هفته گذشته گفت: پاکستان در تلاش است برای ایجاد یک سراب سرقفلی با پیشنهاد به بازگشایی راهرو در ژوئن 29. گفتند هند را به یک تصمیم در مورد این موضوع پس از مشورت با مقامات بهداشتی و دیگر نگران سهامداران.

این منابع همچنین فکر کرده اید که چرا پاکستان پیشنهاد برای بازگشایی آن را در یک اطلاعیه کوتاه در حالی که یک توافق دو جانبه در راهرو برای ارائه اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط هر دو طرف حداقل هفت روز قبل از تاریخ سفر می کند.

در ماه نوامبر سال گذشته دو کشور انداخت باز کردن کریدور ارتباط دیره بابا صاحب در Gurdaspur در هند و Gurdwara Kartarpur صاحب در پاکستان در یک تاریخی مردم-به-مردم طرح به عنوان بخشی از مراسم بزرگداشت 550th سالروز ولادت بنیانگذار آیین سیک Guru Nanak Dev.

Kartarpur صاحب Gurdwara واقع شده است و در پاکستان نارووال منطقه در سراسر رودخانه راوی در حدود چهار کیلومتر از دره بابا ناناک حرم. آن است که محل استراحت نهایی Guru Nanak Dev که تا به حال صرف 18 سال گذشته از عمر خود را در Kartarpur.

هندی زائران از تمام ادیان مجاز به انجام دور سال سفر بدون روادید به تاریخی gurdwara.

روابط بین هند و پاکستان nosedived پس از هند اوراق جامو و کشمیر را در وضعیت ویژه ای در 5 اوت سال 2019 و باز آن را به دو سرزمین های اتحادیه. پاکستان و کاهش روابط دیپلماتیک با هند و اخراج هند کمیساریای عالی.

در روز سه شنبه و هند گفت: پاکستان خود را بریده بریده کارکنان سفارت در دهلی نو با نیم گفت: این امر انجام همان در اسلام آباد در میان اتهامات جاسوسی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>